Перейти до вмісту

Різдвяні заборони 7 січня 2023 року, які не можна порушувати

  • від

Як зустріти Різдво Христове у 2023 році? Зустрічати Різдво варто із гучними колядками та привітаннями. Дата початку колядування відрізнялася від місцевості до території. Наприклад, в одній області розпочинали співати вітальні пісні про народження Христа ще 6 січня. Тоді як у сусідніх областях у вечір святвечора взагалі небажано було виходити з рідного дому.

Різдвяні заборони

Незважаючи на те, що йдеться про релігійні свята, у наших предків вистачало різних забобонів та заборон, пов’язаних з Різдвом. Приміром, цього дня було прийнято ходити один до одного в гості та вітати зі світлим та добрим святом. Однак господарі, що приймали гостей, очікували, що першим поріг їхнього будинку має переступити чоловік. Тоді весь наступний рік у домі будуть добро, добробут та затишок.

А якщо гостями будуть одразу двоє чоловіків, тоді цілий рік пройде мирно та без сварок під одним дахом. Жінкам треба було ретельно підготуватися до Різдва. Це стосувалося не лише наведення ладу у своєму житлі, а й зовнішності жінки, а також її вбрання. Якщо незаміжня жінка не встигла або не захотіла причепуритися до свята, то ризикувала стати дружиною бідняка або отримати в чоловіки нелюбого.

Ще одна дуже дивовижна особиста заборона для пар, які вже були одружені. Батьки чомусь були впевнені, що під час різдвяних свят не можна працювати над майбутнім народженням дітей. Це було поганим знаком і вважалося загрозою для шлюбу. Можливо, таку заборону вигадали, щоб люди могли повністю зосередитися на святкуванні Різдва.

Таємні справи

Юні діви на великі релігійні святкування любили влаштовувати ворожіння на долю чи нареченого. Старшими людьми таке не заохочувалося, а церква взагалі ставиться до таких розваг категорично.

Дівчата хотіли дізнатися, що чекає на них у майбутньому. Однак вважалося, що в такий день за наївними ворожіннями можна помилитися своєю справжньою долею. Буде куди краще загадати бажання у світле свято Різдва та підкріпити своє сакральне прохання щирою молитвою.

Небажано залишатися на Різдво одному в хаті та ставити на стіл порожні тарілки. Не до добра це, а до самотності та відсутності підтримки з боку. Строго заборонялося ходити на полювання чи риболовлю. Не треба було турбувати звірину в лісі, а також лісовиків чи русалок біля води. Під забороною було варіння киселю та купівля мотузок на Різдво. Це могло залучити потойбічну силу до будинку.

Господарі урочистостей могли залишати стіл тільки після того, як першим підніметься хтось із гостей. Якщо це зробить глава сімейства, то може накликати біду чи злидні на свою сім’ю. Крім того, не дозволялося колись балувати себе міцними та хмільними напоями. Можна було пити узвар, компот, чай.

Різдво Христове у 2023 році: що не можна робити у день великого свята

Різдвяне свято потрібно зустрічати у повній готовності. Тому жінкам не можна було колись стригтися чи фарбувати волосся 7 січня. Подібне обмеження було і водні процедури. Скупатися потрібно було 6-го числа, щоб Різдво прийняти чистою людиною. Йшлося не лише про тіло, а й про душу.

Важливо до Різдва закінчити всі свої справи по дому. Більше того, у давнину всю тяжку роботу намагалися завершити ще 5 січня. Щоб провести святвечір та світле свято народження Ісуса без зайвої метушні. Присвяти цей день своїй родині, зустрічі колядників та радості, що настало добре свято Різдва.