Україна відзначає День Конституції: як приймали головний закон нашої країни

На фото народні депутати тримають Михайла Сироту біля будівлі Верховної Ради. Це один з важливих історичних моментів України.

Сьогодні, 28 червня, Україна відзначає День Конституції. Цього дня у 1996 році Верховна Рада України ухвалила нову Конституцію України – першу Конституцію незалежної української держави. Пише ЦЕ EASY.

Того дня народні обранці працювали усю ніч – безперервно 23 години. Депутат, співавтор Конституції та головний доповідач Михайло Сирота всю ніч читав уголос кожну статтю документа. Голосування проводилося по кожній статті окремо і цілими розділами.

Найскладнішими моментами обговорення стали розподіл повноважень між гілками влади, державна символіка, приватна власність, статус Криму і російської мови.

І нарешті о 9:18 28 червня Основний закон держави був прийнятий – “За” проголосували 315 депутатів, 45 – проти та 12 тих, хто утримався.

Першими словами тодішнього голови Верховної Ради Олександра Мороза після прийняття Основного закону стали “Є Конституція!”.

Конституція складається з 14 розділів і 161 статті. А розділ 15 містить 16 пунктів перехідних положень. Тексту Конституції передує преамбула.

Ухвалення Конституції закріпило правові засади незалежної України, її суверенітет та територіальну цілісність. Конституція України має найвищу юридичну силу.

“Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава”, – сказано у першій статті.

Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом, якому традиційно присвячено безліч урочистих і просвітницьких заходів. Проте цього року через повномасштабну російську агресію та воєнний стан урочисті заходи не проводитимуться, а день не є вихідним.

Варто також додати, що у лютому 2019 року Верховна Рада закріпила у Конституції стратегічний курс України на вступ до Європейського Союзу і НАТО.

Related Post

Продаватимуть по всьому світу: у Німеччині вийде перша книга про красу природи УкраїниПродаватимуть по всьому світу: у Німеччині вийде перша книга про красу природи України

Кожен українець знає, що природа України найгарніша, наймальовничіша і найвеличніша. А тепер про це дізнається й увесь світ. У Німеччині має вийти перша книга про красу природи нашої країни. Так

Ірпінь звільнили від окупантів – мерІрпінь звільнили від окупантів – мер

  Місто Ірпінь Київської області звільнене від окупантів. Про звільнення Ірпеня розповів міський голова Олександр Маркушин. “Наш Ірпінь звільнений від московської нечисті!!! Слава Україні! Слава її захисникам! Вічна пам’ять загиблим

Anonymous дали 48 годин на вихід з російського ринку міжнародним компаніям, які ще цього не зробилиAnonymous дали 48 годин на вихід з російського ринку міжнародним компаніям, які ще цього не зробили

Міжнародне об’єднання хакерів з усього світу, які публічно та активно підтримують українців у їхній боротьбі за свободу із російським агресором. Цього разу увагу хакерів привернули увагу міжнародні бренди, які зволікають