Що Вам потрібно насправді?

Вважається, що справжнє життя дуже тісно пов’язане з простотою і спрощенням – тобто відсіювання розкошів і непотрібних бажань. Засновником цієї теорії став Лев Толстой, а його послідовником – Марк Берк, який навчає “добровільної простоти”. Він підкреслює, що “Жити просто – це бачити різницю між” занадто “і” досить “. А щоб зрозуміти цю різницю, необхідно знайти свою рівновагу. Так як же знайти цю саму точку?

Найголовніше

Перший крок – це зрозуміти, до чого ми тяжіємо, до чого тягнеться наша душа. Американський психолог Абрахам Маслоу упорядкував потреби людини у вигляді піраміди, на кожному поверсі якої розташовані певні потреби. Основа – це фізіологічні потреби, тобто харчування, сон і інші. Наступний поверх – потреба в безпеці, тобто життя поза загрозою. На наступних рівнях розташовуються соціальні потреби. Це як фрагменти пазла, які разом утворюють загальну картинку гармонійного життя.

Необхідно вловлювати різницю між потребами і бажаннями. Перші необхідні для повноцінного життя, а другі можуть вводити в оману і порушувати гармонію. Наші бажання – ілюзії, які заманюють нас і відводять від найголовнішого.

Однак є і корисні бажання. Вони в корені відрізняються від швидкоплинних “хочу” і також задовольняють наші потреби. У цих бажаннях кожен знайде своє джерело натхнення і мотивації, оновить сили і гарний настрій. Справжні бажання – це нескінченний резервуар щастя і сенсу.

Потреби і справжні бажання

Щоб жити повноцінним життям, людині необхідні харчування, відчувати захист, безпеку, спілкування, внутрішню гармонію. Що ж ще з того, що у нас є, дійсно життєво необхідно?

Відповісти на це питання допоможе складання списку важливих речей. У процесі його складання доведеться переглянути погляди на деякі речі, щоб правильно визначити свої цінності і відсіяти все сміття. Це болючий, але дуже корисний досвід, який в майбутньому значно спростить життя. Людина постійно росте, її погляди і звички змінюються, тому дуже важливо знати свої істинні прагнення, щоб зберегти і пронести їх крізь життєве сміття.

Змінити звички

Для того, щоб зрозуміти свої бажання розберемося, як це зробити.

По-перше, важливо зайнятися пошуком рівноваги. А рівновага не встановиться без гармонії. Для їх досягнення варто переглянути свої погляди і спробувати встановити контакт зі своїми глибинними потребами.

По-друге, потрібно навчитися зосереджуватися. У світі багато спокус, які заманюють нас в свої тенета. Дуже багато неминуче пошкодують про них, адже межа між потребами і простими «хочу» дуже тонка, тому важливо навчитися відрізняти глибинні бажання від поверхневих.

По-третє, не можна залишати без уваги свої справжні потреби. Багато звичок і шляхів думок будуть тільки заводити в безвихідь і заважати пошуку істини. Життя стане набагато простіше, якщо відфільтрувати з неї все непотрібне сміття і зосередитися на тому, що дійсно потрібно.

You cannot copy content of this page