Свій бізнес – найкраща школа життя

Довгий час мені здавалося, що я не в змозі бути підприємцем. Що, мовляв, немає у мене задатків для цього. Немає ділової хватки. І знадобилося багато років, щоб зрозуміти, що потрібні для ведення власної справи якості зовсім не природні задатки, а легко треновані і напрацьовані навички.

Слово «бізнес» до сих пір викликає неприємну гримасу у більшості моїх співгромадян. Доходить до смішного! Дізнавшись, що я підприємець, багато «представників громадськості» входять в ступор і перетворюються в бовдурів, які не бажають мати нічого спільного з «хитрим і нахабним типом». Це вони про мою винахідливості, прямоту і впевненість, в очі при цьому не дивляться. І винен в цьому, на мій погляд, огидний стереотип кінця вісімдесятих і диких дев’яностих, коли слова «бізнесмен» і «бандит» означали приблизно одне й те саме.

Але часи, як то кажуть, змінюються. І бізнес зараз доступний кожному. І для цього зовсім не обов’язково вступати в доблесні ряди бандитів.

Але доступний це не означає, що як тільки вирішив стати бізнесменом, так відразу досяг карколомного успіху. Вирішити зайнятися бізнесом – це важливий, але дуже маленький крок вперед. І хоча до рішення відкрити власну справу треба ще дорости, після цього маленького кроку рости доведеться ще більше, і треба буде робити це як мінімум в два рази швидше. Це факт, перевірений на власному досвіді.

У цій замітці я візьмуся стверджувати, що свій бізнес – це найкраща школа життя для людини. Буду послідовно викладати, чому я так думаю.

Що хоче від життя звичайна (середня, нормальна) людина? Вважаю, не помилюся, якщо серед його бажань назву:

• Жити цікавим плідним життям
• Займатися цікавою справою
• Мати можливості для самовираження і творчості
• Заробляти гідні гроші
• Мати певні, потрібні речі, предмети, прилади, інструменти, книги і т.д.
• Спілкуватися з цікавими людьми
• Багато знати, розуміти і багато в чому розбиратися
• Розуміти життя і людей, бути зрозумілим
• Бути здоровим фізично і психологічно
• Набути духовної рівноваги

Це далеко не повний перелік, як Ви розумієте. Практично все це може дати бізнес!

А що пропонують для здійснення всіх цих бажань всілякі школи особистісного зростання і психології? Ось тут я і зробив своє маленьке і наївне відкриття!

Виявляється, що пропоновані для саморозвитку принципи і методи один в один схожі з принципами та методами організації та ведення бізнесу!

Не буду голослівним.

1. Будь гранично чесним перед самим собою.

2. Завжди будь самим собою, навіть якщо комусь це не подобається.

3. Вчися спілкуватися і будувати конструктивні відносини з людьми. Вчися бути партнером.

4. Постійно займайся самоосвітою і придбанням нових навичок. (Навіть якщо хочеш залишатися на одному місці, ти все одно повинен зростати.)

5. Справа, якою ти займаєшся, має тобі подобатися сама по собі, без прив’язки до грошей. Тобі повинно бути цікаво займатися нею навіть без грошей, які вона приносить.

6. Сім разів впав, вісім разів встань. Але вчись на помилках!

7. Умій тримати удар з боку скигліїв, критиків і недоброзичливців. Вже їх-то у серйозної творчої і активної людини завжди знайдеться дуже і дуже багато.

8. Щоб стати цікавою людиною, треба знати, що цікаво людям і дати їм це.

9. Не тримай людей за дурнів. Поводься так, ніби всі твої думки червоними літерами написані в небі, бо так воно і є.

10. Вір в себе, вір в успіх. Але віра повинна бути дієвою і активною. Без дій віра – ніщо.

Упевнений, Ви зможете продовжити цей список ще на безліч пунктів. Але основну думку, я сподіваюся, до Вас доніс. Вся різниця лише в тому, що в бізнесі ці пункти означають ЗАЛИШИТИСЯ В ГРІ.

Застосовані ж поза бізнесом, вони набувають для багатьох характеру самоцілей. І це сумно, коли інструмент досягнення мети стає метою.

You cannot copy content of this page