Перейти до вмісту

Коли день весняного рівнодення у 2023-му і що не варто робити в цю особливу дату

  • від

День весняного рівнодення 2023 року я чекаю з особливим нетерпінням. Згідно з метеорологічними прогнозами, зима остаточно програла весні сезонну битву. А це означає, що сильні холод та сніг уже позаду.

Пропоную відсвяткувати цю чудову подію! І день весняного рівнодення якнайкраще підходить для такого. Що саме потрібно зробити 21 березня 2023 року, читай далі у статті.

День весняного рівнодення у 2023 році

День весняного рівнодення у 2023 року настане 20 березня о 23:24 за київським часом. Щороку цей час зсувається на якусь кількість годин, оскільки існує різниця між календарним та астрономічним роком. Виняток становить високосний рік. У цей час все повертається на свої місця та рівнодення переходить у вихідну позицію.

20 березня у вказану годину сонце зійде на сході і зайде на заході. Воно перебуватиме над та під горизонтом рівно 12 годин. Крім того, цей день призведе до зміни астрономічних пір року у різних куточках планети.

Так, у Південній півкулі настане осінь, а у Північній – весна. Вона триватиме аж до літнього сонцестояння. Рівно з цього моменту світловий день ставатиме більше, а ніч, навпаки, коротшою.

Існує маса традицій, пов’язаних із весняним Солнцеворотом. Раніше люди вірили, що можна залучити до свого життя добробут та удачу, якщо провести цей день правильно.

Виходить, що почнеться все в ніч із 20 на 21 березня. Тож саме 21-го числа у тебе буде можливість зробити це. День важливий, оскільки з нього починається тотальне оновлення природи. У Польщі, наприклад, справжня весна настає саме 21 березня.

Оскільки в цей період птахи починають повертатися додому з теплих країв, раніше було прийнято на їхню честь випікати булочки або печиво у вигляді пташок.

Ласощами пригощали діток. А вони бігали вулицею і запускали пташок у небо. Якщо дитина підкидала булочку і ловила її назад, це був добрий знак. Крім того, господині ховали до випічки маленькі додаткові елементи. За ними можна було визначити, яка доля чекає на дитину.

Дівчата співали веснянки, а хлопці розпалювали багаття. Проводились гучні гуляння, і хлопці стрибали через багаття, а також водили до нього худобу. Люди вірили, що так вони убережуть тварин та себе від хвороб.

Що потрібно зробити 21 березня 2023 року

Зрозуміло, у сучасних умовах подібне вже не повторюють. Зате є традиції, які чудово підходять для наших реалій. Так, наприклад, у день весняного рівнодення ми рекомендуємо зробити генеральне прибирання у квартирі та позбутися всіх зайвих речей.

Під час прибирання можна підмести підлогу вербою, що розпустилася. Це давня традиція. Таким чином ти позбавляєшся всього негативного та поганого у своєму житті.

Якщо хтось із домочадців хворіє, його можна трохи постукати вербою. Раніше люди вірили, що таким чином людина швидше одужає та відновить втрачені сили.

Гілочки верби мають особливі якості. З їхньою допомогою можна захистити житло від нечистої сили та негативної енергетики. Жодні біди не будуть страшні!

Якщо ти перебуваєш із кимось у сварці, знайди в собі сили піти назустріч дорогій серцю людині цього дня. Важливо примиритися, щоб надалі ваші стосунки стали міцнішими.

Всім закоханим радимо на Сонцеворот обов’язково зустрітися та побути разом. Це важливо для того, щоб ваші почуття ще довгі роки не згасали. А ще цього дня можна загадати бажання. Якщо воно стосується кохання, то в тебе є всі шанси, що задумане здійсниться.

Як загадати бажання правильно

Сонцеворот – особлива подія. Цього дня межа між матеріальним і духовним світом стирається. Тому кожен з нас має можливість запрограмувати своє життя на успіх, який прийде протягом залишку 2023 року. Для цього необхідно провести особливий обряд.

Тобі знадобиться листок паперу, червона ручка чи маркер, а також конверт чи коробка червоного кольору. Напиши на аркуші 7 бажань. Вони можуть стосуватися будь-яких сфер життя. Головне – не бажати нікому зла.

Далі помістіть листок з бажаннями в конверт або коробку і не торкайтеся до неї протягом 12 днів. Вважається, що стільки часу потрібно, щоби переналаштувати внутрішні програми свого життя.

Після тобі потрібно дістати аркуш паперу та прочитати всі свої бажання вголос. Потім знову сховати його в затишному місці у себе вдома. Все задумане має здійснитися у 2023 році.

І скільки б добрих справ ти не зробив 21 березня, є також і ті речі, від яких треба відмовитись. Наприклад, у цей день не можна сваритися та лаятися з іншими людьми. Також забороняється смітити та підіймати галас вдома.

Гроші краще витрачати, а не відкладати. Вербу можна використовувати для благих цілей, але садити її категорично не можна. Інакше ти ризикуєш накликати на себе лихо.

Проведи цей день у колі близьких людей. Але пізно спати не лягай. Краще лягти раніше, щоб залишок року пройшов тихо і спокійно.

Щиро бажаємо тобі виконання всіх заповітних мрій. Нехай ця весна порадує тебе гарною погодою та приємними подіями. Перемоги нам всім!