Як вам ідея зняття санкцій з російських олігархів за фінансування відновлення України?

Захід розглядає ідею зняття санкцій з російських олігархів за фінансування відновлення України.

Про таке пише Associated Press з посиланням на офіційних осіб, які знайомі з цим питанням.

Заступниця прем’єр-міністра і міністерка фінансів Канади Христя Фріланд запропонувала цю ідею на зустрічі міністрів фінансів «Великої сімки» в Німеччині минулого тижня. За словами одного чиновника, Фріланд підняла питання після того, як олігархи поговорили з нею про це.

Він розповів, що Київ у курсі щодо цих обговорень, і додав, що якщо визначні олігархи відмежуються від президента путіна і водночас забезпечать фінансування України — це буде на користь Заходу.

Пропозицію зробили в контексті надання Україні додаткових грошей та обговорення того, як заморожені кошти й активи олігархів можуть бути джерелом фінансування.

Посадовець зауважив, що зараз це лише ідея, втім, західні союзники виявили до неї інтерес. Пропозиція може допомогти усунути юридичні перешкоди для влади у країнах на кшталт Німеччини, де планка конфіскації заморожених активів дуже висока.

А завдяки добровільній відмові від частини свого статку за кордоном олігархи позбавили б західні уряди проблеми пошуку шляхів конфіскації цих активів.

Західні країни раніше запровадили низку санкцій проти російських олігархів у відповідь на вторгнення росії в Україну. Так, ЄС заморозив активи та заборонив в’їзд понад 1000 росіянам, у тому числі понад 30 олігархам.

За даними Європейської комісії, на сьогодні у країнах ЄС заморожено майже 10 мільярдів євро таких активів.

Водночас AP пише, що дослідження Національного економічного бюро США від 2017 року показало, що багаті росіяни тримають у Великій Британії, Швейцарії, на Кіпрі та інших офшорних банківських центрах до 800 мільярдів доларів.

Related Post

Росія мобілізує призовників 2004 року народження. ДокументРосія мобілізує призовників 2004 року народження. Документ

Російські окупанти продовжують зазнавати великих втрат на війні проти України. Тому як підкріплення агресор вирішив перекинути в нашу країну призовників 2004 року народження. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ

Нацбанк втримає поточний курс долара. Чому і як?Нацбанк втримає поточний курс долара. Чому і як?

Національний банк України поки не планує відпускати курс долара. Відмову від фіксації розглянуть після припинення гарячої фази війни. Про це розповів заступник голови НБУ Юрій Гелетій в інтерв’ю Forbes. «Поки

Я могла б перемагати на конкурсах краси, а натомість живу на самоті в свої 40 роківЯ могла б перемагати на конкурсах краси, а натомість живу на самоті в свої 40 років

Я ніколи не страждала від комплексів щодо своєї зовнішності. Себе гідно оцінювала і розуміла, що з обличчям і фігурою мені пощастило. Тільки в житті це мені ніяк не допомагає. Зараз