Чи можна закохатися в одруженого чоловіка чи заміжню жінку?

Єдина людина, яка може зробити тебе щасливою, це ти сам. Нечесно покладати таку відповідальність на батьків, родичів чи чоловіка.

Щасливі стосунки у шлюбі, засновані лише на взаємному коханні, довго не живуть, кохання минає, з’являється роздратованість і незадоволеність станом речей.

Психологи завжди наполягають, що будь-які неприємні стосунки треба закінчувати та не йти на компроміси. Бо компроміси це шкідливо. Тільки от стосунки без любові у всьому світі – це 60% сімей.

Чи мають право на існування такі відносини і чому люди не намагаються знайти нову пару, якщо нещасливі у шлюбі? Жінки часто знаходять причини: вони пробачають погану поведінку чоловіка через дітей, не подають на розлучення, бо це соромно і батьки не зрозуміють.

Але у щастя немає правильної чи неправильної сторони. Кожна пара унікальна, деякі люди одружуються за розрахунком, і шлюб для них лише вигідна угода. Такі відносини часто навіть міцніші, ніж шлюби з любові.

Люди думають, що закохатися у заміжню жінку – це неправильно, так само як і полюбити одруженого чоловіка. Психологи ж розмежовують поняття «кохання» та «закоханість»:

«Закоханість ми справді не контролюємо, а от стосунки — цілком і повністю наш вибір. Чи зустрічатися з чужим чоловіком, чи зраджувати коханій дружині або ж подати на розлучення, — це рішення, які людина може прийняти головою, а не якимось іншим місцем».

Образ людини, в яку ми закохуємося, у нас у голові. Цей образ нами ж вигаданий, але людина, в яку ми закохуємося, може дійсно сильно відрізнятися від наших фантазій. Тому через кілька років шлюби з любові починають розпадатися: ми не виносимо того, що реальна людина, яку ми наділили вигаданими якостями, відрізняється від них.

Міцні та довгі стосунки – це не лише любов та нескінченне блаженство. Шлюб не завжди буде солодкою цукеркою:

Шлюб розкриває наші слабкі сторони, показує, якою нетерпимою може бути людина до свого партнера, до якого сильно прив’язана. Стає складніше справлятися зі стресом, не лаятися, коли приходиш додому голодним.

Сімейне життя – це спільні переживання, трагедії, фінансові труднощі, різний світогляд, виховання дітей, втрата батьків та інших членів сім’ї, втрата роботи. Не можна пройти крізь усе це разом і бути такими ж закоханими, як це було на початку ваших стосунків.

Людина, в яку закохується одружений чоловік або заміжня жінка, якимось чином компенсує брак позитивних емоцій у шлюбі. Молода коханка підвищує самооцінку, а коханець уміє слухати, але це не означає, що треба негайно знецінювати всі роки шлюбу з людиною та розлучатися.

Завжди, коли люди цінують одне одного, вони вирішують конфліктні ситуації разом, можливо йдуть на психотерапію та розповідають про свої почуття. Коли існує діалог між подружжям і він позитивно діє на поведінку людей, формується міцний шлюб та довірчі стосунки.

Бути щасливим – це вибір

«Ніколи не треба спілкуватися із одруженими чоловіками. Рибою торгують у рибному магазині, м’ясом – у м’ясному. Не гай часу. Одруженому чоловікові не потрібна дружина, одну він вже має», — думка психолога. Не треба сподіватися, що людина, яка зрадила дружину заради тебе, зробить тебе щасливою, швидше, навпаки.

Абсолютно всі відносини вимагають спільних зусиль, але деякі шлюби приречені, якщо люди не відчувають психологічної прихильності одне до одного і не бачать майбутнього. Розлучення – єдине вирішення питання, якщо ти будуєш плани, не бачачи свого нинішнього партнера у своєму житті через кілька років. Коли нескінченні розмови та конфлікти не вирішуються, ви відсуваєтеся одне від одного і більше не хочете разом будувати майбутнє, розлучення – найкращий вихід.

В інших випадках, якщо стосунки тебе влаштовують чи тобі раптом стане нудно, пам’ятай, що перебувати в таких стосунках, розлучитися чи покращити їх — це твій вибір.

Кохання не зводиться до того, щоб постійно отримувати задоволення від стосунків. Любов – це підтримка, складні розмови, спільно проведений час та спільний розвиток. Не треба боятися конфліктів та тікати від них. У ці моменти стає зрозумілим, чи готові люди працювати над відносинами і знаходити компроміс чи ні. Якщо тобі здається, що є інші, більш привабливі люди для тебе, ніж нинішній партнер, запитай себе: «Чи можна зробити щось, щоб поліпшити стосунки, і не шукати ефемерне щастя на стороні?» – Тільки ти вирішуєш, чи залишитися з людиною або розлучитися з нею.

You cannot copy content of this page