13 правил етикету, які можуть здатися несподіваними

Правила етикету – штука складна. Якісь із них залишаються незмінними протягом століть, інші з’явилися зовсім недавно – наприклад, правила пов’язані з використанням смартфонів в суспільстві. Є правила, які диктує нам англійський етикет, – і, наприклад, правила французького етикету нерідко їм суперечать. А є ще такі правила, які буває нелегко прийняти – вже дуже ми звикли робити навпаки!

1. Почнемо відразу з сенсації: бажати «приємного апетиту» за столомне прийнято. За радянських часів ця фраза замінила традиційну молитву перед їжею, а сьогодні ніякого сенсового навантаження вона не несе. У кращому випадку, це фраза обслуговуючого персоналу або, скажімо, шеф-кухаря, який виходить до гостей і пропонує насолодитися результатами його праці. Також господиня, яка власноруч приготувала обід може побжати «приємного апетиту».

2. Другий удар: говорити тому хто чхає «будьте здорові» теж непристойно. Добре вихована людина, прямо майже по Чехову, просто не помітить, що хтось чхнув.

3. Паперові серветки на столі – тільки для тих випадків, якщо на столі що-небудь розіллється. Щоб промокнути губи, потрібно користуватися тільки тканинними серветками.

4. Пам’ятайте відомий жарт? «Як правильно нахиляти тарілку, доїдаючи суп? До себе – якщо хочеш вилити суп на себе, від себе – якщо хочеш вилити його на інших ». Так ось, правильно не доїдати суп так, щоб вам не доводилося нахиляти тарілку і стукати ложкою по дну.

5. Розмішування цукру в чаї, виявляється, теж регламентується правилами етикету. Звичайно, автоматично ми рухаємо ложку за годинниковою стрілкою. А правильно, виявляється, рухати ложкою взад-вперед, як маятником – щоб уникнути дзвону ложки про чашці.

6. Виявляється, надіти довге плаття в ресторан дівчина може, тільки якщо вона прийшла в супроводі чоловіка. У всіх інших випадках їй краще обмежитися коктейльних варіантом.

7. Якщо жінка в ресторані, куди їй поставити сумочку? Деякі люди вважають, що на підлогу не можна: прикмета погана, грошей не буде. Але  етикету немає діла до прикмет – якщо сумка велика, ставте її на підлогу або вішайте на спинку стільця, якщо немає спеціального стільчика для сумки. А маленьку ошатну сумочку можна покласти прямо на стіл!

8. Відмінне правило для всіх, кому набридли непрохані гості. Якщо до вас прийшли без попереднього дзвінка, можете зустрічати гостей в халаті, бігуді, з маскою на обличчі і з безладом в квартирі – самі винні!

9. Пропонувати гостям зняти взуття – моветон. Це може бути тільки особистою ініціативою самого гостя, який пройшовся по сільській місцевості і не хоче наслідити на килимі у вітальні. (Але оскільки сподіватися на розсудливість всіх гостей не можна, так і хочеться порадити запрошувати гостей тільки в суху погоду.)

10. До речі, сушити парасольку в розкритому стані дозволено тільки у себе вдома. В гостях або в офісі вона повинна сушитися тільки складеною, в ідеалі – в спеціальній підставці.

11. Чоловік не носить жіночу сумочку. Ніколи. Навіть якщо вона дуже важка.

12. Питання, яка нерідко стає предметом «феміністських» суперечок: чи повинен чоловік притримувати двері для жінки, що йде слідом ? Відповідь проста: незалежно від того, чоловік ви чи жінка, завжди притримуйте двері для того, хто йде слідом!

13. А до речі, чи повинен чоловік платити за жінку в ресторані? Виявляється, тут потрібно «домовлятися на березі». Якщо хтось сказав «я вас запрошую» – він і повинен платити, неважливо, чоловік це чи жінка.

Тому будьте уважнішими з формулюваннями. Якщо ваш кавалер сказав «Давайте сходимо в ресторан» – мається на увазі, що кожен платить за себе. І тільки в тому випадку, якщо чоловік запропонує жінці заплатити за неї за рахунком, вона має право погодитися.

You cannot copy content of this page