Я ніколи не ношу з собою готівку

Парадоксально, але факт: серед цілком благополучних людей, що мають рахунок у банку, зустрічаються ті, у кого готівки при собі майже ніколи не буває.

Чому їм так не подобається носити з собою гроші?

Страх контакту з готівкою свідчить про те, що людина бачить в них небезпеку. Часто таке ставлення пов’язане з тим, як поводилися з грошима батьки.

Як ставилися до них в сім’ї? Чи часто виникали суперечки і конфлікти на цю тему? Якщо так, що страждає через сімейні розбіжності дитина може звинувачувати гроші в своєму неблагополуччі. Ставши дорослим, вона намагається символічно позбутися джерела неприємних переживань, прибравши готівку з очей геть.

Неусвідомлена ощадливість. Взяти таксі, пообідати з колегами, скинутися на подарунок до дня народження – протягом дня виникають різні приводи відкрити гаманець. Але якщо у нас немає готівки, то платити будуть інші. При цьому ніхто не зможе звинуватити нас в скупості, навіть наша совість: ми ж не відмовляємося розщедритися, просто не можемо зробити це прямо зараз.

Невеликий розмір суми дозволяє забути про борг. У підсумку виходить економія. Правда, є ризик одного разу виявити, що більше ніхто не хоче йти з нами на ланч.

Піднесений образ «Я». Відмова від контакту з матеріальними грошима у вигляді монет і купюр може свідчити про бажання створити образ людини, далекого від меркантильних турбот, має піднесений образ думок. Така позиція закріплена в культурі – згадаймо хоча б самого благородного з трьох мушкетерів, Атоса, який «ніколи не торгувався» і взагалі відмовлявся думати про гроші. «За презирством до грошей ховається зневага до звичайних актів життя, та й взагалі до оточуючих з їх «нудними» матеріальними проблемами.

Але таке відділення себе від «усіх» веде до великої самотності. Будівля Роттердамської консерваторії прикрашає девіз: «Музикант – така ж людина, як і всі інші». Якщо замінити слово «музикант» на «бізнесмен», «політик», «вчений» або «хірург», ми побачимо, що цей девіз може бути корисний і нам!

Що робити?
Прислухатися до своїх емоцій
Відсутність в гаманці готівки викликає у різних людей зовсім різні відчуття. Прислухайтеся, що це означає для вас. «Що я відчуваю, коли виходжу з дому без готівки? Відчуваю я тривогу, хвилювання або, навпаки, полегшення? Як ці емоції проявляються на фізичному рівні, яким чином я відчуваю їх в тілі? » Вже перші спостереження допоможуть усвідомити, чи справді вам необхідно працювати над собою і змінювати своє ставлення до грошей чи ні.

Усвідомити своє бажання заощадити
Не соромтеся його і не приховуйте від себе. Спробуйте реалізувати його не за рахунок дрібних недоплат там і тут, а за рахунок більш раціонального планування бюджету, оптової закупівлі продуктів і економії електроенергії. У такий спосіб не дуже схвалювані в радянській системі цінностей якість (жадібність) перетвориться в обмеження витрат, елемент респектабельного екологічного підходу до життя.

Поставитися до грошей як до інструменту
Гроші – інструмент сучасного суспільства. Ми не засуджуємо сканер, калькулятор, компас або телефон і користуємося ними в міру необхідності. Спробуйте точно так само ставитися і до готівки.

You cannot copy content of this page