Ці 5 речей не можна позичати: з ними з дому підуть достаток та успіх

Є прикмети, які кажуть: ці речі не повинні залишати хату. Які саме? Розповідаємо по порядку.

Сіль

Наші пращури вважали: сіль є акумулятором енергії, недаремно її використовують під час магічних ритуалів. Тому з сіллю треба поводитися з обережністю і нікому не позичати.

По-перше, її можуть заговорити на хвороби, по-друге, навіть якщо цього не станеться, роздаючи сіль, можна залучити безгрошів’я.

Історики, до речі, пояснюють цю прикмету дуже просто: сіль якийсь час була дуже дорогою спецією, і тому розкидатися нею вважалося марнотратством. А якщо людині властива така риса, то рано чи пізно прикмета про порожній гаманець збудеться, адже його власник не вміє поводитися з грошима.

Посуд

Раніше люди вірили, що разом із чужою тарілкою чи горщиком у хату можна принести бідність та нещастя, а позичаючи свої — позбутися добробуту. З кожним предметом на кухні було пов’язане якесь повір’я. Взяти чужу чашку – привести в будинок суперницю, тарілка заведе в боргову яму, склянку підірве здоров’я.

Екстрасенси кажуть, що посуд, яким постійно користуються, збирає в собі багато енергії, і тому його поява чи зникнення призводить до дисбалансу сил у будинку.

А ось історики впевнені, що все простіше: традиція лише відображала вимоги гігієни, адже тарілки та горщики раніше мили недбало. Хто знає, з якими бактеріями сусіди повернуть річ, яку ненадовго запозичили?

Одяг

З давніх-давен люди вірили, що одяг і взуття вбирають в себе енергію власника. Тому вважалося, що позичати свої речі дуже небезпечно: вони є найкращим каналом для наведення чарів. Іноді подруги можуть наврочити господиню сукні ненавмисно, просто позаздривши, що в приятельки є гарна річ, а в них — ні.

Раціональне пояснення повір’я буде тим самим, що й у випадку із посудом: через одяг, який раніше прали рідко, дуже легко можна було підчепити інфекцію. Ось тільки про віруси люди не чули, і тому оперували термінами, які розуміли: порча, пристріт, чаклунство.

Віник

Наші пращури вважали, що він очищає будинок, і тому, віддаючи його, ми позбавляємо своє житло захисту. Позичиш «охоронця» — і на всіх членів сім’ї посипляться неприємності та фінансові проблеми. Віник дозволялося лише викидати, та й це було небажано: найчастіше для надійності його спалювали.

Хліб

Прикмети щодо хліба були дуже різноманітні. З одного боку, обділяти їм було не можна: хороший господар завжди почастує гостя, мандрівника або людину, яка цього потребує.

З іншого боку, поводитися з хлібом треба було з обережністю. Суворо заборонялося віддавати останній, навіть якщо сусідка обіцяла повернути позичений буханець через пару годин — це вважалося вірним способом залучити злидні.

Також не можна було передавати шматки хліба через поріг — тоді з ними, вважали люди, з дому піде сімейний добробут. А якщо поділитися хлібом після заходу сонця, то це відкриє в будинок шлях для темних сил, і тоді чекай на біди — від дрібних неприємностей і до тяжких хвороб чи смерті.

You cannot copy content of this page