Перейти до вмісту

Як довго зберігається бензин у каністрі

Дефіцит на паливному ринку змусив багатьох водіїв створювати запаси. Але скільки часу можна зберігати бензин у каністрі? Чи не втратить він своїх властивостей і чим небезпечна їзда на простроченому паливі?

Скільки зберігати бензин

Як не дивно, але бензин також має термін придатності. Він, звісно, ​​не скисне, як молоко. Але з часом окислюється, з нього випаровуються леткі фракції, а присадки розпадаються та випадають у осад.

В результаті бензин поступово деградує як паливо. Саме тому термін зберігання будь-якого бензину обмежується 1 роком з дня виготовлення. Крім того, висока температура та контакт з повітрям ще більше скорочують термін його придатності.

У той самий час існують марки бензину, призначені для більш тривалого зберігання. Наприклад, на підприємствах державного резерву. Таке паливо може зберігатися до 5 років, але його навряд чи можна зустріти у продажу.

По-перше, окис бензину веде до утворення смолистих речовин. У процесі роботи вони відкладаються на деталях паливної системи автомобіля. По-друге, при тривалому зберіганні розпадаються присадки та зменшується октанове число.

Тому заправлений старим бензином автомобіль може просто не завестися. Щоправда, можна спробувати запустити його на невеликій порції свіжого палива. І лише після прогріву перейти на прострочене.

Але навіть якщо двигун заведеться, проблеми залишаться. Найменше октанове число може призвести до «стуку пальців», утворюватиметься більше нагару, тонкі канали паливної системи можуть засмічуватися.

Як зберігати бензин

Слід зазначити, що терміни зберігання стосуються умов зберігання у герметичних підземних резервуарах. У гаражних умовах дотримуватись таких вимог буде складно. Але є кілька рекомендацій, які дозволять продовжити термін зберігання палива в каністрі.

Найперше – бензин дуже не любить спеку. Тому найкращим місцем для зберігання буде оглядова яма в гаражі або льох. Там навіть улітку відносно прохолодно і немає сонячного світла.

Крім того, бензин обов’язково потрібно зберігати у герметичній непрозорій тарі. Це можуть бути стандартні металеві чи пластикові каністри. Щоправда, в останніх паливо може накопичувати статичний заряд і взаємодіяти з пластиком. Однак у якісній та герметичній пластиковій каністрі можливе зберігання протягом 3–6 місяців.

Металеві каністри ідеально підходять для зберігання бензину. Але й тут є низка нюансів. Зверни увагу, що з часом бензин роз’їсть гумову прокладку, і ємність перестане бути герметичною. Тож прокладку потрібно періодично змінювати.

І ще одне: переконайся, що стара каністра не проіржавіла зсередини. У такому разі нею краще не користуватися: раптом потече, а з бензином це може закінчитись не дуже добре.

Зрозуміло, що краще не заливати в бензобак непридатний бензин. Однак у разі крайньої необхідності можна змішати його зі свіжим пальним у співвідношенні 1 до 3. Якщо ситуація не критична, то краще не ризикувати і використовувати таке паливо тільки для технічних цілей.