10 порад від людини, яка знала 16 мов

Като Ломб, незважаючи на освіту хіміка, була одним з перших синхронних перекладачів в світі і могла легко переводити на 8 мов, а в цілому – розуміла і працювала з 16. І це при тому, що в її час не було ні аудіодисків з голосами носіїв, ні скайпу, ні мовних шкіл.

Дивно те, що більшість мов, якими володіла Ломб, вона освоїла самостійно, працюючи виключно з підручниками та художньою літературою на мові, що вивчала. В основі її підходу – принцип «повного занурення в мову»: освоєння граматики паралельно з читанням оригінальних текстів і заучування стійких словосполучень, найбільш часто вживаних в усному мовленні.

Като Ломб сформулювала десять вельми невигадливих, але ефективних правил для вивчення мови і виклала їх в своїй книзі «Як я вивчаю мови». Це буде цікаво прочитати кожному, хто освоює будь-яку іноземну мову:

1) Займатися мовою необхідно кожен день. При нестачі часу виділяйте хоча б 10-15 хвилин для читання або повторення нових фраз. Особливо ефективно займатися вранці.

2) Якщо бажання вивчати мову слабшає занадто швидко, придумайте свій власний алгоритм занять. Наприклад, трохи занять, потім – трохи музики, невелика перерва на прогулянку. Але не закидати навчання.

3) Контекст – наше все. Ніколи не вивчайте окремі слова, використовуйте контекст по максимуму. Наприклад, якщо ви запам’ятали вираз «strong wind», то одне з слів автоматично викличе в пам’яті друге.

4) Особливо корисно виписувати вже готові окремі фрази і намагатися використовувати їх як можна частіше в мові.

5) Подумки переводьте в розумі все, що попадається на очі – рекламу, уривки пісень, діалогів, назви газетних статей. Розминка для мозку і завжди корисно для тренування пам’яті.

6) Корисно заучувати невеликі тексти і діалоги. Але заучувати треба тільки те, що стовідсотково правильно або попередньо виправлено викладачем.

7) Вже готові до вживання фрази і ідіоми записуйте і зберігайте в пам’яті в першій особі. Наприклад: «I am only pulling your leg» (Я просто тебе дражню).

8) Будь-яку іноземну мову не можна вивчати ізольовано. Штурмувати фортецю потрібно з усіх боків: дивіться фільми, читайте літературу і газети в оригіналі, спілкуйтеся з носіями мови в інтернеті.

9) Не бійтеся помилок, бійтеся невиправлених помилок. Ніколи і нічого не залишайте неперевіреним. Краще уточніть двічі.

10) Будьте впевнені, що незважаючи ні на що, ви вивчите мову! Неодмінно настане момент, коли кількість переросте в якість, і мовний бар’єр буде зломлено.

І наостанок, коли 86-річна Като Ломб зустріла свого 54-річного друга, вона вимовила вирішальну для його життя фразу: «Стів, ти такий молодий! Стільки років попереду, стільки мов ще вивчити! »

Related Post

Закон підлості: він дійсно працює!Закон підлості: він дійсно працює!

Закон Мерфі, він же закон підлості, говорить: «Якщо яка-небудь неприємність може статися, вона трапляється». Сформульовані ще в 1949 році, ці принципи породили цілу хвилю висновків, неймовірно популярних і сьогодні. Історія

У які дні тижня сняться віщі сни?У які дні тижня сняться віщі сни?

Кожне бачення – це шифр, натяк, загадка, яку варто розшифрувати. Для цього потрібні сонники – надійні помічники, путівники в світі мрій. Вони допомагають розібратися в заплутаних символах, передбачити майбутнє наяву

Що принесе місячне затемнення кожному знаку Зодіаку?Що принесе місячне затемнення кожному знаку Зодіаку?

Коридор затемнень для вогненних знаків Зодіаку Овен Незважаючи на те, що для Овнів період коридору затемнень в 2020 року вельми небезпечний, все ж, астрологи їм рекомендують розвивати в цей час

facebook