Перейти до вмісту

Кабмін змінив умови визначення ціни на газ для українців

Відтепер вартість газу для українців буде прив’язана до ціни ресурсу на спеціалізованому аукціоні.
17 червня Кабінет міністрів змінив умови визначення ціни скрапленого газу для постачальників. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

“Відтепер у формулі ціни буде використовуватися ціна природного газу станом на перше число місяця, в якому проводиться спеціалізований аукціон”, – йдеться в повідомленні.

Також уточнюють і про те, що кінцева вартість для населення, повинна буде включати податок на додану вартість, тариф на транспортування і розподіл газу, торгову надбавку постачальника газу зі спецзобов’язаннями.

У Кабміні вважають, що таке рішення дозволить встановлювати справедливу оплату на скраплений газ для постачальників.

Постанова удосконалить роботу аукціонного комітету з продажу сирої нафти, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу.

Аукціонний комітет включатиме п’ять представників Міненерго, а персональний склад аукціонного комітету затверджується наказом міністерства.

24 січня Кабмін затвердив нову формулу розрахунку ціни газу для споживачів, прив’язавши її до вартості ресурсу на нідерландському хабі.
У травні оптовий цінник на природний газ для споживачів знизився до 2,3 грн за кубометр (без ПДВ, націнки газзбуту і витрат на транспортування), що на 21% менше в порівнянні з квітнем. У Нафтогазі уточнюють, що з початку року ціна на газ в рамках публічних спеціальних зобов’язань (ПСО) знизилася на 51%.
З 1 липня НКРЕКУ спростила зміну постачальника газу для населення.