Вами маніпулюють: 5 головних прийомів маніпуляторів

Які хитрощі використовують маніпулятори, щоб утримати владу і увагу? Вами маніпулюють!

1. Подвійне послання
Це, мабуть, основний механізм комунікації, який дозволяє маніпуляторам довгий час залишатися непоміченими.
Його використовують і батьки, з ніжністю в голосі відпускають зневажливі зауваження на адресу дитини. І коханці, які супроводжують образливі слова міцними обіймами і поцілунком. І подруги, без запиту вивалюют правду про вас під виглядом дружньої турботи.

Токсична подруга, яка претендує на ваш час і увагу, буде критикувати ваш вибір партнера, даючи зрозуміти, що ви не розбираєтеся в чоловіках і несамостійні настільки, що не можете обійтися без неї.

Зате якщо відношення не складуться, це дасть їй повне право зайвий раз самоствердитися: вона ж попереджала!

2. Дифузія відповідальності
Маніпулятори – майстри недомовленості. Вони завжди підводять жертву до того, щоб вона мислила в потрібному їм напрямку. Причому жертві буде здаватися, що вона проблему і створила – адже вона виконала колосальну розумовну роботу, тільки вже забула, хто її на цю думку навів. Вони вами маніпулюють!

А маніпулятор потирає ручки, тому що поки жертва зайнята копанням у власних невротичних проблемах, свіжі порції психічної енергії йому забезпечені.

Крім того, маніпулятори завжди вішають відповідальність за свої почуття на інших. І, як правило, легко знаходяться ті, хто готовий її взяти.

3. Порівняння
Щоб ще більше зміцнити жертву в відчутті власної меншовартості, маніпулятор буде відкрито порівнювати її з іншими або постійно нагадувати про інших, у кращому варіанті особистості, якій жертва могла б стати, але чомусь досі не стала, тому що лінива, дурна, несамостійна або не слухає розумних людей (при цьому мають на увазі вони, звичайно ж, себе).

4. Знецінення
Що скаже людина, не схильна до маніпулювання, на несмішний жарт?
Просто «несмішний жарт» – і у вас буде можливість вдало пожартувати в наступний раз. Тоді як маніпулятор неодмінно відважить багатослівний оцінний коментар, супроводивши це красномовним закочуванням очей, мовляв, у вас вічно жарти несмішні і невдалі, і самі ви такий же.

Ці зауваження в результаті відображаються на самооцінці, особливо якщо регулярно лунають із боку близької людини і її думка дійсно важлива.

Але знецінювати можна і побічно. Наприклад, не принижувати і не говорити дитині образливих речей, а просто не визнавати його заслуг, приймати їх як само собою зрозуміле, причому – роками. А ще краще – постійно хвалити за подібне чужих дітей, як би ненароком.

При цьому маніпулятори про людське око все-таки не забудуть похвалити вас на людях, приписуючи собі участь в ваші успіхи.
Начальник або колега-маніпулятор ні за що не помітять, як добре ви зробили свою роботу, але неодмінно при нагоді припишуть частину ваших заслуг собі.

5. Відсутність прийняття і підтримки
Не сподівайтеся дочекатися цього від маніпулятора. Єдина підтримка, на яку він здатний – це підтримка організаційна (і він завжди точно знає їй ціну і має в цьому свою вигоду).

Підтримувати і втішати емоційно маніпулятори не вміють: при спілкуванні з ними не покидає відчуття самотності та невжиття.
Причини такої поведінки бувають різні – від чисто прагматичних мотивів до психічного вампіризму, коли ніякої вигоди, крім чужої енергії, здавалося б, не отримаєш.

І якщо дорослі ще зрідка усвідомлюють, що з ними відбувається, і здатні постояти за себе, то діти тут ранимі і безпорадні.

У дорослому віці це виллється в нездорові способи реагування на життєві обставини. Тому якщо ви в чомусь щодо себе сумніваєтеся, знайте, що це і буде слабким місцем при спілкуванні з соціальними хижаками.

You cannot copy content of this page