Найпоширеніша схема інтернет – шахрайства! Дізнайтеся про це, щоб не потрапити на їх гачок

В останні роки широку популярність отримали смс-розсилки або електронні листи з повідомленнями про виграш автомобіля або інших цінних призів.

Для отримання «виграшу» зловмисники зазвичай просять перевести на електронні рахунки певну суму грошей, мотивуючи це необхідністю сплати податків, митних зборів, транспортних витрат і т.д. Після отримання грошових коштів вони перестають виходити на зв’язок або просять перевести додаткові суми на оформлення виграшу.

Захистити себе від подібного роду злочинів просто. Перш за все необхідно бути розсудливими. Задумайтесь над тим, чи брали Ви участь в розіграші призів? Чи знайома вам організація, яка надіслала повідомлення про виграш?

Звідки організаторам акції відомі ваші контактні дані? Якщо Ви не можете відповісти хоча б на одне з цих питань, рекомендуємо вам проігнорувати повідомлення, що надійшло.

Якщо ви вирішили випробувати щастя і вийти на зв’язок з організаторами розіграшу, постарайтеся отримати від них максимально можливу інформацію про акцію, умови участі в ній і правилах її проведення. Пам’ятайте, що згадка вашого імені на Інтернет-сайті не є підтвердженням доброчесності організаторів акції і гарантією вашого виграшу.

Будь-яке прохання перевести грошові кошти для отримання виграшу повинно насторожити Вас. Пам’ятайте, що виграш в лотерею тягне за собою податкові зобов’язання, але порядок сплати податків регламентований чинним законодавством і не здійснюється за допомогою переказу грошових коштів на електронні рахунки громадян і організацій або «Електронні гаманці».

Будьте пильні і пам’ятайте про те, що для того, щоб щоось виграти, необхідно брати участь в розіграші. Всі згадки про те, що Ваш номер є «щасливим» і виявився в списку учасників лотереї, є, як правило, лише хитрощами для залучення вашої уваги.

You cannot copy content of this page