З порту Одеси вийшло перше судно з українським зерном

В понеділок, 1 серпня, з порту Одеси вийшло перше судно із зерном. Воно стартувало о 09:15. Йдеться про судно RAZONI, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі у Лівані, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

– Воно (судно. – Ред.) рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено нашими партнерами-гарантами – ООН та Туреччиною. На його борту 26 тис тонн української кукурудзи. Україна є 4-м найбільшим експортером кукурудзи в світі, тому можливість її вивезення через порти – це колосальної ваги успіх для забезпечення глобальної продовольчої безпеки, – зауважив Кубраков.

За його словами, вихід судна – черговий крок України та партнерів до запобігання світовому голоду. Розблокування портів дасть щонайменше 1 млрд доларів валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року.

Кубраков додав, що у портах Великої Одеси ще 16 суден вже чекають на свою чергу.

– Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення росії. Паралельно отримаємо заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією. У найближчі тижні за підтримки наших партнерів ми плануємо вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції, – наголосив міністр.

У Генштабі ЗСУ при цьому наголосили, що в акваторії Чорного моря знаходяться 6 носіїв крилатих ракет морського базування типу “Калібр”.

Також Росія активно залучає авіацію для контролю надводної та повітряної обстановки у північно-західній частині акваторії Чорного моря.

А за даними ОК “Південь”, вздовж кримського узбережжя в напрямку Новоросійська вздовж Чорного моря маневрують 18 бойових кораблів та катерів. При цьому п’ять кораблів та один підводний човен РФ, споряджені 44 ракетами типу “Калібр”, перебувають в готовності до ракетних ударів. Додатково на чергуванні ще п’ять десантних кораблів.

Домовленість про експорт зерна була досягнута Україною, Турцією та РФ всередині липня. 29 липня посли країн Великої сімки в Україні прибули до Одеси для запуску зернового коридору.

You cannot copy content of this page