Як вам ідея зняття санкцій з російських олігархів за фінансування відновлення України?

Захід розглядає ідею зняття санкцій з російських олігархів за фінансування відновлення України.

Про таке пише Associated Press з посиланням на офіційних осіб, які знайомі з цим питанням.

Заступниця прем’єр-міністра і міністерка фінансів Канади Христя Фріланд запропонувала цю ідею на зустрічі міністрів фінансів «Великої сімки» в Німеччині минулого тижня. За словами одного чиновника, Фріланд підняла питання після того, як олігархи поговорили з нею про це.

Він розповів, що Київ у курсі щодо цих обговорень, і додав, що якщо визначні олігархи відмежуються від президента путіна і водночас забезпечать фінансування України — це буде на користь Заходу.

Пропозицію зробили в контексті надання Україні додаткових грошей та обговорення того, як заморожені кошти й активи олігархів можуть бути джерелом фінансування.

Посадовець зауважив, що зараз це лише ідея, втім, західні союзники виявили до неї інтерес. Пропозиція може допомогти усунути юридичні перешкоди для влади у країнах на кшталт Німеччини, де планка конфіскації заморожених активів дуже висока.

А завдяки добровільній відмові від частини свого статку за кордоном олігархи позбавили б західні уряди проблеми пошуку шляхів конфіскації цих активів.

Західні країни раніше запровадили низку санкцій проти російських олігархів у відповідь на вторгнення росії в Україну. Так, ЄС заморозив активи та заборонив в’їзд понад 1000 росіянам, у тому числі понад 30 олігархам.

За даними Європейської комісії, на сьогодні у країнах ЄС заморожено майже 10 мільярдів євро таких активів.

Водночас AP пише, що дослідження Національного економічного бюро США від 2017 року показало, що багаті росіяни тримають у Великій Британії, Швейцарії, на Кіпрі та інших офшорних банківських центрах до 800 мільярдів доларів.

Related Post

Майже 200 священників УПЦ МП вимагають церковного суду над патріархом КириломМайже 200 священників УПЦ МП вимагають церковного суду над патріархом Кирилом

Про це повідомив протоієрей УПЦ МП Андрій Пінчук. Він оприлюднив відкрите звернення до предстоятелів помісних православних церков, до якого станом на 1:00 11 квітня приєдналися 190 священників. У цьому зверненні

Литва планує передбачити у бюджеті країни окремий рядок «на відновлення та реконструкцію України»Литва планує передбачити у бюджеті країни окремий рядок «на відновлення та реконструкцію України»

Комітет з питань економіки Сейму Литовської республіки вирішив передбачити у бюджеті Литовської Республіки окремий рядок «на відновлення та реконструкцію України. Про це повідомив Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро

Путін шукає варіант заміни Лукашенка, бо той порушив обіцянку про напад на Україну до 21 березняПутін шукає варіант заміни Лукашенка, бо той порушив обіцянку про напад на Україну до 21 березня

Олександр Лукашенко, ймовірно, пообіцяв Володимиру Путіну наступити на Україну не пізніше 21 березня. Тому тепер глава держави-агресорки шукає варіант примусового відсторонення політика від влади. Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко