Перейти до вмісту

У тимчасово окупованому Херсоні паспорти рф нікому не потрібні

Цілий місяць пропагандистські ресурси рф аж захлиналися, агітуючи мешканців окупованого Херсона та Мелітополя отримувати громадянство рф за спрощеною процедурою.

Втім, у хід йшла не тільки агітація, а й погрози разом з обіцянками виплатити по десять тисяч рублів «допомоги» кожному свіжоспеченому «громадянину».

Підтягнули навіть полонених бійців місцевої тероборони, котрі на камеру зачитували тексти про любов до «великої та могутньої».

Та ось настав широко анонсований момент видачі тих паспортів, і…пшик. На весь 300-тисячний Херсон документи від рф зголосилися отримали «аж» 23 особи. У Мелітополі таких виявилося 30.

Вимахуючи новенькою книжечкою із двоголовим «орлом-мутантом» на обкладинці, колаборанти розпинаються про «історичний момент» і своє переконання в тому, що «ми одна країна і один народ». Однак усе простіше.

Якщо відкинути дешеву риторику, паспорт рф лише полегшує можливість покинути місто за його неминучої деокупації українськими військами. Про це говорив, зокрема, і Президент Володимир Зеленський, назвавши роздачу громадянства країни-агресора «спробою отримати квиток, щоб утекти».

Що ж до простих херсонців, то вони від перспективи стати власниками нового паспорта далеко не в захваті. Для них він – швидше чорна мітка зрадництва, з отриманням якої від тебе можуть відсахнутися знайомі, рідні та близькі.

Усі публічні заходи окупантів вони заради власної безпеки воліють обходити стороною.