Відпочинок із користю: добірка науково-популярних серіалів на вихідні

Ми обрали для Вас сім науково-популярних серіалів, що гарантовано підвищать Ваш інтелект та ерудованість в короткі строки. А завдяки якісній комп’ютерній графіці сучасні наукові серіали дивитися не менш цікаво, ніж художні.

У Всесвіт із Стівеном Хокінгом (Into the Universe with Stephen Hawking)

Кому сподобається: любителям загадок, фанатам фізики і тим, хто хоче пов’язати життя з космосом.
Кількість серій: 3.

Стівен Хокінг сам написав сценарій для цього мінісеріалу і навіть з’явився в декількох сценах. Протягом трьох епізодів він ділиться думками про загадки Всесвіту, починаючи від Великого вибуху і закінчуючи кінцем світу. Ви побачите, як виглядають чорні діри і зорельоти майбутнього, а також дізнаєтеся, чи можливі подорожі в часі і чи є життя на інших планетах.

Озвучує професора Бенедикт Камбербетч, який вже грав фізика в телесеріалі «Хокінг».

Чудеса інженерії (Big, Bigger, Biggest)

Кому сподобається: тим, хто цікавиться архітектурою і урбаністикою.
Кількість серій: 20.

Серіал National Geographic розповідає про чудеса інженерної думки, без яких неможливо було б побудувати наймасштабніші споруди в світі: мости, тунелі, нафтові вишки. Ви дізнаєтеся, як створювався хмарочос «Бурдж-Халіфа» в Дубаї, Панамський канал, метро в Нью-Йорку, Лондоні і Парижі, а ще – Міжнародна космічна станція.

Ігри розуму (Brain Games)

Кому сподобається: тим, хто хоче більше дізнатися про роботу мозку і про пастки мислення.
Кількість серій: 75.

Під час перегляду ви приймете участь у візуальних і слухових експериментах. Разом з героями серіалу оціните свою уважність, пам’ять і на власному прикладі зрозумієте, як легко обдурити мозок. Ви познайомитеся з цікавими мнемотехніками і дізнаєтеся, як зрозуміти, чи бреше людина.

Сила мистецтва (Simon Schama’s Power of Art)

Кому сподобається: тим, хто любить музеї, цікавиться мистецтвом і мріє про творчу професію.
Кількість серій: 9.

Автор проекту розповідає про творчий шлях великих художників: від Ван Гога до Босха. Ви дізнаєтеся, чому Рембрандт зіпсував свою картину, як Пікассо створював «Гернику», що стала символом смерті, і яка картина Давида не бачила світла протягом тридцяти років. З серіалу ви дізнаєтеся, як народжувалися твори мистецтва завдяки сучасним прийомам реконструкції.

Загублені світи (Lost Worlds)

Кому сподобається: тим, хто любить містичні історії та загадки минулого.
Кількість серій: 32.

Цикл документальних фільмів The History Channel розповідає про таємниці минулого: загублені світи, секретні резиденції королів, фортеці, що опинились під завалами під землею. Ви дізнаєтеся про замок графа Дракули, стародавнє місто індіанців майя та Атлантиду. Творці серіалу консультувалися з археологами і використовували реальні документи.

Всередині людського тіла (Inside the Human Body)

Кому сподобається: тим, хто захоплюється біологією і медициною.
Кількість серій: 4.

Зустріньтеся зі своїм внутрішнім всесвітом в міні-серіалі ВВС. За допомогою сучасної графіки Ви вирушите в подорож, яка дозволить в найдрібніших деталях побачити роботу клітин і тканин. Ви дізнаєтеся, скільки дій виробляє організм щохвилини для підтримки життя, коли починає битися серце у зародка і скільки часу в день Ви проводите в темряві через моргання.

Царство рослин (Kingdom of Plants)

Кому сподобається: любителям біології і тим, кому просто подобається спостерігати за красою природи.
Кількість серій: 4.

Серіал знімали протягом року в королівських ботанічних садах в Кью – тут представлено 90% флори, знайомої людині. Натураліст Девід Аттенборо розповідає про рослини з моменту їх появи на Землі і до теперішнього часу. У серіалі використовують технічні прийоми для максимального занурення в світ рослин: прискорена, уповільнена, інфрачервона та покадрова 3D-зйомка. Ви в фарбах побачите всю різноманітність царства рослин, дізнаєтеся, з якою швидкістю росте бамбук і яка квітка полює на комах.

You cannot copy content of this page