Перейти до вмісту

Трапилася зі мною неприємна подія. Пов’язана вона з моєю сестрою Вікою, яка з’явилася на обрії, після того, як не стало матері, розпоряджатися майном.

Це, звичайно, гріх, але іноді виникають думки про те, що краще бути однією, ніж із такою родиною. І думати я стала про це не без приводу, адже трапилася зі мною неприємна подія. Пов’язана вона з моєю сестрою Вікою, яка з’явилася на обрії, після того, як не стало матері, розпоряджатися майном.

Віка старша за мене на шість років і рідна мені тільки з боку мами. Перший чоловік мами був залежним від міцних напоїв, від чого і прожив не довго. Я з’явилася вже у її другому шлюбі.

Мій батько не був суворим з Вікою, я б сказала, навіть занадто до неї лояльний, проте та постійно скаржилася на те, як він погано поводиться з нею.

Генетика у Вікі була не найкраща, все ж таки батько був пиякою – це досить серйозно. Мама, звичайно, знаючи про це, намагалася не допустити серйозних наслідків для моєї сестри. І для Вікі це було зайвим приводом для влаштування сцени, в якій вона люто заявляла, що в цій родині їй ніхто не радий.

Варто сказати, що маніпулювати мамою Віці вдавалося на п’ятірку. У неї вийшло такими методами фактично відібрати у мене нашу з нею кімнату. Тим самим вона була повністю у її розпорядженні. Я ж мала тулитися в батьківській. Там у мене був свій, у прямому значенні, кут. І це залишило відбиток в моїй дитячій свідомості досить сильно.

Але з істериками в сім’ї була не лише Віка. Бабуся сестри часто казала мамі, що її внучці вона зовсім часу не приділяє через нас із татом. Однак весь домашній клопіт і допомога була саме на мені, Віку ж і так люблять, нехай вона відпочиває.

Я довго думала, що все так відбувається, бо сестра старша. Тоді мені багато було незрозуміло. З Вікою з відомих причин я практично не спілкувалася, і в якийсь момент ситуація досягла піка.

Терпіння у тата скінчилося, коли Віці виповнилося 18 років. Коли Віка стала повнолітньою, у них із татом вибухнув серйозний скандал. Сестра з’явилася додому з якимсь дуже сумнівним хлопцем, сказавши, що вони одружаться та з’їдуться.

Був сильний скандал: крики, образи, сльози. Тато навіть побився з цим “зятем”. Усе закінчилося викликом поліції.

Така ситуація без жодного роздуму змусила мого батька виставити Віку з квартири. До останнього мама просила батька так не чинити, але його терпіння давно добігло кінця.

-Скільки років я заплющував очі на свинську поведінку твоєї доньки та те, як ти цьому потурала. Ну ні, достатньо. Я їй і не рідний, по-перше, а по-друге, освіту вона здобула, була завжди нагодована, одягнена. Тепер нехай іде на вільні хліби.

– Та як так, вона ж одна зовсім, куди їй йти? – ридала мати.
-Ну Чому це. У неї й бабуся, яка про неї дуже “турбується”, і хлопець якийсь, так що вона одна не залишиться. Нехай іде.

Віка відразу ж зібрала речі та залишила квартиру, навіть не попрощавшись. Після цього я знову почала жити в нашій кімнаті. Мама продовжувала спілкуватися з Вікою, але мені були нецікаві деталі.

Років чотири тому тата не стало. Ми з мамою жили удвох у хаті. Річ у тому, що тато з бабусею одразу ж відписали на мене частки квартири. За документами вона належала мені. Однак із мамою це питання ми не обговорювали.

Нещодавно не стало і мами. Її підкосила хвороба. На той час вона вже віщувала, що не зможе впоратися з недугою, тому відчайдушно хотіла побачити старшу дочку. Віка повелася як зазвичай, і маму так і не відвідала.

Я думала, що хоча б в останній шлях вона проводить маму. Подзвонила їй і сказала, що сталося і коли церемонія прощання, на що вона мені однозначно відповіла, що прийти не зможе. Принаймні я спробувала.

Однак тільки варто було пройти всієї церемонії, як вона з’явилася у моїй квартирі за кілька днів.

Замість моєї сестри, яку я запам’ятала з дитинства, переді мною стояла якась баба, яка абсолютно не стежила за собою, у неохайному одязі. Хоч і була відносно молода. Бачити таке було бридко і, чесно, я була в шоку.

Не гаючи часу, Віка безцеремонно увійшла і по-господарськи озирнулася. І безперечно поставила мені запитання:
-Ти За скільки продаватимеш її?

Я спочатку здивувалася і не зрозуміла, про що вона говорить.
-Ну, квартиру кажу, за скільки продаватимеш? Чи ти гроші по-іншому віддавати зібралася? Бо вони мені терміново потрібні. Тож думай швидше. А то я сама розпоряджуся, – нахабно відповіла на моє здивування сестра.

Тут мною охопило почуття огиди. Потім я просто подумки посміхнулася. Неприємно було саме усвідомлення того, що людина, яка не виявляла за життя батьків до них жодного інтересу, сподівається на свою частку майна.

– Квартира повністю належить мені, – сказала я їй, – твоєї частки тут немає і близько. Тато був господарем, переписав її на мене, мама тут не причетна.
Від неї залишилися тільки речі, але я дивлюся, вони тобі не дуже потрібні.
І тут Віка схопилася як ошпарена, почала щось верещати про поліцію і як я її, рідну сестру, обділила.

Я спокійно вислухала непрохану гостю і почекала поки вона піде звідси. Мені було настільки неприємно, що я навіть не наважилася чіпати її.

Після того, як Віка вимовилася, вона блискавично вилетіла з квартири, голосно грюкнувши дверима. Так сильно, що в мене фарба на стінах посипалася. Останнім бажанням мами було те, щоб ми з сестрою, нарешті, порозумілися. Тут не змогла виконати її волю. Мам, мені дуже шкода, але я рада, що, швидше за все, з Вікою більше не побачусь.