13 правил етикету, які можуть здатися несподіваними

Правила етикету – штука складна. Якісь із них залишаються незмінними протягом століть, інші з’явилися зовсім недавно – наприклад, правила пов’язані з використанням смартфонів в суспільстві. Є правила, які диктує нам англійський етикет, – і, наприклад, правила французького етикету нерідко їм суперечать. А є ще такі правила, які буває нелегко прийняти – вже дуже ми звикли робити навпаки!

1. Почнемо відразу з сенсації: бажати «приємного апетиту» за столомне прийнято. За радянських часів ця фраза замінила традиційну молитву перед їжею, а сьогодні ніякого сенсового навантаження вона не несе. У кращому випадку, це фраза обслуговуючого персоналу або, скажімо, шеф-кухаря, який виходить до гостей і пропонує насолодитися результатами його праці. Також господиня, яка власноруч приготувала обід може побжати «приємного апетиту».

2. Другий удар: говорити тому хто чхає «будьте здорові» теж непристойно. Добре вихована людина, прямо майже по Чехову, просто не помітить, що хтось чхнув.

3. Паперові серветки на столі – тільки для тих випадків, якщо на столі що-небудь розіллється. Щоб промокнути губи, потрібно користуватися тільки тканинними серветками.

4. Пам’ятайте відомий жарт? «Як правильно нахиляти тарілку, доїдаючи суп? До себе – якщо хочеш вилити суп на себе, від себе – якщо хочеш вилити його на інших ». Так ось, правильно не доїдати суп так, щоб вам не доводилося нахиляти тарілку і стукати ложкою по дну.

5. Розмішування цукру в чаї, виявляється, теж регламентується правилами етикету. Звичайно, автоматично ми рухаємо ложку за годинниковою стрілкою. А правильно, виявляється, рухати ложкою взад-вперед, як маятником – щоб уникнути дзвону ложки про чашці.

6. Виявляється, надіти довге плаття в ресторан дівчина може, тільки якщо вона прийшла в супроводі чоловіка. У всіх інших випадках їй краще обмежитися коктейльних варіантом.

7. Якщо жінка в ресторані, куди їй поставити сумочку? Деякі люди вважають, що на підлогу не можна: прикмета погана, грошей не буде. Але  етикету немає діла до прикмет – якщо сумка велика, ставте її на підлогу або вішайте на спинку стільця, якщо немає спеціального стільчика для сумки. А маленьку ошатну сумочку можна покласти прямо на стіл!

8. Відмінне правило для всіх, кому набридли непрохані гості. Якщо до вас прийшли без попереднього дзвінка, можете зустрічати гостей в халаті, бігуді, з маскою на обличчі і з безладом в квартирі – самі винні!

9. Пропонувати гостям зняти взуття – моветон. Це може бути тільки особистою ініціативою самого гостя, який пройшовся по сільській місцевості і не хоче наслідити на килимі у вітальні. (Але оскільки сподіватися на розсудливість всіх гостей не можна, так і хочеться порадити запрошувати гостей тільки в суху погоду.)

10. До речі, сушити парасольку в розкритому стані дозволено тільки у себе вдома. В гостях або в офісі вона повинна сушитися тільки складеною, в ідеалі – в спеціальній підставці.

11. Чоловік не носить жіночу сумочку. Ніколи. Навіть якщо вона дуже важка.

12. Питання, яка нерідко стає предметом «феміністських» суперечок: чи повинен чоловік притримувати двері для жінки, що йде слідом ? Відповідь проста: незалежно від того, чоловік ви чи жінка, завжди притримуйте двері для того, хто йде слідом!

13. А до речі, чи повинен чоловік платити за жінку в ресторані? Виявляється, тут потрібно «домовлятися на березі». Якщо хтось сказав «я вас запрошую» – він і повинен платити, неважливо, чоловік це чи жінка.

Тому будьте уважнішими з формулюваннями. Якщо ваш кавалер сказав «Давайте сходимо в ресторан» – мається на увазі, що кожен платить за себе. І тільки в тому випадку, якщо чоловік запропонує жінці заплатити за неї за рахунком, вона має право погодитися.

Related Post

Самі невдачливі знаки ЗодіакуСамі невдачливі знаки Зодіаку

Напевно, у кожної людини в житті були незручні ситуації. Однак астрологи виділи тільки чотири знака Зодіаку, яким не щастить частіше за інших. Скорпіон Цього знаку Зодіаку невдачі чекають буквально на

23 червня – День державного службовця. Як краще привітати?23 червня – День державного службовця. Як краще привітати?

Державна служба – одна з основних структур для кожної країни. На неї покладаються важливі функціональні завдання, пов’язані з організацією і управлінням суспільних процесів. Щоб вшанувати і співробітників даної служби, було

Чому ми читаємо книги про Гаррі Поттера?Чому ми читаємо книги про Гаррі Поттера?

Вcі сім книг Джоан Роулінг про Гаррі Поттера стали світовими бестселерами. Вони породили високоприбуткову кіноіндустрію, а їх юні герої стали популярними брендами. Але чому багато дорослих нарівні з дітьми не

facebook