Конституцію Пилипа Орлика перекладуть з латини українською і передадуть у школи, — Зеленський

Конституцію Пилипа Орлика буде перекладено з латини на українську мову. Згодом десятки тисяч її примірників передадуть у школи.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час звернення до громадян держави з нагоди Дня Конституції. Президент підкреслив, що Конституція Пилипа Орлика є «правовим предком» сучасної Конституції України.

«Конституція Пилипа Орлика, якій понад 300 років. Її називають першою писемною Конституцією Європи. І минулого року вона вперше побувала вдома, в Україні.

Була виставлена в Києві, але справедливо, щоб її читали в кожному куточку України. Для цього вона буде перекладена з латині на українську мову, і десятки тисяч примірників відправляться в українські школи», — заявив Зеленський.

Президент висловив упевненість, що і конституцію Пилипа Орлика, і Конституцію незалежної України, і решту предметів української школи точно вивчатимуть в школах Донецька, Луганська, Маріуполя, Херсона та у Криму.

«Ми впевнені, що рано чи пізно і Конституцію Пилипа Орлика, і Конституцію незалежної України, і решту предметів української школи точно вивчатимуть щасливі та усміхнені наші дітки – в Донецьку, Луганську, Маріуполі, Херсоні, в Криму!» – підкреслив він.

Як відомо, Пилип Орлик видав документ у 1710 році. Збірник називають першою писемною конституцією Європи. Оригінал, написаний рукою Пилипа Орлика, зберігається в Національному архіві Швеції у Стокгольмі.

Related Post

Чому ми читаємо книги про Гаррі Поттера?Чому ми читаємо книги про Гаррі Поттера?

Вcі сім книг Джоан Роулінг про Гаррі Поттера стали світовими бестселерами. Вони породили високоприбуткову кіноіндустрію, а їх юні герої стали популярними брендами. Але чому багато дорослих нарівні з дітьми не

3 найщасливіші знаки Зодіаку3 найщасливіші знаки Зодіаку

Комусь із нас везе менше, іншим виразно більше. Правда, ситуація не завжди залежить від обставин. Іноді одним знакам Зодіаку фортуна посміхається частіше. Лев Левам в цьому році точно пощастить більше,