Найрозумніші і начитані знаки Зодіаку

Ви вірите в гороскопи? Астрологи переконані: планети і зірки, які були помітні в небі в момент народження, багато в чому визначають не тільки нашу долю і характер, але і здатності, в тому числі інтелектуальні. Це не означає, що представники одних знаків зодіаку краще, ніж інші. Просто всі ми різні: хтось славиться вмінням аналізувати інформацію і приймати правильні рішення, а хтось краще розуміє емоції людей.

Астрологи з’ясували, під якими сузір’ями найчастіше народжуються найрозумніші і начитані, і хочемо поділитися цим знанням з вами.

Овен

Імпульсивні Овни, як і Терези, люблять обговорити прочитане, але не з любові до дискусій, а скоріше заради ефекту. За їх складним характером майже неможливо розгледіти допитливий розум, але ж вони часто володіють неабияким інтелектом.
При всій своїй любові до справедливості, Овни не знають півтонів. Книги, в їх розумінні, діляться на дві категорії: літературні шедеври і макулатура. До останньої відноситься все, у що зоряні уперті не захотіли вчитуватися (так-так, це ті самі любителі «перегортати»).

У категорію «шедеврів» найчастіше потрапляють твори на військову і філософську тематики, а також пригодницькі та історичні романи. Ну і, звичайно, Овни пам’ятають з дитинства ті історії, в яких персонажі долають труднощі, вибираючись з найскладніших ситуацій, а добро перемагає зло. Переконані в тому, що завжди знаходяться на стороні «добра», вони і самі люблять перемагати, але рідко говорять про це вголос.

Письменники-Овни: Микола Гоголь, Максим Горький, Микола Гумільов, Ханс Крістіан Андерсен, Томас Майн Рід.

Телець

Тельці намагаються не тільки читати книги, а й застосовувати отримані знання на практиці. Вони не звикли акцентувати загальну увагу на своїх здібностях і успіхах, а тому часто здаються наївними і ледачими. Але варто дізнатися їх трохи краще – і тут же з’ясується, що це зовсім не такі.


Читають Тельці вдумливо і не поспішаючи, вважаючи за краще прикладну літературу: видання з кулінарії, рукоділлю, дизайну інтер’єру та докладні керівництва щодо розвитку бізнесу. Якщо вони взяли в руки художній твір, то обов’язково отримають користь із нього. Їм важливо, щоб книга добре виглядала на полиці і читати її було зручно, тому вони завжди звертають увагу на якість паперу, шрифт і дизайн обкладинки.

Письменники-Тельці: Михайло Булгаков, Віктор Астаф’єв, Вільям Шекспір, Оноре де Бальзак, Джером К. Джером.

Близнюки

Тяга Близнюків до нових знань і вмінь безмежна. Вони здатні засвоювати найрізноманітнішу інформацію з космічною швидкістю, але абсолютно не готові зупинитися, щоб розкласти все це по поличках. Тому в «окрасу палати розуму» у них приблизно такий же безлад, як в кімнаті і житті. Зате чого там тільки немає!

Їм може сподобатися і детектив, і трилер, і пригодницький роман, і щось з інтелектуальної прози. Головне, щоб читати було не нудно: закручений сюжет, несподіваний фінал, незвичайні персонажі і оригінальний авторський стиль потрібні їм як повітря.

Письменники-близнюки: Олександр Пушкін, Михайло Шолохов, Роберт Рождественський, Артур Конан Дойл, Франсуаза Саган.

Рак

Народжених під цим знаком вважають натурами чутливими і обережними, але мало хто згадує про вміння Раків використовувати чужий досвід і працювати в команді. Вони не звикли кричати про свої таланти, але в екстреній ситуації здатні прийняти вірне рішення і взяти відповідальність за весь колектив.


