Зі шкільних програм вилучать твори російських і радянських авторів: кого більше не вивчатимуть українські школярі

В школах України планують вилучити з навчальної програми твори російських та радянських авторів. З українських підручників зникнуть понад 40 авторів.

Про це йдеться у відповідному рішенні робочої групи Міністерства освіти і науки України щодо оновлення програми для 9-11 класів.

Основна причина для зміни програми — повномасштабне вторгнення росії. Тож рішення фахівці обґрунтовують питанням доцільності вивчення російської культури й літератури в умовах російсько-української війни. Деякі твори також пропонують вилучити через “складність розуміння історичного контексту”.

Згідно з текстом рішення, йдеться про вилучення творів понад 40 російських та радянських письменників, поетів, прозаїків та митців.

Вже зараз є список творів та авторів, які “підуть” з української школи:

Пушкін, Крилов, Чехов, Лермонтов, Булгаков, Толстой, Тургенєв, Бунін, Мандельштам, Некрасов, Блок, Достоєвський і Грибоєдов, а також твори Окуджави, Бикова, Єсеніна, Шолохова, Пастернака, Маяковського, Ахматової, Гумільова, Цвєтаєвої, Ільфа і Петрова та інших.

Виключених авторів обіцяють замінити творами світових класиків. Пропонують детальніше вивчати інших зарубіжних письменників.

В той самий час Гоголя та Халілова рекомендовано перенести до навчальних програм з української літератури.

Цікаво що 6 класи у списках для додаткового читання можуть знайти “Гаррі Поттера і таємну кімнату”. У 7 класі рекомендують вивчати Бернса, Гете, Гейне та Міцкевича.

А ось у 9 — більше вивчати творчість Шарлотти Бронте, Джейн Остін, Джозефа Конрада та Віктора Гюго.

Related Post

Що принесе місячне затемнення кожному знаку Зодіаку?Що принесе місячне затемнення кожному знаку Зодіаку?

Коридор затемнень для вогненних знаків Зодіаку Овен Незважаючи на те, що для Овнів період коридору затемнень в 2020 року вельми небезпечний, все ж, астрологи їм рекомендують розвивати в цей час

3 найщасливіші знаки Зодіаку3 найщасливіші знаки Зодіаку

Комусь із нас везе менше, іншим виразно більше. Правда, ситуація не завжди залежить від обставин. Іноді одним знакам Зодіаку фортуна посміхається частіше. Лев Левам в цьому році точно пощастить більше,

5 фільмів, що надихають на вибір життєвого шляху5 фільмів, що надихають на вибір життєвого шляху

В статті Ви побачите п’ять кінострічок, які надихають на великі мрії і допомагають повірити в свої сили. Ці фільми стануть відмінним джерелом нових ідей та натхнення для нових звершень. «В