Ці 5 речей не можна позичати: з ними з дому підуть достаток та успіх

Є прикмети, які кажуть: ці речі не повинні залишати хату. Які саме? Розповідаємо по порядку.

Сіль

Наші пращури вважали: сіль є акумулятором енергії, недаремно її використовують під час магічних ритуалів. Тому з сіллю треба поводитися з обережністю і нікому не позичати.

По-перше, її можуть заговорити на хвороби, по-друге, навіть якщо цього не станеться, роздаючи сіль, можна залучити безгрошів’я.

Історики, до речі, пояснюють цю прикмету дуже просто: сіль якийсь час була дуже дорогою спецією, і тому розкидатися нею вважалося марнотратством. А якщо людині властива така риса, то рано чи пізно прикмета про порожній гаманець збудеться, адже його власник не вміє поводитися з грошима.

Посуд

Раніше люди вірили, що разом із чужою тарілкою чи горщиком у хату можна принести бідність та нещастя, а позичаючи свої — позбутися добробуту. З кожним предметом на кухні було пов’язане якесь повір’я. Взяти чужу чашку – привести в будинок суперницю, тарілка заведе в боргову яму, склянку підірве здоров’я.

Екстрасенси кажуть, що посуд, яким постійно користуються, збирає в собі багато енергії, і тому його поява чи зникнення призводить до дисбалансу сил у будинку.

А ось історики впевнені, що все простіше: традиція лише відображала вимоги гігієни, адже тарілки та горщики раніше мили недбало. Хто знає, з якими бактеріями сусіди повернуть річ, яку ненадовго запозичили?

Одяг

З давніх-давен люди вірили, що одяг і взуття вбирають в себе енергію власника. Тому вважалося, що позичати свої речі дуже небезпечно: вони є найкращим каналом для наведення чарів. Іноді подруги можуть наврочити господиню сукні ненавмисно, просто позаздривши, що в приятельки є гарна річ, а в них — ні.

Раціональне пояснення повір’я буде тим самим, що й у випадку із посудом: через одяг, який раніше прали рідко, дуже легко можна було підчепити інфекцію. Ось тільки про віруси люди не чули, і тому оперували термінами, які розуміли: порча, пристріт, чаклунство.

Віник

Наші пращури вважали, що він очищає будинок, і тому, віддаючи його, ми позбавляємо своє житло захисту. Позичиш «охоронця» — і на всіх членів сім’ї посипляться неприємності та фінансові проблеми. Віник дозволялося лише викидати, та й це було небажано: найчастіше для надійності його спалювали.

Хліб

Прикмети щодо хліба були дуже різноманітні. З одного боку, обділяти їм було не можна: хороший господар завжди почастує гостя, мандрівника або людину, яка цього потребує.

З іншого боку, поводитися з хлібом треба було з обережністю. Суворо заборонялося віддавати останній, навіть якщо сусідка обіцяла повернути позичений буханець через пару годин — це вважалося вірним способом залучити злидні.

Також не можна було передавати шматки хліба через поріг — тоді з ними, вважали люди, з дому піде сімейний добробут. А якщо поділитися хлібом після заходу сонця, то це відкриє в будинок шлях для темних сил, і тоді чекай на біди — від дрібних неприємностей і до тяжких хвороб чи смерті.

Related Post

Коли ти одягнеш цю річ навиворіт, порча повернеться заклятому вороговіКоли ти одягнеш цю річ навиворіт, порча повернеться заклятому ворогові

Чи правда, що зло повертається тим, хто його наслав? Розмірковувати про подібне можна довго, адже, ніяк не можна дізнатися всю правду напевно. Люди не завжди бажають одне одному поганого. Але

Якими будуть діти, які прийдуть у світ у 2023 році: розповідає експерт з китайської астрологіїЯкими будуть діти, які прийдуть у світ у 2023 році: розповідає експерт з китайської астрології

Рік Чорного Водяного Кролика настав — за китайським календарем це сталося 22 січня 2023 року. Тепер ми можемо розповісти, якими будуть діти, народжені після цієї дати, з погляду китайської астрології.

Природжені психотерапевти: найемпатичнеший знак зодіаку — хто він?Природжені психотерапевти: найемпатичнеший знак зодіаку — хто він?

Сьогодні наш астрологічний розбір розповідає, хто із знаків зодіаку може попрацювати психоаналітиком на громадських засадах, а кому взагалі начхати, що ви там відчуваєте. Вгадаєш, на якому місці ти? 12 місце