ЦЕ EASY Психологія Я шопоголік: як перестати витрачати гроші даремно?

Я шопоголік: як перестати витрачати гроші даремно?

Проблема шопоголізму сьогодні набуває все більшої актуальності. Розвиток цифрових технологій призвів до появи нової категорії шопоголіків, залежних від покупок в інтернет-магазинах.

Шопоголізм – свого роду замкнуте коло, вирватися з якого складно, але можливо. Перш за все, потрібно зрозуміти, як він «працює». Схема завжди приблизно одна: покупка – співчуття – почуття провини – падіння настрою – покупка.

Як з цим боротися?

Перш за все, потрібно вирішити проблему «в голові»: знайти внутрішній «спусковий гачок», що вимагає постійного здійснення покупок. До причини можна докопатися самостійно, проаналізувавши мотивацію здійснення покупок за певний період і одержувані від них емоції. Якщо зробити це не виходить, варто звернутися до психолога.

– Мінімізувати вплив зовнішніх (маркетингових) чинників: брати з собою гроші тільки на заплановані покупки, відмовитися від кредитних карт або не брати їх з собою, чітко розуміти мету покупки, складати список товарів і строго слідувати йому.

– Переглянути вже наявні речі, скласти базовий гардероб і при здійсненні покупок думати, як нова річ буде поєднуватися з вже наявними. Наприклад, купувати туфлі до сумочки і аксесуарам, а не новий гардероб до нових туфель.

– Купувати на розпродажах, але тільки те, що дійсно потрібно. Як мінімум це дозволить заощадити бюджет, якщо від шопінгу не зупиняють навіть високі ціни.

– Запланувати велику покупку, на яку потрібні гроші. Наприклад, квартира, машина, дорога поїздка на море. В даному випадку потрібно перш за все розібратися з пріоритетами.

Related Post

Три рівня душі – три рівня мови. Який у вас?Три рівня душі – три рівня мови. Який у вас?

Ще Сократу належить фраза «Заговори, щоб я тебе побачив». Тому що саме в мові виявляється сутність людини. У побудові речень, підборі слів, інтонаціях, грамотності мови та ще безлічі дрібних на

Хто не любить тварин?Хто не любить тварин?

Колись їх цінували лише за користь, яку вони здатні принести людині. Сьогодні тварини викликають у нас щирі, сильні почуття, нерідко стаючи членами сім’ї. Що нас хвилює – емоційний голод, тяга