Раки часто асоціюють себе з улюбленими персонажами і тому вважають за кращі книги зі щасливим фіналом – але тільки не на шкоду правдивості і емоційної глибині. Вони повністю занурюються в кожен твір і «проживають» його, незалежно від жанру. Люди цього знаку вибирають книги так само прискіпливо, як друзів, але при цьому цінують різноманітність. Вони можуть знайти щось своє і у визнаних класиків сентиментального роману, і в авторів сучасної інтелектуальної прози, і навіть в «легкій літературі». Головне, щоб емоції персонажів були «справжніми», а їх історія перегукувалася з життєвим досвідом Рака.

Письменники-Раки: Володимир Маяковський, Анна Ахматова, Ернест Хемінгуей, Антуан де Сент-Екзюпері, Франц Кафка.

Лев

Леви – великі шанувальники мотивуючих книг. Вони вірять, що здатні на багато що, і переконані, що багатозадачність – їх стихія. Останнє невірно, але навіть не намагайтеся їх в цьому переконати! На столику біля ліжка цих творчих людей, швидше за все, лежить кілька книг з закладками, які читаються паралельно: надихаючий нон-фікшн або бізнес-література – вранці по дорозі на роботу, відвертий роман або гід по стилю – ввечері, біографії успішних людей – в будь-який час дня і ночі, коли з’являється настрій.

Представники цього знака зазвичай в курсі всіх модних новинок і ніколи не упускають найкрасивіші і дорогі видання та серії. Шикарна домашня бібліотека – їх пристрасть. А коли Левам нарешті вдається дочитати одну з книг до кінця, вони із задоволенням діляться своєю думкою про неї з усіма, хто зустрічається їм на шляху.

Письменники-Леви: Михайло Зощенко, Рей Бредбері, Джон Голсуорсі, Вальтер Скотт, Олександр Дюма.

Діва

Як і Тельці, Діви володіють перш за все практичним інтелектом. В юності вони зазвичай читають дуже багато, але тільки ті твори, які викликали найяскравіші емоції, залишаються в їх пам’яті надовго. Адже пам’ять у них відмінна! Діви здатні швидко освоїти нову справу і легко знаходять книги, необхідні їм для роботи, будь то література за фахом або покрокові інструкції з розвитку корисних особистісних якостей.

Люди цього знаку наполегливо йдуть до своєї мети, але, на відміну від Стрільців і Козерогів, не забувають про відпочинок. Справжню насолоду вони знаходять в захоплюючому фентезі і романах з добре відпрацьованою психологією персонажів. Втім, навіть якщо книга їм не дуже подобається, Діви все одно дочитають її до кінця, зазначивши кожен із недоліків в роботі автора і редакторів.

Письменники-Діви: Лев Толстий, Йоганн Гете, О. Генрі, Герберт Уеллс, Мері Шеллі.

Терези

Інтелекту Терезів можна було б позаздрити, якби природна скромність не заважала їм використовувати його в повну силу. На жаль, свою логіку, інтуїцію і феноменальну здатність до аналізу даних народилися під цим знаком воліють використовувати не на роботі, а в заняттях хобі. У цих артистичних і витканих з протиріч людей часто буває величезна домашня бібліотека, в якій знайдеться не тільки художня література на будь-який смак, а й книги по живопису, музики і письменницької майстерності.


Читаючи поезію і прозу, Терези  з легкістю запам’ятовують яскраві цитати і потім використовують їх у своїй промові. Вони не втрачають можливості посперечатися і покритикувати чужу творчість і улюблені книги знайомих. Але якщо їм самим сподобався якийсь автор, не сумнівайтеся – вони познайомляться з усіма його творами і будуть радити іншим.

Письменники-Терези: Іван Бунін, Михайло Лермонтов, Марина Цвєтаєва, Оскар Уайльд, Мігель де Сервантес.

Скорпіон

З точки зору Скорпіонів, від книги обов’язково повинна бути якась користь. Причому емоції і натхнення теж вважаються. Їх розум універсальний, захоплення екзотичні, але ризикованих рішень вони уникають, навіть на шкоду собі. Так що, якщо хто-небудь подарує такій людині одну з книг Джен Сінсеро, це буде дуже до речі.


