8 червня Алфей Глинников: Сьогодні подайте дрібницю і гроші вам повернуться подвійно!

8 червня православна церква вшановує апостолів від 70-ти Карпа і Алфея.

Короп жив в 1 столітті і був одним з послідовників Святого Павла. Згідно з одними відомостями він прийняв мученицьку смерть за часів правління імператора Нерона.

Інша історія свідчить, що Карпо помер мирно в Берії. Алфей був родом з Галілеї з міста Капернаума. Діти цього праведника, Яків і Матвій, теж були апостолами.

У народній традиції Алфей вважався покровителем гончарів і всіх, хто виготовляє глиняний посуд.

Саме тому 8 червня часто називають днем ​​Алфея Глинников.

Інша поширена назва –  день Карпа-рибалки, так вважалося, що апостол Карпо протегує рибалкам.

ЗВИЧАЇ ТА ТРАДИЦІЇ НА АЛФЕЯ

У день Алфея Глинников було прийнято запрошувати в будинок пічника, щоб він гарненько оглянув грубку і при необхідності відремонтував її.

Піч вважалася дуже важливим елементом в кожному будинку. Вона не тільки дарувала тепло, а й була «місцем проживання» для будинкового.

Щоб не впасти в немилість до будинкового, люди ретельно стежили за пічкою і її зовнішнім виглядом.

День Карпа-Рибалки вважався ідеальним для риболовлі. Тому всі чоловіки відправлялися на річку або на озеро в надії на хороший улов.

Особливою удачею вважалося зловити в цей день великого коропа.

На Алфея Глинников жінки перебирали глиняний посуд. Горщики, миски і інше начиння вони виносили на вулицю і ставили на деякий час під кущ шипшини.

Подібна процедура дозволяла позбутися від неприємних запахів і продовжувала термін служби посуду.

8 червня не можна було підмітати будинок після заходу сонця.

Вважалося, що таким чином людина «вимітає» з хати будинкового.

ОБРЯДИ НА АЛФЕЯ

8 червня вважається ідеальним днем ​​для змови на гроші. Все що потрібно – це взяти непарну кількість грошей і роздати їх бідним біля храму.

Змова при цьому повиннна бути такою: «Господи! Як сонцеворіт на небі обертається, Так нехай в будинок мій Удача моя повертається. Товстий капшук моя, розростається, Рубль мій розмножуйся і повертайся. Ключ. Замок. Язик. Амінь. Амінь. Амінь ».

Якщо людину мучила туга і любовні страждання, то на Алфея Глинников вона отримувала можливість виправити ситуацію. Для цього потрібно було взяти сорочку людини, за яким ти страждаєш, покласти її поруч зі своїм  одягом і сказати спеціальну змову:

«Святий Карпо, день прибуває, моя туга не убуває, ти мені допоможи, душу від туги звільни. У воду віднеси, коропам згодувати. Нехай мене не гризе, серце моє не турбує. Амінь ».

Після цього потрібно було надіти обидві сорочки: спочатку свою, а потім чужу, і походити в такому вбранні пів дня. Потім випрати одяг і туга піде.

На Алфея Глинников молоді дівчата готували так зване «чарівне» молоко.

Вони наливали молоко в глечик і ставили на кілька годин під кущ шипшини, а після цього випивали.

Вважалося, що така процедура робить дівчину особливо чарівною і вона легко доб’ється розташування будь-якого хлопця.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ НА 8 ЧЕРВНЯ

• Хороший урожай щавлю – літо буде теплим.

• Сильно квакають жаби – до вечора почнеться дощ.

• Багато коників – можлива посуха.

• Нашестя комарів – до теплої, але дощовій погоді в останні дні червня.

• Риба часто з’являється на поверхні водойм – найближчими днями буде  сира погода.

• Літає багато комарів – кінець місяця буде теплим, але дощовим.

• Щоб дізнатися погоду на цей день, потрібно було посадити сонечко на руку: якщо полетить – до дощу, якщо сидить – на гарну погоду, не відлітає, але повзе – чекайте негоди.

Related Post

25 березня – День Святої Марії Єгипетської: потужна молитва, яку читають сьогодні25 березня – День Святої Марії Єгипетської: потужна молитва, яку читають сьогодні

«В тобі, мати, відомо врятував еже за образом, прийнявши бо хрест, пішла Христу, і деюще вчила єси презирати убо плоть, преходит бо, прилягають ж про душі, речі Безсмертний. Тому і

8 лайфхаків для ванної кімнати: все швидко і дуже просто8 лайфхаків для ванної кімнати: все швидко і дуже просто

Ванна для багатьох людей – це місце насолоди. Хто не любить приймати розслаблюючу ванну або освіжаючий душ? А косметичні процедури? Звичайно, всім цим набагато приємніше займатися у ванній, яка блищить

Як і чим почистити диван в домашніх умовахЯк і чим почистити диван в домашніх умовах

Часто трапляється так, що на м’якій оббивці дивана з’являються плями і забруднення. Причиною тому є пил, домашні улюбленці, діти, а іноді і банальна неохайність. Розповімо, як позбутися від плям на