Перейти до вмісту

Зі шкільних програм вилучать твори російських і радянських авторів: кого більше не вивчатимуть українські школярі

В школах України планують вилучити з навчальної програми твори російських та радянських авторів. З українських підручників зникнуть понад 40 авторів.

Про це йдеться у відповідному рішенні робочої групи Міністерства освіти і науки України щодо оновлення програми для 9-11 класів.

Основна причина для зміни програми — повномасштабне вторгнення росії. Тож рішення фахівці обґрунтовують питанням доцільності вивчення російської культури й літератури в умовах російсько-української війни. Деякі твори також пропонують вилучити через “складність розуміння історичного контексту”.

Згідно з текстом рішення, йдеться про вилучення творів понад 40 російських та радянських письменників, поетів, прозаїків та митців.

Вже зараз є список творів та авторів, які “підуть” з української школи:

Пушкін, Крилов, Чехов, Лермонтов, Булгаков, Толстой, Тургенєв, Бунін, Мандельштам, Некрасов, Блок, Достоєвський і Грибоєдов, а також твори Окуджави, Бикова, Єсеніна, Шолохова, Пастернака, Маяковського, Ахматової, Гумільова, Цвєтаєвої, Ільфа і Петрова та інших.

Виключених авторів обіцяють замінити творами світових класиків. Пропонують детальніше вивчати інших зарубіжних письменників.

В той самий час Гоголя та Халілова рекомендовано перенести до навчальних програм з української літератури.

Цікаво що 6 класи у списках для додаткового читання можуть знайти “Гаррі Поттера і таємну кімнату”. У 7 класі рекомендують вивчати Бернса, Гете, Гейне та Міцкевича.

А ось у 9 — більше вивчати творчість Шарлотти Бронте, Джейн Остін, Джозефа Конрада та Віктора Гюго.