Яка ти мати: королева або служниця

Поява малюка в сім’ї – справжнє диво. Особливо для матері карапуза. Адже життя жінки вмить змінюється, і вся турбота про себе відходить на задній план. Дійсно, під впливом стереотипів і громадського тиску матусі віддають весь свій час чаду. Але як налагодити відносини матері і дитини, щоб залишався час і на себе кохану?

Відомий психолог поділився цікавою інформацією. Спеціаліст умовно поділив матерів на 2 типу: служниць і королев. Погодься, подібні назви говорять самі за себе. Але в чому ж різниця між ними і як стати хорошою мамою для своєї дитини? Давай розбиратися разом.

Мати-королева

Мама-королева – це типаж сильної і люблячої себе жінки. Вона дуже любить дітей, але не стане віддавати їм все своє життя без залишку. У такої матусі насичене життя з безліччю знайомих, справ і захоплень. Тому вона точно знає, де межа між особистим простором і сімейними обов’язками.

Такій матусі можна довірити будь-який секрет і поділитися найпотаємнішим. Вона підтримає у важкій ситуації і допоможе слушною порадою. Крім того, з нею просто весело проводити час. Мама-королева дасть фору в будь-який рухомий грі або підкаже дочці-підлітку, як краще вести аккаунт в Instagram.

Це саме та матуся, якій роблять компліменти друзі дітей. З нею можна обговорити все що завгодно, а сама вона здатна вирішити будь-яку проблему. Мама-королева з маленького віку привчає дітей до порядку. Якщо вона зайнята або втомилася, значить, її не можна смикати. Якщо матері потрібна допомога, значить, їй точно допоможуть. Повага – той фундамент, на якому будуються відносини матері і дитини.

Мати-служниця

Мама-служниця дуже добра, мила і поступлива. В її будинку ідеально чисто і завжди готовий свіжий обід. Вона неодмінно прийде на допомогу своїй дитині і виконає будь-яке її прохання. Але, на жаль, її надмірна ініціативність і турбота іноді трохи дратує.

Діти такої матусі звикли, що за них завжди все зроблять. Тому про самодисципліну чада і мови бути не може. Про труднощі дитини в школі мама-служниця дізнається останньою. Для неї важлива громадська думка. Тому будь-який конфлікт вона намагатиметься вирішити мирно.

Мама-служниця просто потопає в побутових справах. Тому про інші захоплення і не мислить. Найчастіше все, чим вона займається, не цікавить її дітей. Така матуся самовіддано віддає своє життя дітям. Але, на жаль, вони не цінують цього. Не дивно, що мама-служниця залишається самотньою і спустошеною, коли улюблене чадо залишає тепле гніздечко.

Мати-королева чи мати-служниця?

Хоча бути служницею або королевою на 100% неможливо, ти все одно почнеш тяжіти до одного з двох типажів. Але тут величезну роль грає баланс. Наприклад, важливо вміти увійти в роль служниці, коли це потрібно в інтересах коханої дитини. Якщо ти відчуваєш, що одна з іпостасей все-таки панує, почни роботу над собою.

Чому варто балансувати між двома ролями? По-перше, мама-служниця рано чи пізно розчарується в материнстві. Турбота про дітей віддалить її від чоловіка і стане причиною розладу в сім’ї. По-друге, коло захоплень такої матусі зводиться просто до нуля. Тому вона не знає життя і не відчуває інтересу до нього. Не бійся експериментувати і змінюватися. Адже ніколи не пізно змінити свій підхід до виховання дітей!

Як стати хорошою мамою

Хороша мама – це жінка, яка любить себе і цінує особистий простір. Вона не перевантажує себе домашніми справами і може дати слабину. Така матуся чітко розділяє обов’язки по дому між усіма членами сім’ї. Тому їй не доводиться однією тягнути важку побутову ношу на своїх тендітних плечах.

Якщо ти не можеш прожити ні хвилини без думки про улюблене чадо, переключись на інших діток. Наприклад, стань волонтером в дитячому будинку або лікарні. Так у тебе з’явиться захоплення, гідне поваги. Крім того, почни проводити більше часу з чоловіком. Така зміна піде на користь і йому, і тобі.

Сміливо проси про допомогу і підтримку у своїх дітей. Виховання дитини – штука мінлива і досить пластична. Повір: доглянута і відпочила матуся стане хорошим прикладом для дітвори. Цінуй себе і свій час, не бійся помилятися і помічай свої досягнення. Приклавши трохи зусиль, ти точно знайдеш в собі зерно тієї самої матері-королеви!

Відносини матері і дитини – вічна тема для обговорення і засудження громадськості. Але тільки тобі вирішувати, якою матусею стати – служницею або королевою. Тільки не души своє чадо надмірною турботою, дай йому вдихнути на повні груди і відчути солодкий смак свободи. Нехай діти вчаться на власних помилках. Але бачать перед собою успішну маму, яка задоволена своїм життям. Адже що може бути краще, ніж щастя самої близької людини на світі?

You cannot copy content of this page