7 термінв діджитал-словника з термінів, які описують реальність соцмереж

№1. Орбітінг
Ситуація, коли люди лайкають один одного, але не спілкуються, залишаючись “на орбіті”. Характерна для колишніх партнерів або ж друзів, з якими давно не виходить зустрітися

№2. Аудіологотіп
Впізнавана послідовність звуків, наприклад, “ммм Данон” або “о, павмолів мій ніжний гель”.

№3. Гіффіті
Графіті + GIF. Художники створюють стріт-арт на справжніх міських стінах, але документують кожну фазу на цифру, після чого з цих фото роблять гифку. Таким чином недовговічні мурали знаходять вічне життя в інтернеті.

№4. Жомо
JOMO; Joy-Of-Missing-Out, тобто “Радість щось пропустити”, протилежність FOMO (Fear-Of-Missing-Out, “страх щось пропустити”). Доктрина, яка пропонує замінити залежність від stories на офлайнові радості: споглядати заходи, готувати їжу, спілкуватися з бабусею, – і все з прибраним подалі смартфоном.

№5. Транскреація
Міжкультурний переклад-локалізація: коли, наприклад в озвучці американських серіалів з’являються жарти про “Тьотю Асю”. У копірайтингу під транскреаціей мають на увазі переклад слоганів світового бренду на мову місцевих ринків.

№6. Фіджітал
Фізичний (physical) + Діджитал; з’єднання обох реальностей.
Свіжий приклад – колекція модного одягу, яку можна надіти тільки в сторіз, що робить її максимально екологічною. Сьогодні, з розквітом комерційних масок в Інстаграмі, фіджітал стає мейнстрімом. Залишилося тільки дочекатися цифрові окуляри.

№7. Шерентінг
Від англ. parenting – виховувати і share – ділитися в інтернеті. Явище, при якому батьки без попиту викладають в соцмережі фото, відео та іншу інформацію з життя своїх дітей.
Шерентінг став обговорюватися лише недавно, коли перші немовлята, народжені на зорі соцмереж, доросли до 13-річного віку.
Підлітки з жахом виявили, що в Інтернеті повно їх фотографій зі слюнями, підгузками, незграбними падіннями, – і тепер це ніяк не видалити. Тепер те, що так розчулювало маму з татом, може стати причиною жорстоких насмішок в школі.
Іронія ситуації полягає в тому, що за правилами соцмереж діти не мають права заводити там акаунти до 13 років.

You cannot copy content of this page