Як спокійно працювати, коли всі вдома: 5 порад на час карантину

Ми звикли до ранкової метушні, тисняві в метро, ​​до кави на бігу і бесід з колегами. З цього в тому числі складався наш робочий день. І тепер, коли доводиться працювати з дому, наш мозок збитий з пантелику. Як же допомогти йому швидше включитися в процес, щоб ми виконували свої обов’язки вчасно?

Для багатьох з нас робота з дому – новий досвід. Хтось радіє, а хтось, навпаки, розгублений. Адже потрібно перебудовувати графік, міняти звички. Щоб максимально ефективно використовувати час і швидко адаптуватися до нового формату роботи, дотримуйтесь 5 простих правил і насолоджуйтеся карантином.

1. ЗБИРАЙТЕСЯ НА РОБОТУ
Нас радує можливість поспати довше, спокійно поснідати в ліжку, посидіти з комп’ютером в м’якому зручному кріслі. Чи не про це ми мріяли, хапаючись за поручні в метро в годину пік?

Але, на жаль, наш мозок занадто любить ритуали – вони допомагають йому швидше орієнтуватися в тому, що відбувається. За довгі роки роботи в офісі він звик, що треба вставати, одягатися, умиватися, їхати і тільки потім включатися в робочий процес. Зміни призводять його в замішання.

Тому, зберігаючи хоча б частину ранкових звичок, ви легше будете зосереджуватися на завданнях і концентрувати увагу. Інакше ваш мозок вирішить, що наступили вихідні, і дозволить собі розслабитися. Ви нікуди не поспішаєте, не поспішайте, не виходьте з дому – значить, і не працюєте.

2. СТВОРІТЬ ОФІС НА ДОМУ
Уявіть собі стіл в офісі. Ця картинка відразу налаштовує на робочий лад. А ось диван і телевізор асоціюються з відпочинком. Коли ви працюєте з дому, вам обов’язково потрібно вибрати місце для «домашнього» офісу.

Важливо, щоб робоче місце було зручним. Краще сидіти за столом на стільці, ніж поставити ноутбук на коліна і лягти на диван. Ліжко та зручне крісло відмінно підійдуть для перерв.

Організуйте робочий простір так, щоб все було під рукою. Щоб вам не доводилося кожні п’ять хвилин ходити на кухню або в сусідню кімнату. А то буває, що вийдеш попити води, а повернешся через годину, тому що побачив по телевізору цікаву передачу.

Переконайтеся, що близькі розуміють – коли ви в «домашньому офісі», вас не можна відволікати. Вимагайте дотримання цього правила. Якщо є можливість, замкніть двері.

3. Складіть РОЗКЛАД
Якщо ви визначилися з місцем, розплануйте свій робочий день. Тут можливі два варіанти.

У першому випадку ви працюєте за звичайним графіком. Сідайте за комп’ютер у звичний час, йдіть обідати в обідню перерву, закінчуєте як зазвичай. Плюси цього варіанту в тому, що у вас звільняться дві години, які ви витрачали на дорогу. Використовуйте їх із задоволенням – гуляйте, бігайте, медитуйте, спілкуйтеся з близькими. Намагайтеся не сідати за роботу раніше, ніж зазвичай, і не засиджуватися.

Якщо ви вибираєте другий варіант, то вам спочатку доведеться розділити свій день на відрізки. Їх тривалість складе приблизно 40 хвилин – саме стільки ми можемо провести, не відволікаючись від завдання. Для зручності можна навіть поставити таймер. Між відрізками робіть перерви на 10 хвилин.

Складіть план роботи над конкретними завданнями. «Обмірковую проект» – занадто загальне формулювання. А ось «написати 5 варіантів вирішення проблеми з поставками» – вже краще.

Кожен з варіантів організації робочого процесу не є ідеальним. Перший небезпечний тим, що можна почати відкладати роботу, адже день довгий і ніхто вас не контролює. Другий може бути складний тим, що спочатку треба скласти графік і поставити таймер. А це подобається не всім. Вибирайте те, що вам більше підходить.

Як спокійно працювати, коли всі будинки: 5 порад на час карантину
4. СПІЛКУЙТЕСЯ З КОЛЕГАМИ
Робота з дому не повинна перетворитися в самітництво. Не варто припиняти спілкування з колегами, адже всі ми досить багато розмовляємо з іншими в офісі. Нехай ви не зможете попити разом кава, але ніщо не заважає вам обговорити новини, поділитися думками, враженнями, попросити поради.

Якщо повністю ізолювати себе, то через кілька днів з незвички ви занудьгуєте, і це не піде на користь роботі. Призначте щоденне зібрання в чаті, ініціюйте ранкову летючку.

Повірте, так вам буде набагато легше не збитися з наміченого курсу, зберегти відчуття загального процесу і не забути, що ви несете відповідальність перед колегами за свою частину роботи.

5. РОБІТЬ ПРИЄМНІ ПЕРЕРВИ
Не забувайте робити перерви. Придумайте, як приємно і з користю провести час, вільний від роботи. І краще не заходити в Instagram і не займати себе поїданням смакоти. Адже це не принесе вам задоволення.

Для когось відмінним відпочинком буде пограти з котом, погуляти з собакою, приготувати обід або помити підлогу.

You cannot copy content of this page