Чому зараз люди частіше розривають відносини або розлучаються без жодних причин

У звичайний час люди не часто обривають стосунки без пояснення причин. Найчастіше це виважене рішення. Особливо коли це тривалі та серйозні стосунки.

Але зараз бачимо, що пари стрімко розходяться, навіть не намагаючись зберегти шлюб. Чому так відбувається? Є кілька причин.

Нестача ресурсу

Гармонійні стосунки вимагають постійного компромісу та спільної роботи над проблемами, що виникають. Це непросто й у мирний час, а зараз тим більше. Люди постійно перебувають у стресових умовах.

Іноді нашого ресурсу просто не вистачає на партнера та стосунки. Люди не мають сил шукати компроміс і розбиратися з непорозумінням.

Також нові умови приносять нові проблеми. Може виникнути ситуація, коли потрібно ухвалювати рішення щодо спільного майбутнього. Наприклад, чи потрібно евакуюватися, чи варто забирати дітей за кордон і так далі.

Ви можете не погоджуватися. Через це також часто виникають конфлікти, які в стресових умовах можуть призвести до розставання. Простіше все кинути і піти, ніж намагатися знайти компроміс.

На тлі всього цього у парі виникають сварки. Щоб їх залагодити і помиритися, теж потрібен ресурс. У звичайний час ми могли б сходити на побачення чи прогулянку, щоб спокійно обговорити все та знайти рішення. Зараз на це теж немає сил. Часом простіше нагрубити і різко висловити людині всі претензії, що накопичилися, ніж намагатися бути стриманим.

Невирішені проблеми

Мабуть, у кожній парі є якісь проблеми. Деякі намагаються їх вирішувати, але є й ті, хто не заглядає до цієї скриньки Пандори роками. У кризових умовах усі ці проблеми можуть проявити себе та погіршитися.

Коли живеш у шлюбі довгі роки, на щось заплющуються очі, але у стресових умовах погляд на ситуацію трохи змінюється.

Наведемо конкретний приклад. Жінці не подобається, що лише вона займається домашніми справами. Вона багато років хотіла, щоб чоловік прибирав хоча б після себе, але це ні до чого не призводило. Вона незадоволена, але загалом уже змирилася. Але війна знову актуалізує це питання. І справа навіть не в тому, що він не може прибрати брудну тарілку. За цим стоїть неможливість покластися на партнера.

Нині нам як ніколи потрібна опора. І якщо в парі із цим проблеми, вони посилюються. Адже якщо партнер не здатний зробити якісь дрібниці у побуті, то як на нього можна буде покластися, якщо станеться щось справді серйозне? Тобто навіть незначні проблеми під час кризи можуть стати серйозною проблемою.

Психологія розлучення: чи можна щось зробити?

Тут складно дати однозначну відповідь. Якщо немає сил прямо зараз намагатися будувати відносини та вирішувати проблеми, можливо, і справді є сенс розійтися. Організм зараз намагається впоратися зі стресом, із новими умовами. Йому потрібні при цьому великі ресурси. Якщо ти витрачатимеш їх ще й на постійні сварки, можеш швидко перегоріти.

Найважливіше — дбати про своє благополуччя. Діяти за правилом стюардес: «маску спочатку на себе». Якщо тобі буде простіше впоратися з усім, то краще так і зробити.

Зрозуміло, що в цих умовах може не бути енергії на ніжність та повагу одне до одного, але треба постаратися. Докладай зусиль, щоб розлучитися полюбовно. Не потрібно завдавати близькій людині ще більше болю. Не зникай зненацька, спробуй пояснити партнеру свої почуття. Звичайно, якщо зможеш.

Коли скінчиться війна, люди можуть знову зійтись. Почуття вщухнуть, образи притупляться. Може виникнути потреба повернутися в гарні моменти, які були до всього. Нам усім захочеться, щоби було як раніше. Можливо, тоді й вдасться налагодити стосунки після розставання.

Зараз треба пристосуватися до нових обставин і спробувати зберегти свою психіку під час війни. Для цього потрібно прислухатися до себе та робити так, як здається правильним. Немає якогось єдино правильного рецепта, як це пережити. Просто бережи себе і роби все, що в твоїх силах.

You cannot copy content of this page