5 міфів про жіночу сексуальність

Жіноча сексуальність давно перестала бути незручною темою, але стереотипи минулого все ще живуть в нашій свідомості. І часто виявляються причиною проблем в інтимній сфері у жінок. Ось кілька стійких міфів, які вчені спростували.

Міф № 1: Жінки моногамні по природі
Нібито жінка, на відміну від чоловіка, на глибинному рівні запрограмована на те, щоб відчувати потяг до єдиномого партнеру. Часто цю ідею підносять як щось природне і розумне з точки зору фізіології. Оскільки біологічна мета жінки – народити здорове потомство, вона повинна бути вибірковою і зберігати вірність один раз обраному супутнику. Але не все так очевидно.

Насправді після декількох років відносин бажання займатися сексом у жінок стрімко падає. Про це пише журналіст Деніел Бергнер в книзі «Чого хочуть жінки? Подорож по науці про жіноче сексуальне бажання »з посиланням на дослідження Медичного центру Гамбурга-Еппендорфа в Німеччині.

Психологи з Університету гвельфів в Канаді виявили, що потяг до постійного партнера у жінок починає знижуватися навіть раніше, ніж у чоловіків. Це може бути пов’язано з гормональним змінами і з тим, як жінка відчуває себе в стосунках: чи близька вона з партнером, чи відчуває себе жіночною і бажаною.

Міф № 2: Жіноче сексуальне бажання зменшується з віком
Психологи в Техаському університеті провели дослідження і з’ясували, що жінки в 30 і 40 років більш сексуально активні, ніж навіть в 20. Більш того, в доповіді Гарвардської медичної школи говориться, що сорокарічні жінки відчувають більш потужні оргазми і мають більше шансів випробувати множинний оргазм.

«Зниження сексуального бажання зазвичай пов’язано не з віком, а з психологічними проблемами, – говорить психолог Сьюзан Квилл, автор книги« Нова радість сексу ». – Відмовляючись від сексу в зрілому віці, жінки навіть не підозрюють, який потенціал їх чуттєвості залишається нерозкритим ».

Міф № 3: Жінки думають про секс менше, ніж чоловіки
Кожен третій користувач, який дивиться еротику в інтернеті, – жіночої статі. Це з’ясувалося в результаті опитування рейтингового агентства Nielsen / Net. Причому жінки лідирують також за кількістю переглядів і завантажень еротичної літератури.

«Справа не в тому, що у жінок інтерес до сексу менш виражений, – коментує психолог Мередіт Чиверс, професор британського Королівського університету. – Скоріше, жіноче лібідо чутливо до більш широкого спектру стимулів: словами, образам, звукам. Крім того, сама природа сексуального збудження у них складніше. Тут діє безліч факторів, і в першу чергу – емоційний стан».

Згідно з дослідженням Університету Огайо, відмінності в сексуальної активності чоловіків і жінок, які фіксували більш ранні опитування, можуть бути результатом … скромності самих учасниць опитувань. «Жінки дуже сприйнятливі до соціальниз очікуваннь з приводу їх сексуальної поведінки, тому вони можуть бути менш чесні, відповідаючи на питання про це», – пояснює Террі Фішер, співавтор дослідження.

Міф № 4: Жінкам потрібно багато часу, щоб збудитися
Чоловікам і жінкам потрібно приблизно однаковий час, щоб відчути збудження. До такого висновку прийшли психологи з канадського Університету Макгілла. Ключове питання тут не «скільки», а «як».

На думку авторів дослідження, головна причина низької збудливості у жінок – в тому, що секс далеко не завжди проходить в психологічно комфортній для них атмосфері.

«У нашій культурі пріоритет віддається чоловічому оргазму і тим різновидам сексу, який сприяє його досягнення, – коментує гендерний соціолог Ліза Вейд. – Коли жінка ставить задоволення партнера вище власного, вона часто відмовляється навіть від думки про те, щоб самій випробувати оргазм. А навчившись його імітувати, вона може і зовсім втратити контакт зі своїми відчуттями, що в подальшому може призвести до сексуальних дисфункцій».

Міф № 5: Секс примушує жінок закохуватися. Їхні почуття особливо схильні до впливу гормонів
Одна з варіацій цього міфу звучить так: «Емоції чоловіків не пов’язані з сексуальною сферою, тому він може займатися сексом тільки заради задоволення. У жінки ж під час оргазму відбувається сильний викид гормонів, які змінюють її емоційний фон».

«Насправді, – пояснює професор психології Ратгерського університету в США Баррі Комісарук, – оргазм викликає викид” гормону кохання »окситоцину як у жінок, так і у чоловіків. Немає ніяких доказів того, що окситоцин якось особливо діє на жінок. Втім, не доведено і те, що цей гормон сам по собі викликає почуття закоханості ».

You cannot copy content of this page