Перейти до вмісту

Якщо хочеш зберегти сім’ю, ніколи не став ліжко в кут і не роби під ним склад речей

Приємно прокидатися вранці відпочивши, повним сил та енергії. Але нерідко люди мають проблеми зі сном. І втома накопичується, викликаючи дратівливість упродовж дня. У пошуках причини безсоння багато хто звертається до різних фахівців: психологів, цілителів та езотериків.

Виявляється, багато впливає на якість сну: вибір місця для ліжка, вологість повітря в кімнаті, якість матраца тощо. Розберемося спочатку, як ставити ліжко у спальні, щоб відпочинок був максимально комфортним.

Як ставити ліжко

Що впливає на правильне розташування ліжка? Насправді багато чого. Наприклад, встановлюючи узголів’я ліжка, врахуй бік світла. У ході експериментів експерти зробили висновок, що найсприятливішим для сну вважається розташування тіла головою на північ чи схід. А далі вирішуй сама, як тобі більше до вподоби.

Положення щодо стіни також має значення. Ідеальне місце для ліжка – по центру кімнати узголів’ям до стіни. Таке положення ліжка асоціюється з надійністю та безпекою. Оскільки так поставити ліжко вийде не у всіх, слід хоча б спинку ліжка до стіни притулити.

Місця у кутку кімнати краще уникати. У кут двоспальне ліжко не варто засувати, тому що один із партнерів буде в пригніченому стані через відчуття зазіхання на його свободу та незалежність.

Тумбочки біля узголів’я ставити можна. Але висота тумбочки не повинна перевищувати рівня положення голови на подушці. Інакше у сплячої людини може виникати почуття небезпеки.

Розташування спального місця щодо дверей також має значення. Спати ногами чи головою до дверей не рекомендується. Можливо, це більше пов’язане з забобонами, але краще уникати цього напряму. Фахівці радять поставити ліжко так, щоб вхід до спальні був у полі зору відпочиваючого: людина контролюватиме ситуацію і підсвідомо почуватиметься у безпеці. Сплячого не повинно бути видно з коридору.

Не варто ставити ліжко безпосередньо поблизу вікна: сплячу людину може турбувати протяг або неприємний холод. А вранці сонце, що сходить, не дасть довго поніжитися в ліжку. Рекомендують розміщувати спальне місце на відстані півметра від вікна і далі.

Якщо спати близько до батареї або обігрівача, то в опалювальний сезон людина відчуватиме дискомфорт від підвищеної сухості повітря і йому буде складно регулювати комфортну температуру під час сну. Має сенс купити зволожувач повітря та включати його в осінньо-зимовий період хоча б на ніч.

Присутність величезних дзеркал у спальні – сумнівна ідея. Прямо біля ліжка (або над ним) дзеркала розташовувати не радять, якщо бажаєш забезпечити собі спокійний сон. Люстри, великі картини, полиці, сходи та балки над спальним місцем влаштовувати не рекомендується, оскільки люди, що сплять, під ними почуватимуться в небезпеці. Складені речі над головою негативно позначаться на позитивній енергетиці.

Крім того, ліжко слід ставити подалі від побутових приладів, оскільки електромагнітне поле негативно впливатиме на сон людини.

На думку фахівців, не можна складати різні предмети під ліжком, навіть якщо є порожнє місце. Краще розібрати речі, якими не користуєшся, і викинути непотрібні, звільнивши від них комору, щоб туди містилося все необхідне. Простір під ліжком має бути вільним для безперервного потоку енергії.

Проаналізуй інформацію, перестав ліжко у краще місце та насолоджуйся повноцінним відпочинком із солодкими снами!