Як позбутися від засидівшихся гостей і відмовити їх залишатися ночувати

Здорові людські відносини – річ, як виявилося, досить тендітна і складна. Навіть прихід старих друзів в твій будинок може перетворитися не на звичайні вечірні посиденьки, а в необхідність обслуговування гостей, де господарі перетворюються в лагідну прислугу, а гості – в розпещених дітей.

Дуже важливо в разі прийому гостей залишатися собою і дотримуватися, хоча б, базового етикету. Природно, справедливим є вираз «мій дім – моя фортеця». Але і виходити з себе, звичайно ж, не варто. Так як же утримати баланс між господарем і гостями, особливо, якщо ті напрошуються переночувати?

Молодо-зелено

Отже, галасливі посиденьки або звичайні тусовки до ночі, за монітором комп’ютера або екраном телевізора – це здорово. Весело, завзято і дуже цікаво, коли тобі 19 років. Спати можна пару годин, вранці не потрібно йти на роботу, а якщо і потрібно, то організм буде готовий і повністю «перезавантажиться», ледь ти закриєш очі.

У цьому віці у тебе купа знайомих, а будь-який зустрічний може здаватися кращим другом, якщо у вас, виявляється, однакові смаки в музиці або кінематографі. Пустити погостювати кого-небудь до себе в гуртожиток або квартиру взагалі не проблема: разом веселіше, а цінних речей ще ніхто не нажив.

Пара в стосунках

Інша справа, якщо в квартирі проживає пара, наприклад, студентів. І вони разом будують побут і затишок. В цьому випадку тусовки з друзями різко відпадають на другий план, а засидівші до пізнього часу знайомі в більшості випадків відправляються додому на таксі або альтернативному виді транспорту.

Лише іноді можна поселити кого-то в глибоку ніч переночувати в сусідній кімнаті. Часто це може бути або «загулявший» спільний друг, якого всім по-своєму шкода, або подруга господині. Класична ситуація – подруга прийшла в гості розчулена через нерозділене кохання, поплакатися в жилетку. Ну а що? Всі ми в душі психологи.

Дорослі люди

Подорослішавши і обжившись, звикнувши до коханої людини і завівши справжню сім’ю, починаєш розуміти, що найважливіше – погода в домі. А ось деякі гості цю погоду дуже активно псують, іноді навіть несвідомо.

Наприклад, якщо є якийсь привід зібратися разом, чому б не сходити в кафе або ресторан? Фінансово, може бути, це буде не так вигідно. Однак, часу на прибирання, миття посуду і все інше піде набагато менше. А час – це гроші.

Деяким людям подобається влаштовувати застілля саме в домашній обстановці, мовляв всі свої, нема чого соромитися. Та й коли ще вдасться подивитися на твої нові меблі і широкоекранний телевізор, а ?! Неважливо, що все вже «переглянуто» 2 тижні тому, а кіт ще з минулого візиту не може відійти від доброзичливих «ігор» з візитерами.

Але вишенька на торті – це досить фамільярне прохання (насправді вимога) залишитися на ніч. А чому б і ні? Неважливо, що в квартирі і самим господарям трішки тіснувато. Неважливо, що навіть банальної спальної білизни стільки немає, а завтра рано вставати, нехай не на роботу, але й у вихідні у звичайних людей справ по горло. Головне, зробити послугу гостям.

Господарі-новачки часто здаються і залишають родичів або друзів залишитися. А що люди подумають? Що ми, зовсім уже? І так далі за списком. Ось тільки це буде дуже серйозною помилкою, позбутися від якої не так просто, як може здатися на перший погляд.

А робити-то що?

По суті, у господарів є 4 варіанти розвитку подій. Від самого «невинного», до відвертої розмови.

1 варіант. Можна тонко натякнути, мовляв вже пізно, завтра рано вставати, всі втомилися. Буває, що друзі просто давно, що називається не виходили «в світ» і якось не помітили, як пролетів час.

2 варіант. Не зовсім правдивий, але іноді нічого іншого не залишається. Сказати, що ти погано себе почуваєш або що потрібно займатися раптової роботою і так далі. Без твоєї особистої участі, як господаря, вечірка швидко зійде нанівець.

3 варіант. Він буде складнішим. Потрібно просто сказати, мовляв, все, посиденьки підійшли до кінця, давайте, допомагайте, гості дорогі. І запропонувати загулявшим візитерам помити посуд і прибрати приміщення. 90% гостей в такому випадку максимум миють свою чашку і біжать в коридор взуватися. Варіант перевірений.

4 варіант. Його чомусь всі бояться. Прямо сказати: «ми втомилися, йдіть, будь ласка додому. Зараз пізно, ми хочемо побути самі вдома». Нормальні люди все зрозуміють, а неадекватні, у яких тільки веселощі на думці, можуть ображатися скільки завгодно і йти на всі 4 сторони.

Якщо чесно, ми б порадили тобі завжди починати з останнього варіанту. Це заощадить час і нерви, а ще ти зможеш прославитися не дуже-то дипломатичним господарем. Підхід до людей у ​​всіх різний і ми віримо, що ти сам в змозі вирішити, яку політику проводити щодо своїх гостей.

Головне, щоб це були хороші, надійні люди, які бачать в тобі не тільки джерело безкоштовних веселощів.

You cannot copy content of this page