fbpx

Вчені проти міфів: як кондиціонери впливають на наше життя?

Кондиціонер рятує від спеки. Але чи він безпечний?

Можна захворіти від кондиціонера? Це питання, мабуть, одне з найголовніших каменів спотикання між фанатами прохолоди і любителями гарячіше. Одні стверджують, що не можуть прожити ні хвилини без цього райського пристрою, коли за вікном +30 ° С. А інші запевняють, що це вселенське зло і джерело чи не всіх хвороб влітку.

Правда, тому що, якщо заходити з спеки в холодне приміщення, відбувається різкий перепад температури. А різниця температур між навколишнім середовищем і приміщенням повинна бути не більше шести градусів. Наприклад, якщо на вулиці +30 ° С, то в кімнаті потрібно підтримувати не нижче +24 ° С.

Сам перепад може призводити до ослаблення захисту організму, пошкодження слизових верхніх дихальних шляхів і виникнення респіраторних захворювань.

Поняття «кондиціонер» виникло в 1815 році, коли француз Жанн Шабаннес отримав англійський патент на спосіб кондиціонування повітря і регулювання температури в приміщенні. На практиці ідею втілили через 87 років.

17 липня 1902 року доктор інженерних наук Вілліс Керріер сконструював перший у світі промисловий холодильний автомат по спеціальному замовленню Нью-Йоркській друкарні. До цієї дати і приурочили свято.

Примітно, що цю машину замовили не для працівників, а для провітрювання приміщення, в якому накопичувалася волога. Вона погіршувала якість друку. Зовнішні підвісні кондиціонери з’явилися в 1931 році завдяки відкриттю фреону, який замінив використовуваний до цього небезпечний аміак.

Не можна перебувати весь день в приміщенні з включеним кондиціонером
Частково міф. Небезпечно, якщо потік повітря з кондиціонера дме безпосередньо на людину. В цьому випадку застудитися не складно. На практиці було багато випадків, коли люди пов’язували своє нездужання саме з потоком прохолодного повітря від кондиціонера, під яким вони перебували.

Якщо ж в приміщенні комфортне середовище, потік охолодженого повітря не потрапляє на людей, за кондиціонером правильно доглядають (чистять і змінюють фільтри), то перебувати в такій кімнаті можна і цілий день.

Кондиціонер з чистими фільтрами менш шкідливий для здоров’я
Перепад між температурою зовні і температурою в приміщенні з кондиціонером не повинен перевищувати десяти градусів

Правда. У різних джерелах автори називають різні цифри: хто веде мову про оптимальний перепад максимум в десять градусів, хто – про шість. Чим більше буде розкид між температурами, тим більше негативного впливу це матиме на організм.

У кондиціонерах скупчуються шкідливі бактерії
Правда, якщо не проводити своєчасну очистку або заміну фільтрів, то в кондиціонері можуть розмножуватися гриби і бактерії. Найпоширеніше захворювання, яке вони переносять, – легіонельоз. В системах, де проходить повітря і знаходиться повітряний аерозоль, створені прекрасні умови для легіонел. Вони можуть потрапляти в дихальні шляхи і викликати лихоманку, біль в м’язах, слабкість, температуру до 39 ° С, болі в горлі. Загалом, всі симптоми, характерні для пневмонії.

Звертаємо увагу, що якщо температура вище 37,5 градусів тримається більше трьох днів, то потрібно звертатися до лікаря. Легіонеллезних пневмонії можуть протікати дуже важко, аж до летальних випадків.
Кондиціонери не можна включати в приміщенні, де знаходяться діти і хворі

Маленьким дітям з включеним кондиціонером краще не контактувати

Однозначно сказати, що це твердження міф чи правда, не можна. Поняття «хворі люди» – дуже широке. Якщо у людини ангіна і його і так морозить, то кондиціонер включати не варто. А якщо це лежачий хворий, за яким потрібен особливий догляд, то кондиціонер в спеку полегшить його стан.

Що стосується маленьких дітей, то дитину краще винести або вивести з кімнати, включити кондиціонер, охолодити приміщення і потім прийти з малюком назад. Краще не ризикувати.

Кондиціонер в приміщенні може бути включений цілодобово, і провітрювати не обов’язково
Протягом дня кондиціонер потрібно відключати і провітрювати приміщення

Міф. Провітрювати приміщення потрібно обов’язково – хвилин по 15 три-чотири рази на день.

Протяги небезпечніше кондиціонерів
Міф. За рівнем небезпеки вони на одному п’єдесталі. І там, і там один фактор – це переохолодження. Перебувати на потоці повітря не варто. Найголовніше у використанні кондиціонерів – міра. Зараз є пристрої, які можна включати заздалегідь через таймер, і на той час, коли людина повертається з роботи, вдома вже прохолодно. Варто розглянути і такий спосіб охолодження приміщення в спеку.

Related Post

25 березня – День Святої Марії Єгипетської: потужна молитва, яку читають сьогодні25 березня – День Святої Марії Єгипетської: потужна молитва, яку читають сьогодні

«В тобі, мати, відомо врятував еже за образом, прийнявши бо хрест, пішла Христу, і деюще вчила єси презирати убо плоть, преходит бо, прилягають ж про душі, речі Безсмертний. Тому і

«Закрий кришку унітазу, а то грошей не буде!» – це про фен-шуй ???«Закрий кришку унітазу, а то грошей не буде!» – це про фен-шуй ???

    Думаємо вам доводилося чути – «Все, що я знаю про фен-шуй, це те що кришка унітазу повинна бути закрита». Це найпопулярніше «правило фен-шуй», яке до фен-шуй має дуже

Кому належить гілка дерева, що звисає через сусідський паркан?Кому належить гілка дерева, що звисає через сусідський паркан?

Гілка сусідської яблуні звисає через паркан на ділянку. Кому вона належить? Чи можна її зрізати? Сусід не має права обрізати гілки чужого дерева. Якщо він це зробить, а дерево загине,

facebook