Настає сезон, коли голуби в’ють гнізда, ось що потрібно зробити, щоб вони не вирішили вивести потомство у тебе на балконі

Є така народна прикмета. Якщо голуб на балконі з’являється раптово, чекай на якусь звістку. Але чи це так насправді, коли за вікном стає тепло?

З приходом весни усі тварини та птахи стурбовані новим потомством. І ця тенденція спостерігається не лише у лісі, а й у самому центрі міста.

Голуби — міські птахи, які звикли жити поряд із людиною. І вони чудово орієнтуються серед висоток та машин. Тому й гнізда в’ють дуже близько до людей.

Але що робити, якщо на балконі оселилися голуби? Сьогодні ми намагатимемося дати відповідь на це запитання.

Сезон висиджування пташенят у голубів починається у квітні. Але місце для нового гнізда птахи починають підбирати заздалегідь, десь з кінця лютого або початку березня. Дуже часто новим місцем для гнізда ці пташки вибирають житлові балкони та вікна. І здавалося б, що тут поганого?

Але таке сусідство виявляється малоприємним. Голуби дуже гучні. Вони багато і голосно «розмовляють», тупцюють по навісах. І найстрашніше, після них залишається дуже багато слідів посліду, який у спеку ще й неприємно пахне.

Тому якщо не хочеш, щоб голуби відібрали у тебе частину житлоплощі, краще заздалегідь подбати про те, як відучити їх від твого балкона.

Якщо ти помітиш на балконі або підвіконні скупчення паличок, буде вже пізно. Палички їм потрібні для облаштування гнізда. І як тільки гніздо буде збудовано, у ньому почнуть з’являтися яйця.

Яйця самка відкладає поступово по одному. І, звичайно, на цьому етапі знищувати гніздо зовсім не по-людськи. І діяти треба розпочинати прямо зараз.

Існує кілька перевірених способів, як відучити голубів від балкона. Ці методи можна використовувати по черзі, щоб не виникало ефекту звикання у голубів.

Крім того, це не принесе птахам фізичної шкоди та не впливає на них згубно. Голуб, незважаючи на те, що це поширений вид, знаходиться під охороною зелених організацій, тому завдана йому шкода тягне за собою відповідальність.

Перший засіб, який допоможе відучити голубів від балкона, це оцет. Голубям дуже не подобається цей запах. Вони й близько не підлетять до балкона, якщо почують його. А спосіб не лише ефективний, а й дуже бюджетний.

Все, що тобі потрібно зробити, це змішати оцет з водою в пропорції 1:1 і перелити в пляшку з розпилювачем. Регулярно збризкуй перила та весь балкон цією сумішшю. Для людини цей запах мало вловимий, а от голубів відлякує дуже добре. Обов’язково повторюй процедуру після дощів та сильного вітру.

Другий засіб боротьби з небажаними сусідами – нафталінові кульки. Ще один запах, який не переносить не лише моль, а й голуби. Для збільшення ефекту можна кілька кульок злегка змочити. Розклади кульки по балкону або підвісь у мішечках.

І третій засіб – фігурка ворони. Голуби, як і інші птахи, дуже бояться ворон. Тому якщо голуб помітить на твоєму балконі ворона, що сидить, він не наблизиться до нього ближче ніж на метр. Голуб не може відрізнити фігурку від справжнього птаха, тому такий метод спрацює як лякало на городі.

Голубів приємно бачити на картинці або годувати насінням у парку. І зовсім інша справа, коли з ними доводиться боротися за свою житлоплощу. Сподіваємось, наші методи допоможуть тобі захистити балкон від непроханих гостей.

 

You cannot copy content of this page