Що залишить після себе людство?

Ось, від древніх людей до нас дійшли хоча-б глиняні таблички, малюнки в печерах, а що залишимо ми? Як люди через багато-багато років дізнаються про те, як ми жили?

Адже зараз цифрове століття, будь-яка інформація може просто не вцілити. Але все же таки на це питання є відповідь.

Виявляється, фахівці з однієї найбільших транснаціональних компаній з виробництва пропрієтарного програмного забезпечення все продумали і подбали про зберігання відкритого програмного коду, який є найважливішим досягненням цивілізації на рівні з літературою і образотворчим мистецтвом.

Зберігати його для нащадків будуть в Норвегії, на острові Шпіцберген, де знаходиться Хранилище «судного дня». Там же знаходиться Всесвітнє сховище насіння. В ньому про всяк випадок безпечно зберігаються всі види насіння сільгоспкультур.

Колекція зберігання включатиме коди програм, які встигло розробити людство. Це відкритий код для мови програмування, а також багато іншого.

Архів розташований в старій вугільній шахті на глибині 300 метрів, а самі дані зберігаються на спеціальній плівці, термін служби якої в правильних умовах більше 1 000 років.

Система зберігання даних там різна, в тому числі використовується двійковий код, проте на розмір знаків розробникам ввели суворе обмеження – код повинен бути прочитаний під збільшувальним склом.

Ватикан туди переніс копії деяких архівів, так само на 300 метрів під землю переїхали і інші цінні джерела інформації з інших місць.

Наскільки підозрюють конспірологи, в світі існує дуже багато таких проектів, тільки не всі вони афішовані. Але саме про цей вирішили розповісти.

You cannot copy content of this page