Три рівня душі – три рівня мови. Який у вас?

Ще Сократу належить фраза «Заговори, щоб я тебе побачив». Тому що саме в мові виявляється сутність людини. У побудові речень, підборі слів, інтонаціях, грамотності мови та ще безлічі дрібних на перший погляд несуттєвих елементів. У народі цю мудрість частіше називають «Зустрічають по одягу, проводжають по розуму». Адже розум тільки по мові і можна визначити.

Людина може бути красивою і прекрасно одягненою. А може носити скромну сукню і не відрізнятися красою. Та тільки-но заговорить людина, стане ясно, яка у неї душа. Рівень розвитку душі проявляється в мові.

На найвищій стадії розвитку душі мова людини зазвичай неголосна і спокійна. Виразна і ясна. Вона каже «дбайливими» словами. У її промові багато метафор і порівнянь, вона цікава. Нікого не образить і не зачепить така людина. Вона уникає грубощів і різкостей, хоча говорить правдиво. Їй притаманний гумор, але найчастіше вона сміється над собою, з гумором щось розповідаючи. Після розмови з такою людиною залишається піднесене почуття, як після гарної музики або хорошого фільму. Ви дізнаєтеся щось нове, на душі стає спокійніше. Вона немов додає сил своїми словами. Але ці люди дуже чутливі. Якщо при них хтось обмовляє або брудно лається, їм фізично погано. Просто погано – і все. Вони навіть захворіти можуть.

На другій стадії розвитку душі мова людини активна і енергійна. Іноді навіть занадто. На різні теми вона може говорити, але частіше за все вона говорить про гроші, про політику, про особисті стосунки, про здоров’я. Вона розповідає про свої судження, схильна сперечатися і спростовувати. Така людина любить жарти, але особливо – жарти над іншими. Вони їй здаються особливо смішними. Схильна така людина і до критики, а ось критику на свою адресу вона не допускає, відразу сердиться і може почати лаятися. Вона легко говорить про секс, схильна розповідати про свої особисті справи публічно. Після розмови з такою людиною відчуваєш втому, хоча спочатку може бути цікаво, – аж надто багато вона говорить …

Нижча стадія розвитку душі – груба мова і лихослів’я. Людина з зусиллям підбирає слова, якщо хоче щось розповісти – словниковий запас у неї убогий. А ось лається вона віртуозно, багато слів знає. Гумор пов’язаний з темами смерті і насильства, з зрадами і сексом, – цих історій така людина знає чимало. Вона постійно когось обговорює і передає плітки і чутки, обмовляє. Мова її просякнута заздрістю і злістю, ниттям і скаргами. Тільки-но вона відкриє рот, – і немов поганий запах поширився по кімнаті. Нестерпно перебувати поруч, як з помийним баком.

Ось три стадії розвитку душі – їх можна розпізнати по мові людини. І ми самі можемо перейти від однієї стадії до іншої, навіть протягом дня. Але чим частіше опускаєшься на третю, нижчу стадію, тим важче повернутися назад.

Люди з високою стадією розвитку душі лікують своєю мовою. А люди з нижчою – вбивають і заражають інших своїми міазмами. Люди з високою стадією розвитку душі довше живуть і рідко хворіють, це відомий факт. Мова не тільки зцілює інших, відбувається і самозцілення. Так що краще розвиватися і підніматися вгору по сходах; по сходах з правильних слів. До здоров’я та довголіття …

You cannot copy content of this page