Що поганого в пранні одягу при сорока градусах і вище

У кожної господині існує свій особливий звід правил щодо прання та методів очищення різних речей. Режими прання в пральній машині давно знайомі всім, проте чи дійсно ми все про них знаємо? Давайте разом розберемося в температурних режимах та їх впливі на якість прання.

РЕЖИМИ ПРАННЯ ПРАЛЬНОЇ МАШИНИ

Існує думка, що лише при високій температурі можливо відіпрати жовтизну, сірість і складні плями. Однак таке прання має ряд серйозних недоліків, про які ми поговоримо трохи нижче. Варто пам’ятати, що багато в чому чистота речей залежить ще і від засобів, які ти використовуєш. Хороший засіб для виведення плям буде давати ефект і в холодній воді.

Чому не варто прати речі при температурі в 40 градусів і вище

Якщо тебе хвилює екологічність прання, то температуру точно варто істотно знизити. Кількість електроенергії, яка використовується для прання в гарячій воді в рази вище, а тому і рахунки за комунальні послуги часом можуть нас вразити. Прати при температурі в 40 градусів і вище дорого, а зниження температури навіть на 10% дозволяє економити більше 30% електроенергії.

Більшість речей не рекомендують прати у воді високої температури. Виняток становить постільна білизна та рушники. Все інше можна сміливо відправляти на півгодинний режим при 30 градусах. Повір, те, що не відіпралася при 30, не відіпрати і при 40. У сучасної людини достатньо речей, щоб не заношувати їх до такої міри, коли потрібно вже включати найвищу температуру для прання.

Багато тканин зношуються саме через тривалі режими на високій температурі. Є припущення, що від синтетичних матеріалів може відділятися мікропластік, який потім потрапляє в воду, в тому числі і питну. Інші тканини просто деформуються, втрачають свій колір, якість і еластичність. Не варто захоплюватися високими температурами прання, якщо тільки ти не очищаєш дитячі речі. У цьому випадку підвищення температури навіть необхідно.

Багато господинь страшенно бояться бактерій і тому перуть при 40 градусах і вище. Однак бактерії зникають лише після кип’ятіння, а тому міняти температурний режим машинки не має істотного сенсу.

Щоб зробити свій побут більш екологічним, а заодно і вберегти сімейний бюджет від зайвих витрат, постарайся вибрати машинку, яка витрачає менше води. Зверни також увагу на клас енергоспоживання. Можливо, така машинка буде коштувати трохи дорожче, однак насправді ти зекономиш величезні суми на рахунках за комунальні послуги.

І ще важлива порада: завжди заповнюй бак машинки повністю. Не варто запускати пральну машину з однією-двома речами.

You cannot copy content of this page