Якщо подрузі зрадив чоловік – сказати або промовчати?

Що буде краще для подруги – щасливе незнання або гірка правда? А що буде краще для вашої дружби?

Пам’ятайте, як у фільмі «Найчарівніша і найпривабливіша» героїня дізнається, що її подрузі Сусанні зраджує чоловік. «Я музикант, мені іноді просто необхідна зміна почуттів, вибух емоцій, сильні відчуття», – відверто каже він. Шокована Надя не стала нічого розповідати подрузі. А як би ви вчинили на її місці?

А чи варто говорити?

Ваша найкраща подруга розповідає, як їй пощастило з чоловіком, а він, негідник, за її спиною гуляє, як березневий кіт. І треба ж було вам побачити в магазині цього «героя» з його коханкою! Тепер ви втратили сон і спокій. Як бути?

Найгірше, що ви можете зараз зробити, – почати міркувати: «Якби я була на її місці, я б вважала за краще …» Стоп! Мова йде не про вас і ваше уявлення про життя і відносини.

Подумайте про подругу: хотіла б вона дізнатися про невірность? Якщо ви не можете однозначно відповісти на це питання, то спробуйте наступне.

Довірливо за чашкою чаю скажіть їй, що випадково дізналися, як однієї вашої знайомої зраджує чоловік. А тепер попросіть у подруги поради, як вам вчинити у такій ситуації. Але попереджаємо відразу: якщо ви не вмієте переконливо брехати, а в шкільних театральних постановках вам ні разу не довіряли роль зі словами, то цей номер може не пройти. І подруга, спостерігаючи ваше хвилювання і заїкання, відразу здогадається, що мова йде про неї.

Друге питання, на яке ви повинні відповісти, перш ніж приймати рішення: які можливі наслідки матиме ваше викриття? Якщо ви впевнені, що далі піде розлучення, поділ майна і дітей, то подумайте, чи готові ви нести за це моральну відповідальність?

Може краще промовчати?

Якщо у вас немає залізобетонних доказів, то свої підозри краще залишити при собі. «Я тут в кафе бачила парочку … Мені не вдалося їх добре розгледіти, але той мужик був так схожий на твого Славіка!» – скажете ви.

Не дивуйтеся потім, якщо ні в чому не винний Славік під страхом розлучення заборонить дружині спілкуватися з такою пліткаркою, як ви.

Або ще гірше: Славік винен з усіх боків, але примудряється переконати дружину в тому, що він невинний, як ангел, а ви в підсумку опиняєтеся не просто пліткаркою, але і злісної брехухою.

А що робити, якщо ваша подруга вибирає політику страуса і наполегливо відмовляється помічати очевидні ознаки зради чоловіка? Всі навколо, від колег до сусідів, пліткують і сміються за її спиною. А вона чіпляється за ознаки зовнішнього благополуччя: чоловік ночує вдома, не п’є, гуляє з дітьми, виносить сміття, утримує сім’ю – значить, в Датському королівстві все спокійно.

Так, це самообман, але якщо ви вирішите взяти на себе «благородну» місію відкрити подрузі очі на те, що її затишний маленький світ зовсім не такий благополучний, то не чекайте у відповідь подячної грамоти. Чоловіка вона, швидше за все, пробачить, а з вами дружити перестане. Для подруги ви назавжди залишитеся тією людиною, яка мало не зруйнувала її шлюб і стала свідком її приниження.

Не поспішайте з одкровеннями, якщо ви бачите, що чоловік подруги поводиться необережно і не дуже-то намагається шифруватися. Швидше рано, ніж пізно, правда все одно випливе назовні і без вашої участі. Але при цьому ви не опинитеся у невдячній ролі гінця з поганими вістями.

Обвинувальна промова
Викладати всі карти на стіл варто тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що більше всього на світі ваша подруга ненавидить брехню і ніколи не пробачить вас, якщо дізнається, що ви приховували від неї правду. В її очах ви будете виглядати нітрохи не краще чоловіка-брехуна.

Або, припустимо, ви дізналися, що мова йде не про випадкову інтрижку у відрядженні, а про постійну коханку або того гірше – позашлюбних дітей.

Для подруги це стане шоком, але їй потрібно про все розповісти. Можливо, подрузі краще знати про невірність чоловіка або бойфренда, якщо вона збирається прийняти важливе рішення (завести дитину, взяти іпотеку, кинути роботу і поїхати слідом за чоловіком у далекі далі). Перш ніж приймати подібні доленосні рішення, вона повинна чітко знати, що за людина знаходиться поруч з нею і чи можна на нього покластися.

У складних ситуаціях психологи рекомендують скористатися одним із прийомів так званої техніки прийняття рішень. Згідно з правилом «найменшого зла», вам потрібно обрати варіант, який призведе до мінімуму негативних наслідків.

Знаючи конкретні обставини і характер вашої подруги, спрогнозуйте подумки ситуації, які можуть статися у випадках, якщо ви поділитеся або не поділитеся інформацією з подругою.

You cannot copy content of this page