Я не хочу, але займаюся сексом, щоб …

Існує безліч причин, щоб зайнятися коханням і без особливого бажання. Однак, як не дивно, іноді навіть сумнівні мотиви не виключають приємних сюрпризів.

№1. Просто розслабитися
Секс – це також один із способів скинути напругу. Ми відчуваємо насолоду багато в чому завдяки ендорфінам – гормонів, що викликають почуття ейфорії. Оргазм в більшості випадків приносить відчуття легкості і спустошеності. Проблеми можуть виникнути в тому випадку, якщо партнер відчуває, що інший використовує його тіло лише для власної розрядки. Чуттєве зближення, масаж, ласки, навіть сон удвох – все це дає можливість зробити один одному приємне, не звертаючись при цьому з партнером як з об’єктом. А йти далі чи ні, кожен вирішує сам.

№2. Зробити приємність партнеру
Якщо займатися сексом тільки тоді, коли це бажання виникає одночасно у обох партнерів, то число сексуальних контактів на рік можна буде перерахувати по пальцях. І немає нічого поганого в тому, щоб зробити приємність іншому, коли самому цього не так вже й хочеться. За умови, що союз двох побудований не на силі і підпорядкуванні.

Коли ж мотив «зробити іншому приємно» стає основною рушійною силою сексуальних відносин, вони перетворюються в жертвоприношення, хворобливе, але при цьому зручне, оскільки воно дозволяє обійти питання про відсутній потяг.

З обережністю варто ставитися до цього бажання і тоді, коли воно продиктоване прихованою ворожістю. Такий «дар» занадто схожий на подаяння, а партнер виявляється в принизливому положенні прохача. Дарувати насолоду іншому корисно лише тоді, коли ми самі отримуємо від цього чуттєве задоволення. До того ж власне бажання підживлюється в тому числі і бажанням, яке до нас відчуває інший.

№3. Утримати його (або її)
За цим прагненням лежить страх, який частіше зустрічається у жінок. Про те, наскільки він поширений, каже успіх, яким користуються книги про тисячу і одному еротичному способі утримати чоловіка. На жаль, якщо б достатньо було перебрати всі пози Камасутри, щоб назавжди виключити будь-які помисли про зраду, то екземпляр цієї книги лежав би в кожній родині на почесному місці.

Але, як ми знаємо, найсильніший афродизіак – це бажання. Вільне, примхливе, невловиме – таке крихке і тому настільки дороге. Якість сексуальних відносин не визначається кількісними показниками. І секс два рази в день не гарантує ні сексуального задоволення, ні навіть вірності партнера.

У цій навмисною пристрасності його несвідоме буде вловлювати сигнали страху і невпевненості – а вони-то по-справжньому вбивають бажання. Не варто забувати: віддаючись, щоб утримати, можна випустити з уваги самого себе.

№4. Помиритися в ліжку
Іноді спонукальна причина для сексу – це страх залишитися в стані сварки з партнером. Ми прагнемо знайти близькість, яка потребує слів, довести собі, що нічого непоправного не сталося, підхльоснути інтимні стосунки …

Агресивність, яка вивільняється під час сварки, продовжує циркулювати в парі і легко може трансформуватися в сексуальну енергію. Відчуття, що ми ось-ось втратимо партнера, може діяти як стимулятор. Подібні примирення не проблема, якщо, звичайно, не відбуваються занадто часто.

Однак коли цей безсловесний спосіб вирішення конфліктів використовується постійно, великий ризик, що пара житиме в атмосфері прихованої агресії, яка поволі буде отруювати відносини. Зрештою це може вилитися у велику і некеровану сварку. В ідеалі, перш ніж миритися на подушці, треба не пошкодувати часу і висловити свої докори в спокійній формі. Так, щоб кожен зміг залікувати рани, нанесені його самолюбству.

Такий прояв агресивності, позбавлене отруйного компонента невисловлених образ, може стати справжнім допінгом для сексуальних відносин.

№5. Позбутися від почуття провини після зради
У цьому класичному варіанті, характерному як для чоловіків, так і для жінок, присутнє прагнення применшити значимість того, що сталося і повернутися до звичного плину подій. А заодно довести собі, що зрада була «несправжньої» – раз ми здатні відчувати потяг до свого постійного партнера.

Коли повертається задоволення від близькості з ним, почуття провини йде. Більш того, бажання часто харчується усвідомленням порушення заборони, яке додає гостроти у відносини, а зрада стає однією зі складових сексуального життя.

Секс двічі на день не гарантує ні сексуального задоволення, ні навіть вірності партнера. Але якщо союз заснований на вірності партнерів, тяжкість почуття провини може переважити збудження, викликане зрадою. Якщо ж секс c постійним партнером стає проявом нарцисичної потреби відчути себе «на висоті», а мотивацією для нього служить почуття обов’язку, то рано чи пізно в такій парі з хворобливою гостротою проявляться проблеми з бажанням.

You cannot copy content of this page