Україна відзначає День Конституції: як приймали головний закон нашої країни

На фото народні депутати тримають Михайла Сироту біля будівлі Верховної Ради. Це один з важливих історичних моментів України.

Сьогодні, 28 червня, Україна відзначає День Конституції. Цього дня у 1996 році Верховна Рада України ухвалила нову Конституцію України – першу Конституцію незалежної української держави. Пише ЦЕ EASY.

Того дня народні обранці працювали усю ніч – безперервно 23 години. Депутат, співавтор Конституції та головний доповідач Михайло Сирота всю ніч читав уголос кожну статтю документа. Голосування проводилося по кожній статті окремо і цілими розділами.

Найскладнішими моментами обговорення стали розподіл повноважень між гілками влади, державна символіка, приватна власність, статус Криму і російської мови.

І нарешті о 9:18 28 червня Основний закон держави був прийнятий – “За” проголосували 315 депутатів, 45 – проти та 12 тих, хто утримався.

Першими словами тодішнього голови Верховної Ради Олександра Мороза після прийняття Основного закону стали “Є Конституція!”.

Конституція складається з 14 розділів і 161 статті. А розділ 15 містить 16 пунктів перехідних положень. Тексту Конституції передує преамбула.

Ухвалення Конституції закріпило правові засади незалежної України, її суверенітет та територіальну цілісність. Конституція України має найвищу юридичну силу.

“Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава”, – сказано у першій статті.

Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом, якому традиційно присвячено безліч урочистих і просвітницьких заходів. Проте цього року через повномасштабну російську агресію та воєнний стан урочисті заходи не проводитимуться, а день не є вихідним.

Варто також додати, що у лютому 2019 року Верховна Рада закріпила у Конституції стратегічний курс України на вступ до Європейського Союзу і НАТО.

Related Post

На Херсонщині окупанти вводять систему перепусток для мешканців регіонуНа Херсонщині окупанти вводять систему перепусток для мешканців регіону

У Херсонській області тимчасова окупаційна військова влада вводить систему перепусток для мешканців регіону. Про це повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський. За його словами, окупація регіону змусили

Я закликаю рухатися вперед якнайшвидше… Наша мета — представити заявку України Раді цього літаЯ закликаю рухатися вперед якнайшвидше… Наша мета — представити заявку України Раді цього літа

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що українську заявку на вступ до Євросоюзу хочуть подати Раді ЄС вже влітку. Про це повідомляє Reuters. «Зазвичай минають роки, перш ніж Рада

Українським журналістам присудили колективну Пулітцерівську преміюУкраїнським журналістам присудили колективну Пулітцерівську премію

Рада Пулітцера оголосила на своєму сайті лауреатів премії. Українські журналісти здобули особливу відзнаку – Special Awards and Citations. Цю нагороду присуджено із формулюванням «за мужність, витривалість та відвагу у правдивому