У Харкові окупанти обстріляли меморіал у Дробицькому Яру, де було вбито до 20 тис. жертв Голокосту

Окупанти скоїли черговий злочин проти історії. Біля Харкова російські війська “денацифікували” меморіал жертвам Голокосту – в Дробицькому Яру. В роки Другої світової війни в цьому місці нацисти розстріляли близько 20 тисяч людей. Через 80 років їх убивають вдруге – і це робить росія.

Російські окупанти здійснили артилерійський обстріл Дробицького Яру у Харкові. В результаті було пошкоджено меморіальний комплекс.

Варто зазначити, що саме на цьому місці розстріляли від 16 до 20 тисяч жертв Голокосту. Про це повідомляє Об’єднана єврейська громада України у Telegram.

За інформацією громади, внаслідок артилерійського обстрілу російськими окупантами було пошкоджено монумент у вигляді Менори на в’їзді до меморіального комплексу “Дробицький Яр”. Обстріл стався 26 березня.

Харків було окуповано 24 жовтня 1941 року. 5 грудня розпочався перепис населення міста, а 14 грудня військовий комендант Харкова генерал-лейтенант Альфред фон Путткамер видав наказ про переселення у дводенний термін усіх євреїв у бараки на східній околиці. Там почалися розстріли – зібраних у гетто людей гнали до Дробицького Яру.

За різними оцінками, у Дробицькому Яру могло загинути до 20 тисяч людей. Злочин, скоєний російськими окупантами у Дробицькому Яру, є черговим злочином щодо пам’ятних місць, де відбувалися масові розстріли євреїв. 1 березня 2022 року під час обстрілу Києва російські ракети вдарили в район меморіалу Голокосту “Бабин Яр” – по старому єврейському цвинтарі. Внаслідок обстрілу загинули п’ятеро людей.

Related Post

Країни ЄС попри ембарго продавали зброю росії: списокКраїни ЄС попри ембарго продавали зброю росії: список

Ще у 2014 році наклали ембарго на експорт зброї з Європи в Росію. Проте країна-агресор ще п’ять років продовжувала купувати зброю у ЄС принаймні до 2020 року. Про це свідчать

Дефіциту солі не буде?Дефіциту солі не буде?

Дефіциту солі не буде. Магазини, виробники консервації та мʼяса знаходять альтернативу зупиненому підприємству «Артемсіль». Війна повністю зупинила роботу найбільшого виробника солі в Україні. Серед населення починається паніка, але магазини та

Гайдай: За сьогодні з Луганської області евакуйовано 76 людейГайдай: За сьогодні з Луганської області евакуйовано 76 людей

Про перебіг евакуації з Луганщини повідомив очільник Луганської обласної ВЦА Сергій Гайдай: «Траса «Лисичанськ-Бахмут» під обстрілами. Евакуаційний «автобус» проскочив. З Лисичанська та Сєвєродонецька евакуйовано 36 людей, з них шестеро діток». «Кожен