Як зберегти вогонь у відносинах?

Ні, ми зовсім приречені безпомічно спостерігати, як в низці днів поступово меркне наш потяг один до одного! Кілька способів, які допоможуть підтримати в собі живе полум’я бажання і подбати про свою пару.

Чи варто ще раз повторювати, що універсальних рішень, готових рецептів щасливого сексуального життя не існує? Наше бажання таємниче і мінливе – в ньому немає нічого постійного.

Єдине, що ми твердо знаємо з досвіду, – воно народжується з почуттів, в особливу благодатну атмосферу. Його можна порівняти з дикою квіткою, яка швидко зачахне, якщо пересадити її в горщик і аби як доглядати за нею.

Наше сексуальне бажання може стати для нас невичерпним джерелом енергії – за умови, що ми зуміємо не отруїти його і не будемо намагатися приборкати спонтанні сплески, в яких укладена сила і слабкість.

Нам варто прийняти, що бажання буде жити за своїми законами, відповідно до свого ритму. Воно може бути владним, бурхливим, як виверження вулкана, а може бути- боязким, невиразним.

Багато хто вірить, що утримати його – справа сексуальної техніки. І забувають про те, що алхімія бажання створюється тільки вдвох, що воно ніколи не буває повторенням, але завжди є творчість.

На цих сторінках ви не знайдете опису «безвідмовних прийомів». Лише теми для роздумів і деякі ідеї – щоб не згасав вогонь бажання, той, що робить палкими наші відносини.

Дайте один одному дихати
У кожної пари крім внутрішнього простору взаємин існують зовнішні зв’язки з іншими людьми. «Щоб не задихнутися в особистому просторі, необхідно вкладати свої здібності, життєві сили і допитливість в стосунки поза пари.

Шукайте нові джерела задоволення
Еротизм неможливо звести до одних лише тілесних контактів – з цим згодні всі експерти. Крім чуттєвих насолод нам доступні і інтелектуальні радості. А розвиток чуттєвості і зовсім відбувається поза сексуального задоволення. Насолоджуватися музикою, захоплюватися пейзажем, зі смаком обідати, сміятися разом – подібні почуттєві задоволення роблять близькість більш інтенсивною.

Вчіться цікавості
Це справжнє шосте відчуття, яке необхідно відточувати. І перший крок у цьому напрямку – позбутися від інфантильних установ у відносинах, коли від партнера очікують, що він принесе нам задоволення «на блюдечку». Такого не буває, тому що бажання продовжує жити лише тоді, коли ми працюємо над ним.

Будьте еротичніше
Ніщо так не вбиває бажання, як стала повсякденною нагота (відкривається без свідомого бажання), братські поцілунки або позбавлені будь-якої грації пози, в яких зручність бере гору над прагненням залучати іншого. Чоловіки, як вважають сексологи, відчувають збудження від того, що бачать, а жінки більш чутливі до еротичних образів, що виникають під впливом голосу і слів.

Вчіться грати
Без атмосфери гри бажання приречене на повільне згасання. Гра – не просто одна зі складових сексуальності, але найважливіша її частина. Бажання – це порив, вільний політ, і тому воно йде при спробах вбудувати його в розпорядок дня. Чим менше ми плануємо, тим легше воно виникає.

Приділіть час собі
Втома, матеріальні труднощі, стрес – ось найпоширеніші перешкоди для любовної близькості. Але вони ж часто служать лише виправданням деяких лінощів у відносинах. Не секрет, що бажання частіше з’являється тоді, коли ми нічим складно не зайняті. І саме на відсутність часу ми зазвичай посилаємося, коли не хочемо близькості. Найкраще його вміють знаходити закохані, для яких зустрічі – життєва необхідність.

Обговорюйте розбіжності
Ніщо так не шкодить бажанням, як стійка образа, ворожість і докори. Особливо ті, що ми замовчуємо, намагаємося приховати від партнера. Придушення або заперечення – справжні міни уповільненої дії для сексуального потягу. З цим часто стикаються сексологи і сімейні терапевти, чиї приймальні просто заповнені тими, хто не зміг або не наважився наділити в слова своє невдоволення або гнів. Тому краще не збирати образи, не нагнітати напругу, але обговорювати розбіжності відразу, як тільки вони з’являються.

You cannot copy content of this page