Чи знали Ви, що телефон або павер банк можуть спалахнути?

Ніхто з покупців телефонів або інших гаджетів не застрахований від раптових подій з пристроями. Останнім часом багато випадків, коли апарати вибухають в руках, а іноді навіть в роті у користувачів. Щоб убезпечити громадян, фахівці випустили перелік порад, щоб не злетіти у повітря через раптове займання пристрою.

Але спочатку розберемося, чому девайси схильні до перегріву і детонації. У більшості сучасних гаджетів використовуються літій-іонні батареї, які мають як ряд плюсів, так і мінусів: через різкий перепад температур така батарея починає виробляти газ, що призводить до здуття оболонки. Будь-який удар, нанесений по гаджету в цей момент, або інший зовнішній вплив можуть призвести до вибуху.

Фахівці радять всім, хто любить економити на дешевих зарядках, бути розсудливим і переплатити, але купити оригінальний пристрій або сертифікований блок (power bank).

Соні, які кладуть телефон під подушку, щоб вранці сторопіти від вереску будильника і з більшою ймовірністю встати з ліжка, повинні привчити себе класти смартфон в інше місце. Справа в тому, що гаджет може перегрітися, якщо знаходиться під подушкою. Також слід стежити за тим, щоб на пристрій не потрапляли прямі сонячні промені.

Геймерам, які люблять грати в мобільні ігри під час зарядки телефону, варто вгамувати свій ігровий запал і дочекатися, поки смартфон зарядиться. Важкі для гаджета процеси під час зарядки можуть не тільки зменшити термін служби акумулятора, але і привести до потужного перегріву і вибуху. Це правило не поширюється на випадки, коли заряд повний.

Велика ймовірність вибухнути з’являється у гаджета після падіння, тому потрібно перекладати його, якщо планується активний відпочинок. Не варто також носити телефон в задніх кишенях брюк – забудете про нього і перетворите його в міні-бомбу, коли випадково сядете.

Якщо якийсь із пунктів дотримати не вдалося і батарея все-таки загорілася, то перш ніж бігати по квартирі в пошуках вогнегасника, якого у Вас зроду не було, потрібно виконати чіткий алгоритм дій: висмикнути шнур зарядки з розетки, не торкаючись до пристрою; загасити вогнище спалаху, обливши телефон водою або обмеживши доступ кисню. Якщо хімічні реакції в батареї вже почалися, то необхідно кинути гаджет туди, де вибух заподіє менше шкоди.

You cannot copy content of this page