Як вам ідея зняття санкцій з російських олігархів за фінансування відновлення України?

Захід розглядає ідею зняття санкцій з російських олігархів за фінансування відновлення України.

Про таке пише Associated Press з посиланням на офіційних осіб, які знайомі з цим питанням.

Заступниця прем’єр-міністра і міністерка фінансів Канади Христя Фріланд запропонувала цю ідею на зустрічі міністрів фінансів «Великої сімки» в Німеччині минулого тижня. За словами одного чиновника, Фріланд підняла питання після того, як олігархи поговорили з нею про це.

Він розповів, що Київ у курсі щодо цих обговорень, і додав, що якщо визначні олігархи відмежуються від президента путіна і водночас забезпечать фінансування України — це буде на користь Заходу.

Пропозицію зробили в контексті надання Україні додаткових грошей та обговорення того, як заморожені кошти й активи олігархів можуть бути джерелом фінансування.

Посадовець зауважив, що зараз це лише ідея, втім, західні союзники виявили до неї інтерес. Пропозиція може допомогти усунути юридичні перешкоди для влади у країнах на кшталт Німеччини, де планка конфіскації заморожених активів дуже висока.

А завдяки добровільній відмові від частини свого статку за кордоном олігархи позбавили б західні уряди проблеми пошуку шляхів конфіскації цих активів.

Західні країни раніше запровадили низку санкцій проти російських олігархів у відповідь на вторгнення росії в Україну. Так, ЄС заморозив активи та заборонив в’їзд понад 1000 росіянам, у тому числі понад 30 олігархам.

За даними Європейської комісії, на сьогодні у країнах ЄС заморожено майже 10 мільярдів євро таких активів.

Водночас AP пише, що дослідження Національного економічного бюро США від 2017 року показало, що багаті росіяни тримають у Великій Британії, Швейцарії, на Кіпрі та інших офшорних банківських центрах до 800 мільярдів доларів.

Related Post

росію виключили з Ради ООН з прав людиниросію виключили з Ради ООН з прав людини

Голосування відбулось 7 квітня. Для ухвалення рішення була необхідна підтримка щонайменше двох третин з тих країн Генеральної Асамблеї ООН, які взяли участь у голосуванні. Країни, які утрималися, не враховуються. Так,

Звільнення Людмили Денісової: у чому суть претензій до омбудсмена?Звільнення Людмили Денісової: у чому суть претензій до омбудсмена?

Верховна Рада звільнила з посади уповноважену з прав людини Людмилу Денісову за ініціативи депутатів від партії “Слуга народу”. За це рішення на закритому для преси засіданні проголосували 234 депутати. “За”

В Україні почав працювати щоденний контроль цін на продуктиВ Україні почав працювати щоденний контроль цін на продукти

Держпродспоживслужба запровадила щоденний моніторинг цін на соціально значущі товари, серед яких продукти харчування, пальне, лікарські засоби. Зазначається, що: “З метою оперативного реагування та забезпечення контролю за встановлення суб’єктами господарювання роздрібної