З порту Одеси вийшло перше судно з українським зерном

В понеділок, 1 серпня, з порту Одеси вийшло перше судно із зерном. Воно стартувало о 09:15. Йдеться про судно RAZONI, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі у Лівані, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

– Воно (судно. – Ред.) рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено нашими партнерами-гарантами – ООН та Туреччиною. На його борту 26 тис тонн української кукурудзи. Україна є 4-м найбільшим експортером кукурудзи в світі, тому можливість її вивезення через порти – це колосальної ваги успіх для забезпечення глобальної продовольчої безпеки, – зауважив Кубраков.

За його словами, вихід судна – черговий крок України та партнерів до запобігання світовому голоду. Розблокування портів дасть щонайменше 1 млрд доларів валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року.

Кубраков додав, що у портах Великої Одеси ще 16 суден вже чекають на свою чергу.

– Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення росії. Паралельно отримаємо заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією. У найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції, – наголосив міністр.

У Генштабі ЗСУ при цьому наголосили, що в акваторії Чорного моря знаходяться 6 носіїв крилатих ракет морського базування типу “Калібр”.

Також Росія активно залучає авіацію для контролю надводної та повітряної обстановки у північно-західній частині акваторії Чорного моря.

А за даними ОК “Південь”, вздовж кримського узбережжя в напрямку Новоросійська вздовж Чорного моря маневрують 18 бойових кораблів та катерів. При цьому п’ять кораблів та один підводний човен РФ, споряджені 44 ракетами типу “Калібр”, перебувають в готовності до ракетних ударів. Додатково на чергуванні ще п’ять десантних кораблів.

Домовленість про експорт зерна була досягнута Україною, Турцією та РФ всередині липня. 29 липня посли країн Великої сімки в Україні прибули до Одеси для запуску зернового коридору.

Related Post

Росія мобілізує призовників 2004 року народження. ДокументРосія мобілізує призовників 2004 року народження. Документ

Російські окупанти продовжують зазнавати великих втрат на війні проти України. Тому як підкріплення агресор вирішив перекинути в нашу країну призовників 2004 року народження. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ

Корея підтримує український суверенітет, свободу та територіальну цілісністьКорея підтримує український суверенітет, свободу та територіальну цілісність

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко провів робочу зустріч із делегацією партії Республіки Корея «Сила народу». «Дякуємо за вашу підтримку суверенітету й територіальної цілісності України та засудження агресії

У нас тут свій “Бермудський трикутник”. На Сумщині є аномальна зона, про яку місцеві жителі не дуже люблять говоритиУ нас тут свій “Бермудський трикутник”. На Сумщині є аномальна зона, про яку місцеві жителі не дуже люблять говорити

У нас тут свій “Бермудський трикутник”. На Сумщині є аномальна зона, про яку місцеві жителі не дуже люблять говорити. Тим не менше, цікаво знати, що в свій час звідти виїхало