Як почати власну справу: 12 порад

Час від часу всі замислюються про відкриття власної справи. Хтось так і залишається на рівні думок, хтось відкриває і розчаровується, а хтось робить крок у своє щасливе та незалежне майбутнє і – перемагає!

Успіх того, чим ми вирішуємо зайнятися, залежить від різних факторів, але в більшості своїй – від нас самих. Ця стаття містить 12 рад, які допоможуть Вам розпочати власний бізнес впевненіше і не зупинитися на півдорозі.

1. Блокнот.

Про це написано в купі книжок, але дотримуватися цього правила люди відмовляються: завжди з собою носить блокнот. Не важливо, в якому вигляді: планшет, листочки паперу, телефон, але у вас має бути місце, куди ви можете записати свої думки.

Тільки Ви відповідальні за творчий підхід і розвиток свого бізнесу, тому не дозволяйте сміливим ідеям загубитися!

2. Організуйте себе.

Зверніть увагу на людей, що керують бізнесом: вони не поспішають, але роблять те, що необхідно. Організуйте насамперед себе, щоб не поспішати, коли «горить». У Вас просто не повинно траплятися таких ситуацій, коли «горить». Плануйте й дисциплінуйте себе.

3. Не відставайте від часу.

Користуйтеся технологіями настільки, наскільки це можливо. Електронна пошта, мессенжери, соціальні мережі – Ваші клієнти можуть бути страшними домосідами, до яких дотягнутися можна тільки за допомогою глобальної мережі.

4. Почніть спілкуватися.

Ваші працівники та клієнти повинні отримувати інформацію. Хочете Ви щось додати, розвинути, запропонувати або припинити, Вам доведеться спілкуватися з людьми. Якщо Ви не донесли до працівників суть їхньої роботи, а до клієнта – переваги роботи саме з Вами, то знайдіть людину, яка зможе це робити за Вас. Спілкування – ключ до успіху.

5. Використовуйте рекламу.

Навіть якщо у вас вже є 50 стовідсоткових клієнтів, Вам все одно доведеться рекламувати свої послуги. Адже ці 50 колись «закінчаться». Прочитайте літературу, почитайте в інтернеті і виберіть для себе найбільш зручні та ефективні шляхи реклами. Не залишайте цей момент «на потім», адже немає нічого більш постійного, ніж тимчасове, а клієнти потрібні завжди.

6. Рахуйте.

Ведіть рахунок коштів, які Ви заробляєте і витрачаєте. Зараз не йдеться про послуги бухгалтера, адже вони існують найчастіше тільки для того, щоб не залишити державу без податків.

Бухгалтерія повинна працювати на Вас, як на власника: Ви повинні бачити віддачу від певного виду робіт, вчасно помічати збиткові моменти, мати можливість планувати інвестиції і т.д. І не бухгалтер повинен знати все про Ваші кошти, а Ви!

7. Любіть те, що робите.

Цей вислів вже став усталеним. Мало хто може досягти висот на роботі, яку ненавидить. Вона демотивує, не дає розвиватися, псує настрій і життя.

У Вас добре виходить, але Вам не дуже подобається: шукайте в ній хороші сторони, і, можливо, Вам стане комфортніше.

8. Знайдіть свою нішу.

Ви повинні адекватно оцінювати конкурентний ринок. Знайти свою нішу не так просто, але це багатьом допомагає розвинутися і зміцнити своє становище: подумайте, чим ви хочете займатися, і чим будете виділятися. Чим Ви хочете бути відомі та впізнавані? Отримавши відповіді на ці питання, Вам набагато простіше буде визначити свою нішу і працювати в ній.

9. Пам’ятайте про етику і місії.

Придумайте відповідно до попереднього пункту місію, слоган свого бізнесу. Це відрізнить Вас і зробить впізнаваними.

Пам’ятайте, що навколо Вас також люди, тому будьте виховані і ввічливі. На Вашому шляху будуть зустрічатися моменти, коли доведеться вибирати між легким і правильним: Ваш вибір повинен бути правильним. Зроблений в певний час вибір визначає подальший розвиток Вашого бізнесу більше, ніж можливості або ресурси.

10. Працюйте.

Ніхто не стане працювати за Вас. Ви маєте бути готовими до важких часів і великої кількості роботи. Як говорив Нолан Бушнелл: «Кожній людині, що приймає душ, приходять в голову чудові ідеї. І тільки одиниці виходять з душу і щось дійсно роблять». Нічого не станеться, якщо нічого не робити.

11. Відпочивайте.

Ця порада має йти відразу за попередньою, щоб Ви її точно врахували і не забули. Ви повинні відпочивати і стежити за своїм здоров’ям. Хворий, втомлений працівник мало зуміє привнести хорошого. Тому Ваше здоров’я понад усе.

12. Не забувайте про сім’ю.

Навіть в найважчі часи, нас підтримують члени родини. Тільки до них ми можемо прийти, і вони завжди нас приймуть, якими б ми не були втомленими, голодними, ослабленими. Вони підтримують і допомагають. Не забувайте про свою сім’ю, і навіть в найважчий для Вас час знаходьте моменти, щоб просто подзвонити. Вони зрозуміють і приймуть Вашу зайнятість, якщо знатимуть, що Вам не все одно.

Ці 12 порад не панацея, але використовуючи їх, Вам буде набагато легше почати власну справу і успішно її розвивати.

You cannot copy content of this page