ЦЕ EASY Оселя Страшна правда про побутову хімію

Страшна правда про побутову хімію

Хіба можна уявити сучасне життя без побутової хімії? Навряд чи. Побутові засоби допомагають нам підтримувати чистоту в будинку, дезінфікувати поверхні і видаляти забруднення. Але чи все ми знаємо про ці баночки і пляшечки? У статті ми розповімо моторошну правду про побутову хімію.

Більшість людей більше хвилює запах засобу та його ціна, ніж вплив на здоров’я і природу. Головний небезпечний компонент всієї побутової хімії – різноманітні поверхнево-активні речовини (ПАР). ПАР бувають різних типів: катіонні, аніонні, амфотерні і неіоногенні. Продукти розпаду ПАР є канцерогенними, вони руйнують захисний бар’єр шкіри, а потрапляння великої кількості ПАР всередину організму може призвести до летального випадку. Рекомендується використовувати побутову хімію з вмістом ПАР до 5%, засоби з показником вище 5% вже завдають шкоду здоров’ю та екології.

Миючі засоби для посуду в своєму складі мають ПАР з вмістом набагато вище 5%, які необхідно ретельно змивати. Щоб повністю змити шкідливі хімічні речовини з посуду, необхідно кожну тарілку або ложку мити протягом 15 хвилин під проточною водою. Тому не дивно, що залишки розчинених ПАР знаходяться на посуді, утворюючи непомітну для нас плівку. Надалі вона вживається з їжею при повторному використанні посуду і шкодить нашому здоров’ю, а попадання їх в стічні води – шкодить екології. Реакції організму на ПАР до кінця не вивчені, тому наслідки непередбачувані.

До складу пральних порошків входить чимало шкідливих для здоров’я компонентів і алергенів. Щоб повністю змити пральний порошок і шкідливі інгредієнти його складу, необхідно обполіскувати речі в чистій воді 7-10 разів. Залишки порошку і його компонентів можуть викликати алергію, свербіж, почервоніння і роздратування на шкірі. Крім ПАР (більше 5%), до складу прального порошку входять фосфати. Фосфати шкодять екології, забруднюють воду і сприяють виснаженню річок і водойм. У багатьох країнах заборонено використовувати фосфати в побутовій хімії, їх замінили на нешкідливі цеоліти.

Рідини для миття підлог і вікон спрямовані на дезінфекцію приміщення і поверхонь, внаслідок чого гинуть корисні для нашого організму бактерії. У складі багатьох засобів для вікон і підлоги є butyle glycol (ефіри гліколю), які небезпечні і токсичні. Засоби для миття підлог і вікон необхідно використовувати в провітрюваному приміщенні, інакше їх компоненти осідають в дихальних шляхах людини, що може викликати кашель, алергію, астму та інші проблеми з диханням.

Освіжувачі повітря можуть стати причиною виникнення проблем з дихальними шляхами. Одним з основних небезпечних компонентів освіжувачів повітря є лімонен, який є ароматизатором. При контакті з озоном в повітрі воно мутує і перетворюється в токсичний газ формальдегід. У багатьох освіжувачах повітря концентрація лімонену перевищена у декілька разів від допустимої норми. Наслідки контакту токсичного газу можуть бути самими різними: подразненя слизових оболонок, кровотеча з носа, пухлини і т.д.

Щоб зменшити концентрацію шкідливих речовин освіжувача повітря, необхідно добре провітрювати приміщення, в якому він використовується.

При змішуванні дезінфікуючих засобів з іншими очисниками може утворитися хлористий токсичний газ. Тому важливо зберігати засоби у закритих упаковках, і не додавати один побутовий засіб в інший.

Побутова хімія створена для боротьби з мікробами і мікроорганізмами в навколишньому середовищі: ми ретельно миємо посуд спеціальним засобом, іншим спеціальним засобом ми чистимо унітаз і т.д. Для кожної поверхні, для кожного забруднення існує своя «чарівна» баночка, яка допоможе у прибиранні та підтримці чистоти. Але дослідження вчених показують, що багато мікроорганізмів стають стійкими до агресивного середовища і мутують завдяки контакту в побутовою хімією. Безумовно, багато бактерії не виживають після контакту з побутовими засобами, але ті, хто вижив – мутують і стають стійкими до подальших контактів. Внаслідок, знадобляться більш сильні і агресивні засоби для боротьби з ними, а це гарантовано зашкодить людині більше, ніж різні бактерії і мікроорганізми.

Related Post

Як за 5 днів отримати багато саджанців трояндЯк за 5 днів отримати багато саджанців троянд

Роза є найпопулярнішим різновидом квітів, які дуже люблять українські господині. Але також їх люблять і всі інші власники городів та присадибних ділянок, які не так щільно залучені в тематику квітництва.

25 березня – День Святої Марії Єгипетської: потужна молитва, яку читають сьогодні25 березня – День Святої Марії Єгипетської: потужна молитва, яку читають сьогодні

«В тобі, мати, відомо врятував еже за образом, прийнявши бо хрест, пішла Христу, і деюще вчила єси презирати убо плоть, преходит бо, прилягають ж про душі, речі Безсмертний. Тому і

Ракам – затишок, Водоліям – мінімалізм: як потрібно облаштовувати житло різним знакам зодіакуРакам – затишок, Водоліям – мінімалізм: як потрібно облаштовувати житло різним знакам зодіаку

Кожному важливо мати своє місце сили, місце, де дихаєш на повні груди і наповнюєшся енергією. І зовсім ідеально, якщо це місце — твоя домівка. Розповідаємо, як її облаштувати кожному знаку