Що ні в якому разі не можна робити на Івана Купала?

Своїм корінням і традиціями свято сягає в далеке минуле – за часів язичництва. Але і до цього дня вважається святом світла, уособлює родючість, і літню зрілість.

А ще це момент торжества краси, молодості, найкращий час для самоочищення. Цікаво, що саме тому в старовину в ніч з 6 на 7 липня не спали: боялися впливу нечисті, яка нібито прокидалася і бродила по землі в пошуках жертв.

Існує ряд обрядів, які сучасні люди, гуляючи на святі в ніч Івана Купала, повторюють швидше в данину за традиціями, ніж через глибоке переконання.

Але є і заборони, які змушують задуматися.

Що ж можна робити цієї ночі?

Відомо, що раніше до 7 липня суворо заборонялося плавати у водоймах. І тільки з приходом Іван Купала плавання дозволялося – всі заборони знімалися.

Купатися можна, але дуже хочеться.

Однак протягом свята заборон продовжував діяти для певних категорій людей – вагітних, дітей і людей похилого віку. Їм не можна ні купатися, їх не можна навіть кропити водою. І це перше і найголовніше обмеження.

І ось чому. Вважалося, що нечисть, яка залишає річки, озера і ставки в святкову ніч, все ще може нашкодити: адже і у жінок в положенні, і у дітей, і у літніх організм не настільки міцний.

Друге: на Івана Купала не можна спати, оскільки нечисть теж не дрімає, а намагається будувати підступи і всіляко шкодити людині.

Третє. 7 липня категорично не можна віддавати, продавати або позичати щось – можна впасти в бідність.

Четверте застереження, стосується домашніх тварин. Їх не можна бити, інакше прийдуть хвороби, а корови і кози перестануть доїтися.

П’яте. Якщо в цей день Ви знайдете гроші або загублений кимось предмет, не піднімайте – ризикуєте звалити на себе чужий борг, вантаж або хрест.

You cannot copy content of this page