6 помилок у вашій квартирі, які заважають там відпочивати і працювати

Бюджетні ідеї, як зробити простір зручніше, якщо немає грошей на дорогий ремонт і дизайнера

Ви давно відкладали, але саме час зважитися на генеральне прибирання

Якщо ви в п’ятий раз за літо спіткнулися об зимові черевики в передпокої і сказали кілька нелітературних слів – значить, настав час сезонного прибирання. Але головне правило професійних “розхламників” – не можна прибиратися там, де багато зайвого.

Зараз в вашій душі бунт – всі ці речі для чогось, і вони взагалі-то грошей коштують. Але насправді вони просто створюють безлад і той самий візуальний шум, який заважає вам розслабитися у власній квартирі, а ще прибрати до кінця (завжди залишається небагато). Експерти зібрали сучасні Лайфхаки організації простору, а також описали помилки, які кожен з нас хоч раз робив.

Це не мотлох!

Спеціаліст з організації радить починати расхламлятися за категоріями, а не по кімнатах.

– Це не так, коли ви вивалюєте упереміш вміст всього комода, а потім запихаєте все назад. А коли ви вивалюєте тільки одну категорію речей, наприклад «домашній одяг», попередньо зібравши всі екземпляри і з шафи, і з ванної, і з крісла, і тільки бачачи весь обсяг, вирішуєте, з чим розлучатися.

Також експерт рекомендує чітко обмежити себе за часом – ставте таймер, робіть перерви і не беріться за все одразу.

При расхламленіі зручно розділити все нажите непосильною працею на групи – потрібні речі, які після закінчення ви розкладаєте по місцях. Окремо відсортуйте речі, які вимагають ремонту і надалі будуть затребувані (сюди не входять ті, які вимагають ремонту вже 2 роки). У вас обов’язково знайдуться екземпляри, які ви віддасте (домовтеся відразу, кому і коли), а також те, що можна продати і викинути.

– Постарайтеся виключити категорію «на подумати». Як правило, коли ви берете річ в руки, ви в частки секунди чесно розумієте, потрібна вона вам чи ні. Не обманюйте себе, відкладаючи річ до кращих часів.

Також експерт не радить вдаватися до спогадів при расхламленіі простору.

Амбассадор порядку Марі Кондо рекомендує розбирати «сентиментальні» речі в останню чергу, адже з такими розлучатися найскладніше. Вона вважає, що потрібно підготувати себе і навчитися расхламленію на більш легких категоріях. За «сентиментальні» речі варто братися вже на фініші, коли ваше серце майже перетворилося на крижинку.

Саботаж при расхламленіі
Експерт ділить все відмовки, що виникають в процесі расхламленія, по двох неприємних відчуттів – страх і почуття провини. Нам страшно утнути щось потрібне, страшно, що річ потім знадобиться. Ми звинувачуємо себе за невикористання дорогої речі і відчуваємо себе незручно перед близькими за непотрібні подарунки.

– Наприклад, ви зберігаєте гарний набір посуду на верхній полиці в шафі. Яка ймовірність, що настане той самий особливий випадок, коли ви його дістанете, якщо за 5 років такого ні разу не сталося? Або дістаємо і користуємося зараз, або позбавляємося. Або якщо ви зараз позбудетеся від цього пальто, а потім раптом схуднете, а його вже не буде. Що найстрашніше може трапитися в цей момент? Вам доведеться голою по вулиці ходити?

Також експерт радить продумати план Б – якщо річ (а раптом?) Дійсно знадобиться, вирішите, як ви зможете обійтися без неї. Наприклад, весь той же набір посуду для особливого випадку можна замінити такими-то тарілками і чашками, їх вистачить на всіх, навіть якщо прийде 10 гостей.

Ще спосіб позбутися страхів – порахувати гроші. Так Так. Тільки не ті, які вже витрачені, а ті, які можна отримати.

– Дорогий кухонний комбайн стоїть без діла, і тільки його вартість змушує його зберігати. Але якщо він не приносить користі, хіба несе він якусь цінність? Зараз, в вашому домі, його цінність 0 гривень. Але якщо не чекати ще 5 років, коли таку модель взагалі перестануть випускати, а продати його зараз, то, можливо, він ще принесе цінність вашій сім’ї, – підсумовує експерт по порядку.

You cannot copy content of this page