ЦЕ EASY Поради Щедрий вечір, день Меланії — хоч би як називали січневе свято 13 січня, але важливо запам’ятати одне. Цей день рекомендується провести весело, щоб щастя панувало в будинку цілий рік

Щедрий вечір, день Меланії — хоч би як називали січневе свято 13 січня, але важливо запам’ятати одне. Цей день рекомендується провести весело, щоб щастя панувало в будинку цілий рік

Січневі свята у 2023 році вже давно вступили у свої права. Період яскравих зимових свят в Україні розпочався ще 25 грудня, адже саме ця дата може стати основною для святкування Різдва. Хоча треба зазначити, що Різдво 7 січня також святкують дуже активно. Діти поспішають колядувати, повідомляючи всьому світу про народження Ісуса, одержуючи за це подяку та солодощі. А 14 січня настає час щедрування.

Процес щедрування коротко називають Маланка (Меланка). Але чому саме це ім’я та звідки воно до нас прийшло? Вважається, що головною покровителькою свята 13 січня стала Преподобна Меланія. Це знатна римлянка, що народилася 383 року н. е. Меланія щиро хотіла присвятити своє життя служінню Богу, але її багаті батьки ухвалили інше рішення.

Юну діву видали заміж за юнака із багатої сім’ї, що відповідала рівню сім’ї самої Меланії. Батьки вважали, що дівчина продовжить їхній рід, хоча сама Меланія хотіла жити непорочно. Однак її погляди спочатку зовсім не враховувалися. Тому дівчина народила спочатку дочку, а потім сина, але малюки довго не прожили. Все своє подальше життя Меланія з чоловіком присвятили служінню Всевишньому та допомозі нужденним.

Згодом серйозний релігійний підтекст у народі суттєво трансформувався. Маланка — це більше про жартівливі уявлення, пісні, танці та веселощі. Вважається, що саме слово “щедрувати” може походити від слова “щедрий”. Наприклад, щедрий вечір чи щедра кутя. Перед Різдвом закінчувався важливий пост, і люди не могли влаштовувати настільки бурхливих гулянь. Тоді як перед Новим роком за старим стилем (14 січня) це вдавалося дуже легко.

Крім того, під час колядування виконуються серйозні пісні, присвячені радостям народження Ісуса Христа. Тоді як у процесі щедрування важливо створити повноцінну атмосферу свята, легкості, дуркуванням. Щедрувальники приміряють абсолютно різні образи. Маланка, чорт, коза, ведмідь, цар далеко не повний список усіх можливих амплуа.

Щедрувальники могли влаштувати цілу костюмовану ходу або невелику театральну виставу. Наприклад, найгучніший хлопець вбирався козою, яка так і норовила нашкодити в хаті. Могла жартома вкрасти у господарів булку хліба, спеціально перевернути речі або навіть постановочно підмітати своїм віником. Все заради того, щоб розвеселити господарів і змусити ці радість і веселощі залишитися в їхньому будинку цілий рік.

Щедрий вечір, день Меланії — хоч би як називали січневе свято 13 січня, але важливо запам’ятати одне. Цей день рекомендується провести весело, щоб щастя панувало в будинку цілий рік. Заборонялося лаятися з будь-ким, а якщо вже встиг посваритися, то день Маланки ідеально підходить для примирення.

Деякі люди не бажають бачити на своєму порозі щедрувальників, адже вважають це свято нерелігійним. Тільки як можна не впустити у свій дім тих, хто бажає господарям добра та радості, може принести самим господарям нещастя. Обов’язково послухай пісні щедрувальників, подивися їхню виставу та щедро обдаруй їх по можливості.

Крім того, 13 січня не варто рахувати дрібні монети. Це може призвести до сліз і поганих звісток. Також не варто викидати сміття у такий день. Нехай почекає закінчення свята. Небажано позичати гроші у це свято. Батьки вірили, що потім важко буде з боргами розрахуватися.

Не можна не згадати про те, що 13 січня юні дівчата любили ворожити на свого нареченого. Віруючими людьми старшого віку це не заохочувалося. Вони поспішали до церкви, щоб помолитися, а потім продовжити святкування разом із рідними. Щиро бажаємо, щоб кожен зміг гідно зустріти та провести галасливі свята зимового циклу. Нехай Всевишній дарує кожній родині добро та радість.

Related Post

Любовний східний гороскоп на 2023 рік: кому пощастить та хто зустріне свою долю?Любовний східний гороскоп на 2023 рік: кому пощастить та хто зустріне свою долю?

Рік Кролика чи рік Кота? Неважливо, адже у них є спільні риси: обидві вони тварини миролюбні, котрі обожнюють достаток і розуміються на любові. Загалом, якщо 2023 рік і принесе зміни,

Водолій – холодний, Риби – тихі. Найбільш темпераментний знак зодіаку – хто це?Водолій – холодний, Риби – тихі. Найбільш темпераментний знак зодіаку – хто це?

Кожен знак зодіаку має свої яскраві риси, сильні та слабкі сторони, а також особливості темпераменту. Читай, які знаки зодіаку відрізняються пристрасним, яскравим темпераментом, а хто залишається незворушною скелею у нестандартній

Зіпсують життя: 5 типів подруг, які тобі не потрібніЗіпсують життя: 5 типів подруг, які тобі не потрібні

Ти, звичайно, не віриш у дурний міф про те, що жіночої дружби не існує. Як взагалі можна жити без подруг? Кому дзвонити о третій ночі з криком «у мене тут