Як доглядати за фіалками влітку?

Найлегше організувати літній догляд за фіалками в приватному будинку. Як правило, там прохолодніше. Для мешканців квартир відмінним виходом з положення буде придбання кондиціонера. Але часто квіти розміщуються в різних кімнатах, тоді потрібно думати про спліт-системи. А не кожному по кишені навіть обслуговування простого кондиціонера. Адже це не тільки покупка і установка, але і значне споживання електроенергії. Залишається тільки всіма способами знижувати кімнатну температуру.

Найкраще влітку фіалки почувають себе на підвіконнях, тому що вони добре вентилюються. Єдине, рослини на південних і західних вікнах слід притіняти, якщо, звичайно, немає природної тіні від дерев і інших будівель. На східних і північних вікнах сенполії зазвичай добре ростуть і так. Потрібно просто поспостерігати, де їм буде комфортніше.

Велику колекцію тільки на вікнах розмістити важко. У літній період бажано зняти фіалки з верхніх полиць стелажів (там вище температура). Знаємо колекціонерів, які на літо розміщують свої рослини на підлозі. Якщо в приміщення немає доступу тваринам і маленьким дітям, це хороший спосіб.

Якщо по температурному режиму практично всі фіалководи сходяться на думці, то за іншими параметрами і агротехніці – скільки людей, стільки й думок. Пам’ятайте, що умови у всіх різні, і потрібно пристосуватися саме до своїх.

Особливо багато суперечок викликає штучне освітлення. Прихильники зменшення світлового дня аргументують це і зниженням температури на полицях на 1-2 градуси. Але практично у всі стелажі обладнані люмінесцентними лампами. Краще же використовувати світлодіодне освітлення, тому можна виключати підсвічування цілий рік на 12 год (світлодіоди нагріваються незначно, їх використання не тягне за собою помітного збільшення температури на полицях). Але  допустимим зменшення світлового дня в літній період до 8 год, щоб не послабляти рослину цвітінням.

Інший неоднозначний параметр – це вологість. Багато радять у спеку навіть знімати фіалки з гніту. Краще цього не робити. Адже в цей період рівномірний полив особливо важливий. При ручному способі відрегулювати його дуже складно. Пересушування земляної грудки або перелив згубно впливають на кореневу систему, в результаті приводячи до її загнивання. Влітку для профілактики бактеріальних захворювань поряд з добривом, концентрацію знижуйте  ще в 2 рази в порівнянні зі звичайною, в воду для гнотового поливу додавайте Фітоспорін. Крім цього, серед фіалок розставляйте ємкості з водою, щоб підвищити вологість навколишнього повітря. Багато хто побоюється це робити через додатковий ризик розвитку гнильних процесів.

Але в природних умовах сенполії ростуть поблизу водоспадів і струмків, так що, зволожене повітря шкоди їм не завдасть. Звичайно, уважно спостерігайте за своїми вихованцями, щоб вчасно відреагувати на тривожні ознаки, якщо такі з’являться.

Відмінний спосіб підвищення вологості повітря – розміщувати фіалки на піддонах з зволоженим керамзитом. Це допомагає також трохи знизити температуру. Метод можна застосовувати при значній кількості рослин, які вирощуються традиційним способом, без гніту. Вам поки може бути достатньо додаткових ємностей з водою.

Отже, підіб’ємо підсумки. Щоб не було розчарувань, до літа треба підготуватися. Навесні обов’язково проводимо ревізію своїх рослин. У квітні-травні (а в південних районах і раніше) пересаджуємо і омолоджуємо все фіалки, яким це потрібно. Найбільш цінні сорти дублюємо, вкорінюючи живці.

Розміщуємо колекцію, як було сказано вище, тобто чим ближче до підлоги, тим краще. Запасаємося профілактичними засобами від бактеріальних інфекцій (наприклад, Фітоспорін) і адаптогенами (наприклад, Епін).

З настанням спеки вентилюємо приміщення хоча б вентилятором. Потрібно стежити, щоб він не дув прямо на рослини. Більш уважно ставимося до догляду за фіалками.

Обережніше з поливом! Намагаємося не використовувати підгодівлі або зменшуємо концентрацію добрив. Дуже бажано обривати квітконоси.

Розуміємо, що шкода, але все одно в спеку повноцінного цвітіння не вийде. Зате, коли спаде спека, ваші фиалочки віддячать Вам за турботу пишним цвітінням.

You cannot copy content of this page