День літнього сонцестояння має дуже особливу магію в 2023 році, проведи його правильно

День літнього сонцестояння 2023 року вже наближається. 21 червня ми дивитимемося на Сонце і ловитимемо себе на думці, що воно ніби не рухається, застигнувши в зеніті. Ця подія маякує, що нарешті почалося астрономічне літо. Але також із ним пов’язано чимало народних прикмет та традицій. Як провести цей день, щоб отримати сонячну прихильність, розповідаємо далі.

Літнє сонцестояння відбувається не лише на нашій планеті. Так, наприклад, на Урані цей період триває близько 42 років. А на Марсі сонцестояння відбувається за кілька днів після нашого, земного дня. Залежно від року подія припадає на 20 або 21 червня. Воно знаменує початок літа у північній півкулі та зими у південній.

Існує думка, що люди почали відзначати день літнього сонцестояння задовго до нашої ери. Адже Сонце завжди мало великий вплив на людські життя. Отже, багато народів світу шанували світило і пов’язували з ним певні обряди та прикмети. У язичницькій культурі до Сонця ставилися з особливою повагою, оскільки від нього буквально залежало життя людей.

Хоча день літнього сонцестояння як свято є відлунням язичницького минулого, сьогоднішні християни, як і раніше, пам’ятають про нього. У Фінляндії, наприклад, цей день офіційно визнано державним вихідним.

Прикмети, пов’язані з Сонцем

Раніше люди приділяли багато уваги вивченню погоди. Адже від цього залежав майбутній урожай та можливість існування. Тому з днем літнього сонцестояння пов’язано багато народних прикмет.

Наприклад, погана погода та дощ говорять про те, що з урожаєм цього року буде біда, а саме літо буде холодним. Зоряне небо обіцяло велику кількість грибів восени.

Якщо вранці на траві багато роси, урожай буде щедрим. Цікаво, що в давнину цю росу збирали і використовували як чарівний засіб. Жінки вірили, що вона має омолоджуючі властивості. А також роса здатна зцілювати.

Втім, це стосувалося будь-якої води. Тому так важливо 21 червня помитися та очистити тіло від усього негативного.

Але перед цим ми радимо зустріти світанок і загадати своє найпотаємніше бажання, глянувши прямо на Сонце в цей момент. Це ще одна чудова прикмета, завдяки якій ти зможеш наповнити своє життя світлом і зловити успіх за хвіст. Залишок року Сонце захищатиме тебе від усіх бід та негараздів.

Народні прикмети стосувалися також кохання. Колись вірили, що дівчина зможе одружитися, якщо протанцює всю ніч біля 9 багать на день літнього сонцестояння. А якщо хлопець обіллє водою якусь дівчину, з них може вийти чудова подружня пара. До речі, колись саме цього дня відзначали Івана Купала. А потім змінився календар і дата змістилася на 7 липня.

Дітей, народжених 20-го та 21 червня, вважали поцілованими Богом. Це означало, що Сонце захищатиме їх протягом усього життя, а успіх супроводжуватиме у всіх починаннях. А ще такі люди намагаються у всьому бачити добро. Сонце начебто підсвічує позитивні моменти навіть там, де, здавалося б, їх бути не може.

Що можна і потрібно робити 21 червня 2023 року

Щоб отримати прихильність Сонця, слід у цей день одягатися в одяг правильних кольорів (помаранчевий, золотий або жовтий). Також передбачається, що 21 червня удача більше супроводжуватиме саме вогняні знаки зодіаку (Леви, Стрільці, Овни).

Рекомендується саме у день літнього сонцестояння зібрати букет із лікарських трав, щоб потім повісити його у будинку на видному місці. Здавна вважалося, що таким чином можна захистити свою оселю від хвороб. Також люди клали біля порога кропиву, щоби лиха обійшли будинок стороною.

Ми радимо провести цей день якомога активніше. Прокинутися рано-вранці, зробити зарядку, вмитися росою, а вже потім приступати до повсякденних справ. Чудово, якщо вийде вибратися на природу з близькими людьми та відпочити.

Цікаво, що навіть у давні часи дівчата цього дня купалися у водоймах, аби привабити кохання та вдало вийти заміж. Хто знає, може ці способи все ще працюють.

You cannot copy content of this page