Чи потрібно використовувати Blackout штори для сну дитини?

Що таке Blackout штори?
Про те, що це таке, як вони працюють і як вибрати «правильні» штори розповідаємо докладно в нашій статті.

Темрява – перший помічник при ранніх підйомах і відмова від денного сну.
Якщо Ваш малюк встає дуже рано або протестує проти денних снів, перше, що потрібно перевірити – це рівень освітленості в кімнаті, де він спить.

Дослідження доводять, що якість сну залежить від відсутності світла в спальні. Це стосується як природного, так і штучного світла. Світло пригнічує вироблення мелатоніну – «гормону сну». Не має значення, один чи це промінь сонця, який пробився в щілину між шторою і стіною, або лампа, яку включили, щоб поміняти підгузок.

Яскраве світло служить для малюка сигналом до того, що пора прокидатися і вести себе активно – кнопка «Пуск». А темрява грає роль кнопки «Стоп» і сприяє виробленню мелатоніну. Крім того, повна темрява на денний і нічний сон прибирає всі зорові стимулятори з поля зору дитини, що також сприяє кращому засипанню. Тому ми рекомендуємо укладати дитину в темряві і на денний сон.

Як забезпечити необхідні умови для якісного сну малюка?
Для того, щоб забезпечити повну темряву в спальні на всі періоди сну, ми рекомендуємо:

Підібрати якісні штори блекаут і використовувати їх на денний і нічний сон
Вночі при необхідності використовувати маленький тьмяний каганець, який допоможе Вам орієнтуватися в темряві під час годувань і гігієнічних процедур

Для настрою на сон і правильного вироблення мелатоніну важливо:

Йти з яскравого сонця як мінімум за 1 годину до сну. Це важливо, тому що ознаки втоми на яскравому сонце не видно і Ви легко можете пропустити найкращий час для укладання – «вікно сну».

Вимикати всі гаджети, смартфони, планшети, комп’ютери і телевізор за 1 годину до сну, тому що екрани випромінюють згубні для мелатоніну промені синього спектра.

Поступово знижувати рівень освітленості в будинку – зашторювати вікна, приглушати світло, знижувати активність за 1 годину до сну. Так відбувається настрій на сон і місток до ритуалів.

Як вибрати правильні блекаут штори?

Жуже щільні, абсолютно не пропускають світло (на відміну від них, звичайні тканинні штори завжди пропускають світло), мають кріплення безпосередньо до вікна, щоб полотно щільно прилягало до вікна і не утворювалися щілини між шторою і стіною або вікном (популярні варіанти рулонних штор не підходять через велику щелину між ними і вікном), легко і швидко кріпляться, не вимагають інструментів, універсальні, їх можна взяти з собою у поїздку.

You cannot copy content of this page