fbpx

Як спілкуватися на “ти” чи на “ви”?

Банальна побутова ситуація – але вона зачепила би багатьох. У магазині по сусідству з будинком продавщиця, яка знає людину в обличчя, раптом заговорила на «ти». Людина розгубилася, відчула себе збентеженою.

Неприємно і в той же час незрозуміло, як реагувати. Ми зазвичай говоримо «Ви» незнайомим або малознайомим людям, тим, хто старше за віком, вище за статусом.

У будь-якому випадку «Ви» – ввічливе ставлення, прояв поваги до співрозмовника – передбачає дотримання дистанції, а іноді – надання іншого безпечного простору.

На «ти» ми звертаємося до близьких людей і до Бога. Це прояв довіри і любові. Але є й інша «ти», яке свідчить про відсутність дистанції, поваги, іноді навіть про те, що людину зводять до функції, ролі.

Хоча тут можливо і помилкове сприйняття і нерозуміння. Несподіваний перехід з «Ви» на «ти» може означати лише мимовільне прагнення до більшої близькості, до якої ми (поки) не готові.

Для тієї продавщиці, впевненою в собі жінки, «ти», можливо, було знаком розташування і приязні. Але людина відчула незручність і сердилась на неї і на себе.

Важливо було зрозуміти, що сталося. Продавець – експерт свого товару. І за цим критерієм позиція експерта вище позиції покупця. Але людина – експерт своїх відчуттів. І я краще знае, як хоче, щоб до неї зверталися.

Своїм «ти» вона порушила рівність позицій. У таких випадкахкраще сказати: «Мені подобається приходити до вас за покупками. Але мені хотілося б, щоб ми зверталися один до одного на «Ви».

Related Post

Психосоматика: 16 сигналів вашого тілаПсихосоматика: 16 сигналів вашого тіла

Які справжні причини хвороб? Психосоматика не просто слово, яке часто використовують у справі і без діла, – це важливий механізм, який може як зіпсувати життя, так її і налагодити. Все

Які прізвиська не варто давати чоловікамЯкі прізвиська не варто давати чоловікам

У звичайному житті ми часто називаємо кохану людину скороченим милим ім’ям, чимось на зразок зайчика або лапочки, хто як звик. Але якщо вдуматися, що кожне слово, вимовлене нами вголос, має

Знаки зодіаку, які у вересні 2020 несподівано для всіх змінять свою долюЗнаки зодіаку, які у вересні 2020 несподівано для всіх змінять свою долю

Багато зодіакальних представників не влаштовує майбутнє, до якого прагнуть. Тому гороскоп для знаків зодіаку розповість, кому вересень готує доленосні зміни. Близнюки Вересень перетворюється для Близнюків в неймовірно сприятливий і вдалий

facebook