Загальні теоретичні знання здаються Скорпіонам непотрібними, але бажання пізнати життя і дістатися до суті речей штовхає їх на читацькі експерименти. З детективів вони перескакують на книги про відносини між чоловіком і жінкою, а після мотивуючої літератури можуть захотіти поглянути на світ зовсім іншими очима і взяти з полиці роман Джонатана Сафрана Фоера або Марлона Джеймса.

Письменники-Скорпіони: Федір Достоєвський, Іван Тургенєв, Віктор Пєлєвін, Маргарет Мітчелл, Кадзуо Ісігуро.

Стрілець

Упевнені в собі і цілеспрямовані Стрільці частіше за інших стають винуватцями важливих відкриттів, стають «рушіями прогресу». Вони уважні до деталей і з радістю діляться воістину енциклопедичними знаннями про те, чим серйозно захоплені. Причому це може бути все, що завгодно: від кулінарії і подорожей до серйозних наукових досліджень.


Саме для них ми публікуємо списки на кшталт «100 кращих книг в історії світової літератури за версією Newsweek» і розповідаємо про романи лауреатів Букерівської премії. А ще люди цього знака легко закохуються в літературних персонажів і навіть намагаються знайти когось схожого в реальності, тому що вірять: якщо щось можна вигадати, то і втілити це в життя не складе труднощів.

Письменники-Стрільці: Олександр Блок, Олександр Солженіцин, Джонатан Свіфт, Марк Твен, Джейн Остен.

Козеріг

Терплячі і кмітливі представники цього знака постійно підвищують свій інтелектуальний рівень. На відміну від обдарованих природою, але ледачих Водоліїв і Близнюків, вони звикли здобувати знання наполегливою працею і тому частіше домагаються значних результатів.


Багатьом Козерогам подобаються герої, котрі долають труднощі за допомогою холодного розрахунку і хитрощів. Вони і самі воліють продуману стратегію імпульсивним рішенням, але аж ніяк не позбавлені емоцій. Вони нескінченно закохані в справу свого життя і вічно мучаться сумнівами, чи роблять правильно. Так що близьким доводиться постійно підтримувати їх віру в себе і нагадувати про необхідність відпочинку.

Письменники-Козероги: Олександр Грибоєдов, Осип Мандельштам, Джером Д. Селінджер, Айзек Азімов, Джек Лондон.

Водолій

Водолії – справжні рекордсмени за кількістю книг в домашній бібліотеці. І, будьте впевнені, більшу частину з них вони вже прочитали. Ці люди можуть читати де і коли завгодно: на відпочинку, в транспорті, під час обіду і навіть прямо на ходу. Особливо їх приваблює наукова фантастика, а також література, присвячена ключовим відкриттям минулого і сьогодення. Але і від старої доброї класики вони не відмовляться. Адже книги для Водоліїв – це перш за все джерело нових ідей і знань про цей світ.

Наділені неабияким розумом, представники цього знака здатні мислити нестандартно і вміло використовують емоційний інтелект для управління іншими людьми. Але, успішно вирішуючи складні проблеми, вони нерідко забувають про простих речах. Тому їм необхідний друг і помічник, який час від часу буде повертати «мислителів» з небес на землю.

Письменники-Водолії: Іван Крилов, Антон Чехов, Борис Пастернак, Жюль Верн, Чарлз Діккенс.

Риби

Представники цього знака в своєму житті частіше спираються не на інтелект, а на емоції і розвинену інтуїцію. Ці люди ні за що не стануть занурюватися в те, що їм не цікаво, а їх прихильність до пізнання таємниць людської натури часто робить їх шанувальниками езотеричної та психологічної літератури. Також серед Риб багато віруючих людей, які читають священні тексти своєї релігії в тому числі і для того, щоб краще розібратися в собі.


Коли ж мова йде про художню літературу, Риби нерідко вибирають щось непередбачуване і емоційне. Це може бути сентиментальний роман або легке фентезі. Головне, щоб герої книги були живими і тонко відчували, а авторські описи відкривали простір уяві.

Письменники-Риби: Олександр Бєляєв, Юрій Олеша, Віктор Гюго, Джон Стейнбек, Фазіль Іскандер.

You cannot copy content of this page